عراق با کمک ترکیه، بخش صنایع نظامی خود را احیا می‌کند

14/07/1400 10:15 ب.ظ

رئیس سازمان صنایع نظامی عراق از همکاری بغداد و آنکارا برای احیای بخش صنایع نظامی این کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز: «محمد صاحب الدراجی»، رئیس سازمان صنایع نظامی عراق از همکاری بغداد و آنکارا برای احیای بخش صنایع نظامی این کشور خبر داد که از سال ۲۰۰۳ میلادی به هنگام حمله نظامی آمریکا از فعالیت باز ایستاده است.الدراجی گفت: سازمان صنایع نظامی عراق پس از توافق با طرف ترکیه‌ای برای استفاده از تجربیات این کشور در تلاش برای ایجاد خط تولید تجهیزات سبک و بالن‌های نظامی برای اهداف امنیتی است.

الدراجی گفت: سازمان صنایع نظامی عراق پس از توافق با طرف ترکیه‌ای برای استفاده از تجربیات این کشور در تلاش برای ایجاد خط تولید تجهیزات سبک و بالن‌های نظامی برای اهداف امنیتی است. وی اظهار کرد: این خط‌های تولید از طریق سرمایه‌گذاری ایجاد خواهند شد و شامل انتقال فناوری ترکیه به خط تولید صنایع نظامی عراق خواهد بود تا با استفاده از نیروی کار بومی تجهیزات مورد نیاز نیروهای امنیتی تامین شود و وابستگی به واردات کاهش یابد.

الدراجی تصریح کرد: سازمان صنایع نظامی در تلاش برای تحقق خودکفایی در همه انواع تسلیحات و صنایع نظامی است به ویژه که اخیرا چندین خط تولید افتتاح شده است. عراق پیش از سال ۲۰۰۳ میلادی نهادی بزرگ به نام سازمان صنایع نظامی داشت که انواع مختلف تسلیحات سبک، نیمه‌سنگین و سنگین و تجهیزات مختلف را تولید می‌کرد؛ اما پس از حمله آمریکا تعطیل شد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

به امید عراقی مستقل و مقتدر خخخخخ ایران چی پس....ایران کثافتیه که هیچ کس دوست نداره باهاش رابطه داشته باشه از ايران فقط گنبد طلا ميگيره و برق رايگان دولت، مجلس ما کارکنان ارتش شغلمون از سازمان‌های دیگه خاص تر و سخت تره و حقوقمون از همه ضعیف تر و اینطور نشه که فقط به ارگانی که اعتراض میکنه برسید. باید درراستای عدالت با این تورم حقوق ما رو نیز با سازمان‌هایی که زیاد میگیرن همسان‌سازی کنید.به امیدرفع تبعیض و برقراری عدالت

جالبه ترکیهداره شاخمیشه

اسرائیل: به نابودکردن توانمندی‌های نظامی و هسته‌ای ایران ادامه خواهیم داددر پی تهدیدهای اخیر تهران علیه اسرائیل در ارتباط با تنش‌های مرزی ایران و جمهوری آذربایجان و یک روز پس از اعلام مقامات تل‌آویو مبنی بر خنثی‌سازی طرح حمله

شبه نظامی سابق صرب به ۲۰ سال زندان محکوم شداین شبه‌نظامی در یک مورد از جنایت‌هایش مردی را در مقابل چشمان خانواده‌اش به قتل رسانده بود.

وزارت دفاع ملی ترکیه: رزمایش نظامی مشترک «جاودانی-2021» ادامه داردوزارت دفاع ملی ترکیه از ادامه رزمایش نظامی مشترک «جاودانی-2021» با حضور نیروهای مسلح سه کشور، ترکیه، آذربایجان و گرجستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سفیر جدید ترکیه استوارنامه خود را تقدیم ملک سلمان کردسفیر جدید ترکیه در ریاض استوارنامه خود را تقدیم پادشاه عربستان سعودی کرد. - خبرگزاری آناتولی

چهار تروریست در شمال عراق از پا درآمدندجنگنده‌های ترکیه در یک عملیات هوایی در منطقه خاکورک در شمال عراق 4 تروریست پ.ک.ک را از پا درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

چهار عنصر تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدندنیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق 4 عضو دیگر از گروه تروریستی پ.ک.ک را از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز: «محمد صاحب الدراجی»، رئیس سازمان صنایع نظامی عراق از همکاری بغداد و آنکارا برای احیای بخش صنایع نظامی این کشور خبر داد که از سال ۲۰۰۳ میلادی به هنگام حمله نظامی آمریکا از فعالیت باز ایستاده است.

الدراجی گفت: سازمان صنایع نظامی عراق پس از توافق با طرف ترکیه‌ای برای استفاده از تجربیات این کشور در تلاش برای ایجاد خط تولید تجهیزات سبک و بالن‌های نظامی برای اهداف امنیتی است.

وی اظهار کرد: این خط‌های تولید از طریق سرمایه‌گذاری ایجاد خواهند شد و شامل انتقال فناوری ترکیه به خط تولید صنایع نظامی عراق خواهد بود تا با استفاده از نیروی کار بومی تجهیزات مورد نیاز نیروهای امنیتی تامین شود و وابستگی به واردات کاهش یابد.

الدراجی تصریح کرد: سازمان صنایع نظامی در تلاش برای تحقق خودکفایی در همه انواع تسلیحات و صنایع نظامی است به ویژه که اخیرا چندین خط تولید افتتاح شده است.

عراق پیش از سال ۲۰۰۳ میلادی نهادی بزرگ به نام سازمان صنایع نظامی داشت که انواع مختلف تسلیحات سبک، نیمه‌سنگین و سنگین و تجهیزات مختلف را تولید می‌کرد؛ اما پس از حمله آمریکا تعطیل شد.

پارلمان عراق در سال ۲۰۱۹ میلادی قانون سازمان صنایع نظامی را به عنوان گامی برای تامین بخشی از نیازهای نیروهای امنیتی در داخل کشور تصویب کرد و پس از آن، شماری از کارخانه‌ها در عراق ترمیم و بازسازی شد؛ اما به سطح تولید نرسیده است.