عراقچی: آمریکا برای فروش نفت ایران انعطاف نشان داده است | DW | 31.08.2019

09/06/1398 06:25:00 ب.ظ

عراقچی می‌گوید آمریکا در نشست گروه ۷ در رابطه با ایران انعطاف زیادی نشان داده است. او از اروپایی‌ها خواست یا با اخذ مجوز از آمریکا برای شرکت‌های خودشان از ایران نفت بخرند و یا اعتبارات صادراتی در اختیار ایران قرار دهند.

عراقچی می‌گوید آمریکا در نشست گروه ۷ در رابطه با ایران انعطاف زیادی نشان داده است. او از اروپایی‌ها خواست یا با اخذ مجوز از آمریکا برای شرکت‌های خودشان از ایران نفت بخرند و یا اعتبارات صادراتی در اختیار ایران قرار دهند. خبرگزاری آلمان روز شنبه نهم شهریور (۳۱ اوت) به نقل از عراقچی نوشته است که امانوئل مکرون پیشتاز کشورهای امضاء‌کننده توافق اتمی است که هم برای نجات برجام و هم برای تشویق ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی‌اش تلاش می‌کند.

این خبرگزاری ادامه می‌دهد که مذاکرات ایران با کشور فرانسه ادامه خواهد یافت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید عراقچی همچنین در ارتباط با درخواست عمده ایران تاکید کرد: «خواست ما کاملا روشن است و اگر اروپایی‌ها و بقیه اعضای برجام می‌خواهند که ایران به اجرای کامل برجام بازگردد، باید خواسته ما را در زمینه فروش نفت تامین کنند.»

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: «راهی که ما جلوی پای اروپایی‌ها گذاشته‌ایم، این است که یا با اخذ مجوز از آمریکا برای شرکت‌های خودشان از ما نفت بخرند و اگر نمی‌توانند، دولت‌های آنها معادل همان مقدار نفتی که ما باید بفروشیم خطوط اعتباری، اعتبارات صادراتی و یا به هرشکلی که خودشان می دانند در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار دهند چرا که بدون انجام اینها بازگشت ما به اجرای کامل برجام ممکن نخواهد بود.» headtopics.com

اما برخلاف گفته‌های عباس عراقچی آمریکا یک روز پس از نشست کشورهای گروه ۷ در فرانسه ۱۰ فرد و شرکت ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

بسکتبال ایران در جام جهانی: از رقیبان ایران چه می‌دانیم؟تیم بسکتبال ایران در گروه C با اسپانیا، پورتوریکو و تونس هم‌گروه است. دو پیروزی در این گروه صعود ایران را به مرحله بعدی تضمین می‌کند، جایگاهی که بسکتبال ایران هرگز به آن دست نیافته است. این مطلب نگاهی دارد به حریفان ایران در جام جهانی چین.

ابراز نگرانی برادران علایی از مجاز اعلام شدن مصرف داروی ایدز پس از انقضا در ایرانوزارت_بهداشت ایران، مصرف یک داروی خاص بیماری ایدز را یک تا سه سال پس از زمان انقضای دارو، مجاز اعلام کرد؛ درحالی که شرکت تولیدکننده، تاریخ مصرف دارو را درصورت فراهم بودن مکان و دمای مناسب، حداکثر دوسال بعد از تاریخ تولید ذکر کرده است. بیشتر بخوانید:

پمپئو: آمریکا از تلاش رژیم ایران برای ارعاب یک اندیشکده آمریکایی ساده نمی‌گذرد♦️ پمپئو: آمریکا از تلاش رژیم ایران برای ارعاب یک اندیشکده آمریکایی ساده نمی‌گذرد؛ آزادی‌خواهان اقدام ایران را محکوم کنند ⚡️ وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد ایالات متحده به سادگی از این تهدیدها نمی‌گذرد و رژیم جمهوری اسلامی و عوامل آن را پاسخگو خواهد کرد.

ترامپ در صدد ممانعت از کمک نظامی ۲۵۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراینترامپ در صدد ممانعت از کمک نظامی ۲۵۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراین است

ترامپ: آمریکا در انفجار موشک ماهواره‌‌بر ایران دخیل نبود | DW | 30.08.2019دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت آمریکا در شکست آزمایش موشک ماهواره‌ای در مرکز فضایی سمنان نقش نداشت. او با بهترین آرزوها، ابراز امیدواری کرده که مقامات ایرانی به علت مشکل پی ببرند.

ترامپ: آمریکا در انفجار پرتابگر ماهواره ایران دست نداشتدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز جمعه 30 آگوست 2019 گفت که آمریکا ارتباطی با