عراق: 5000 مورد خفگی در اثر طوفان گرد و غبار ثبت شده است

15/02/1401 07:25:00 ب.ظ

سخنگوی وزارت بهداشت عراق: * ۵۰۰۰ مورد خفگی در اثر طوفان گرد و غبار ثبت شده است * این آمار قطعی نیست * مجموع موارد خفگی بیش از ۵۰۰۰ مورد است * بیشتر آن‌ها سالمندان و بیماران مبتلا به بیمارهای مزمن هستند

سخنگوی وزارت بهداشت عراق از ثبت 5000 مورد خفگی به دلیل طوفان گرد و غبار در این کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد که بیشتر این افراد سالمندان و مبتلایان به بیماری مزمن هستند. وی با اشاره به وزش شدید طوفان شن در اغلب مناطق عراق افزود: در حال حاضر همه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و اورژانس در وضعیت آماده‌باش به سر می‌برند.

سخنگوی وزارت بهداشت عراق تصریح کرد: استان بغداد امروز بیش از 2000 مورد خفگی و یک مورد فوتی ثبت کرده است.

البدر تأکید کرد که این آمار قطعی نیست و مجموع موارد خفگی در بغداد و بقیه استان‌های عراق بیش از 5000 مورد است که بیشتر آنها سالمندان و بیماران مبتلا به بیمارهای مزمن هستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

خفگی یا حالت خفگی فرق داره

پاسخ تلویحی دستیار وزیر خارجه به سفیر روسیه در تهران در مورد گردشگری در ایرانپاسخ تلویحی دستیار وزیر خارجه به سفیر روسیه در تهران در مورد گردشگری در ایران: *جاذبه‌های اصلی گردشگری ایران زیارت، فرهنگ، هنر، تاریخ و تمدن است *مشکل اصلی صنعت گردشکری ما ضعف زیرساخت‌ها و مدیریت امور است نه مهیا نبودن بساط ع...خ.. به زودی و با رفتن آخوندا همم مشکلات ایشون حل میشه هم مشکلات روسا و هم مشکلات ما. «بساط ع...خ.. » دیگه چیه؟ بساط عرق خوری که همه هست اگر رییسی کشمش رو گرون نکنه

انسجام و وحدت در عراق همواره مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران بوده و هسترئیس جمهور با بیان اینکه انسجام و وحدت در عراق همواره مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران بوده و هست، اظهار امیدواری کرد که روند سیاسی انتخابات پارلمانی اخیر در عراق هر چه سریع تر با تشکیل دولتی مقتدر و قوی به سرانجام برسد. This is rational; After all, Iran wants to avoid conflict and distractions from its important ongoing industrialization.

نماینده آمریکا در سازمان ملل: ممکن است در مورد برجام به توافق نرسیمنماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در یک نشست مطبوعاتی گفت که در زمینه احیای برجام «هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن هست و هنوز توافقی نداریم و این امکان هست که به توافق هم نرسیم». ان‌شاالله که به توافق نمیرسید دموکراتهای کثیف

انس حقانی: نشست روحانیان در چند روز آینده در مورد بازگشایی دبیرستان‌های دخترانه تصمیم می‌گیرد - BBC News فارسیانس حقانی، یکی از اعضای ارشد طالبان در یک نشست عمومی در ولایت خوست، در جنوب شرق افغانستان گفته است که 'در روزهای آینده' روحانیان نشستی درباره بازگشایی دبیرستان‌های دخترانه در این کشور برگزار خواهند کرد. محمد جلال، از چهره‌های نزدیک به مقام‌های طالبان نیز به نقل از انس حقانی نوشته است که 'به زودی مردم خبر خوش درباره مکاتب/مدارس دخترانه را خواهند شنید'. شما از ایران هم خرترید روحانیونی که خودشان تا کلاس چهارم مکاتب را نرفته اند ، آمده در مورد باز گشایی مکاتب و دانشگاه ها برروی دختران این کشور تصمیم میگیرند . طالبان خودشان خ..ر هستتد نه ۴۰ میلیون شهروند این کشور . این سگ نجس پاکستان، عامل اصلی همه بدبختی های مردم و کشور ما میباشد!

بازگشت محدودیت‌های کرونا‌یی به پکن پس از ثبت ۵۱ مورد جدید ابتلاپکن تعداد زیادی از ایستگاه‌های مترو و مسیرهای اتوبوس را تعطیل و محدودیت‌های کرونا را در بسیاری از مکان‌های عمومی تمدید کرده است. پکن امیدوار است با اجرای این اقدامات از دچار شدن به سرنوشت شانگهای، جایی که میلیون‌ها نفر بیش از یک ماه است در قرنطینه شدید به سر می‌برند، جلوگیری کند.

مراجعه بیش از ۵۷۰ خوزستانی به مراکز درمانی در ۲۴ ساعت گذشتهمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۵۷۶ بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان در پی وقوع گرد و غبار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.