عراق ۲ – ایران ۱؛ خداحافظی آرام با جام جهانی

23/08/1398 07:05 ب.ظ

تیم ملی فوتبال ایران با شکست دو بر یک مقابل تیم ملی عراق شانس‌های خود برای رسیدن به مرحله نهایی انتخابی جام_جهانی را بیش از پیش از دست داد. ایران حالا با شش امتیاز از چهار دیدار، در رده سوم و پس از تیم‌های ملی عراق و بحرین قرار گرفته‌ است. اخبار_ایران

تیم ملی فوتبال ایران با شکست دو بر یک مقابل تیم ملی عراق شانس‌های خود برای رسیدن به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی را بیش از پیش از دست داد.در این بازی، هواداران عراقی در زمان پخش سرود ملی ایران با سروصدا، هو کشیدن و سوت زدن، مانند هواداران بحرین به سرود ملی ایران بی‌احترامی کردند. این دومین بار پیاپی است که حریفان ایران با چنین رفتاری، قوانین فدراسیون جهانی فوتبال را می‌شکنند.

استفاده از دو هافبک دفاعی در قلب خط میانی یعنی امید ابراهیمی و احمد نورالهی نشان از محافظه‌کاری ویلموتس داشت. همین‌طور قرار گرفتن مسعود شجاعی از ابتدا در ترکیب تیم ملی هم به نظر می‌رسید برای بالابردن قدرت حفظ توپ در مرکز زمین بود. ترجیح دادن رامین رضاییان به وریا غفوری بیشتر به دلیل استفاده از سانترهای این بازیکن به نظر می‌رسید. کریم انصاری‌فرد هم درترکیب اولیه ویلموتس جای نگرفت.

عراقی‌ها خیلی زود به گل رسیدند. ارسال بشار رسن از سمت راست روی دروازه ایران ضربه علی عدنان را به دنبال داشت که بیرانوند موفق به دفع توپ شد، اما امید ابراهیمی در دفع توپ برگشتی تعلل کرد تا مهند علی دروازه ایران را باز کند.

دقیقه ۲۵ بازی، محمد محبی به زیبایی و با حرکتی تکنیکی از بین بشار رسن و علی عدنان عبور کرد و از روی خط عرضی زمین، توپ را به پشت محوطه جریمه فرستاد. مداقعان عراق همگی روی مهار سردار آزمون و مهدی طارمی متمرکز بودند، اما احمد نوراللهی صاحب موقعیت شد و با حرکت در عرض و شوت زمینی محکم گل تساوی ایران را وارد دروازه عراق کرد. headtopics.com

داور سریلانکایی هرچند که دو صحنه مشکوک درون هجده قدم را به سود عراق، ضربه پنالتی اعلام نکرد، اما در مورد کاپیتان مسعود شجاعی باد کمی سخت‌گیری دو کارت زرد بیرون کشید و او را اخراج کرد.

ادامه مطلب:
iranwire »

هشدار AFC به بازیکنان عراق قبل از بازی با ایران/ کار سیاسی نکنیدهشدار AFC به بازیکنان عراق قبل از بازی با ایران: کار سیاسی نکنید کنفدراسیون فوتبال آسیا قبل از دیدار حساس عراق برابر ایران به بازیکنان تیم ملی عراق هشدار داد که دست به هیچ حرکت سیاسی نزنند.

پاداش گلزن عراق به ایران؛ یک آپارتمان!- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimپاداش گلزن عراق به ایران؛ یک آپارتمان! یک تاجر عراقی اعلام کرده به هر بازیکنی از تیم ملی فوتبال کشورش که به ایران گل بزند،یک آپارتمان به ارزش ۹۰ هزار دلار در مرکز بغداد هدیه می‌دهد ایران_عراق

ایران و عراق در مقدماتی جام جهانی؛ وقتی نباید ببازیدیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق، کمی فراتر از فوتبال است. چیزی شبیه یادآوری تمام اتفاقاتی که سال‌ها میان این دو همسایه گذشته است. این بازی اما سال‌هاست که به میزبانی عراق برگزار نمی‌شود. از شانزدهم شهریور ۱۳۸۰ که تیم ملی ایران در بغداد مهمان این کشور شد تا امروز، عراقی‌ها هرگز در خانه پذیرای تیم ملی فوتبال ایران نشده‌اند.

یک تیم، یک ملت، مقابل دو فدراسیون ایران و عراق

هشدارهای فیفا قبل از دیدار ایران و عراقفیفا با بستن بازوبند مشکی توسط بازیکنان تیم عراق، برای گرامی‌داشت یاد قربانیان تظاهرات اخیر در این کشور مخالفت کرد

مسابقه ایران با عراق؛ سایه سیاست بر مستطیل سبزبازی روز پنجشنبه که در چهارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ انجام می شود به دلیل ناآرامی های عراق در امان، پایتخت اردن برگزار خواهد شد.