عراق حملات توپخانه‌ای سپاه به اربیل را محکوم کرد

22/02/1401 07:12:00 ق.ظ

🔺عراق حملات توپخانه‌ای سپاه به اربیل را محکوم کرد ▪️وزارت خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد، دولت عراق حمله ایران به برخی پایگاه‌ها در منطقه سیدکان اربیل در اقلیم کردستان عراق را محکوم می‌کند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

دولت عراق حمله ایران به برخی پایگاه‌ها در منطقه سیدکان اربیل در اقلیم کردستان عراق را محکوم می‌کند به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق در بیانیه وزارت خارجه این کشور همچنین بر اهمیت گفتگو و...

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق در بیانیه وزارت خارجه این کشور همچنین بر اهمیت گفتگو و تداوم آن برای مقابله با چالش‌ها به ویژه چالش‌های امنیتی و حفظ حاکمیت عراق و تقویت امنیت و ثبات در منطقه تاکید شده ‌است.

خبرگزاری «تسنیم» نزدیک به سپاه پاسداران، روز چهارشنبه نوشت: نیروی زمینی سپاه با حمله توپخانه‌ای به شهر اربیل در عراق، مقر گروهک‌های تروریستی را هدف قرارداده ‌است. ساعتی بعد روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدای نیروی زمینی سپاه در بیانیه‌ای از دستگیری «اعضای یک تیم تروریستی در شمال غرب کشور» خبر داد و افزود «پایگاه‌ها و مقرهای تروریست‌های مستقر در اقلیم کردستان عراق» برای نابودی تیم های ترور هدف قرار گرفته است.

منابع خبری عراق اعلام کردند: در این حملات مناطق خالی از سکنه هدف قرار گرفته و تلفات و خساراتی نداشته است. سپاه پاسداران ۲۱ اسفند گذشته نیز با موشک به یک ویلا در شهر اربیل حمله کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حمله توپخانه‌ای سپاه به اربیل عراق؛ ۵ عضو یک «تیم تروریستی» در بانه بازداشت شدندبرخی رسانه‌های خبری در ایران روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت (۱۱ مه) از حمله موشکی و توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه پاسداران به شهر اربیل عراق خبر دادند.

عراق حمله توپخانه‌ای ایران به اربیل را محکوم کردوزارت خارجه عراق نسبت به حمله توپخانه‌ای ایران به منطقه سیدکان اربیل اعتراض کرد. - خبرگزاری آناتولی این ترکیه است که سال ها خاک عراق را اشغال کرده و حریم هوایی عراق را نقض میکند سالهاست گه خوریش به بوقلمون جماعت نیومده تمام کردستان خاک ایران است خاک خودمان را پس خواهیم گرفت

حمله دوباره سپاه به خاک عراق؛ توپخانه نیروی زمینی سپاه اربیل را هدف گرفتخبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، روز چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت، از حمله توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه به شهر اربیل در عراق خبر داد.

عراق حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران به اربیل را محکوم کردوزارت خارجه عراق با تاکید بر لزوم گفت‌وگوها در زمینه‌های امنیتی برای مقابله با چالش‌ها، بر حق حاکمیت ملی این کشور و تقویت امنیت منطقه‌‌ای تاکید کرده است.

حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران به اربیل عراقروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت، خبرگزاری‌های ایران اعلام کردند نیروی زمینی سپاه_پاسداران صبح امروز مواضعی در اربیل را با حملات توپخانه‌ای هدف قرار داده‌اند. اخبار_ایران

درخواست ۱۸ سال زندان برای شهروند فرانسوی به دلیل پیوستن به داعش در سوریهکیفر دادگاه به دلیل اقامت «بسیار طولانی» در سوریه و ظن برخورداری مستمر از دیدگاه ایدئولوژیک نزدیک به تفکر افراط‌گرایانه اسلامی موسوم به «تفکر جهادی» علیه عمار فلوکی درخواست شده است.