عراق: آماده شرکت در «ائتلاف امید» ایران نیستیم

05/07/1398 09:43:00 ق.ظ

وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد در برهه کنونی آماده شرکت در ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز که از سوی ایران مطرح شده، نیستیم. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد در برهه کنونی آماده شرکت در ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز که از سوی ایران مطرح شده، نیستیم. - خبرگزاری آناتولی 27.09.

2019 عراق/ خبرگزاری آناتولی محمد علی الحکیم، وزیر امور خارجه عراق در نشست رسانه‌ای هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک اعلام کرد: در حال حاضر آماده شرکت در «ائتلاف امید» نیستیم، تا آغاز مجدد مذاکرات و برقراری آرامش میان طرفین نیازمند زمان هستیم.

گفتنی است حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران طی سخنرانی در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد دکترین امنیتی این کشور را حفظ صلح در خلیج و امنیت کشتی‌رانی در تنگه هرمز دانسته و گفت: ‍حوادث اخیر این امنیت را به شکل جدی در خطر قرار داده است. همه را به ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز دعوت می کنم. هدف ائتلاف امید ارتقای صلح، ثبات و راه کلیه ساکنان حوزه تنگه هرمز است. امنیت منطقه ما با خروج نظامیان آمریکا تامین می ‌شود. آمریکا پس از 18 سال نتوانست اقدامات تروریستی را کاهش دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

رئیس‌جمهوری عراق در سخنانش در سازمان ملل حملات به سعودی را محکوم کردبرهم صالح رئیس‌جمهوری عراق چهارشنبه 25 سپتامبر طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، انزوای جمهوری اسلامی تشدید می شود آفرین درست حرف زد برهم صالح آفرین از رژیم ایران دفاع نکردی وتعریف و دفاع نکردی خوب بود 🌷🌷🌷👌👌👌👏👏👏 البته در خصوص کشتار در یمن هم نظرش را داد.

دیدار خادم حرمین شریفین با نخست وزیر عراق در شهر جدهخادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی چهارشنبه 25 سپتامبر در شهر جده از عادل بعدش دستشو باید با اسید بشوره حیدر عبادی. جمهوری اسلامی خواستار عراقی ناامن و پر تنش است

طالبان شرکت کنندگان در انتخابات افغانستان را تهدید کرد | DW | 26.09.2019اسلامگرایان گروه افراطی طالبان از شهروندان افغانستان خواسته‌اند در روز انتخابات ریاست جمهوری در خانه بمانند. در پی افزایش تهدیدهای این گروه، صدها حوزه رای‌گیری در روز انتخابات بسته می‌مانند. طالبان یک نفر است؟

دعوت از دکتر روحانی برای شرکت در اجلاس سران جنوب-جنوبرئیس جمهور روز پنجشنبه به وقت نیویورک و در دیدار با روهاکانا روگوندا، نخست وزیر اوگاندا که در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد، ضمن اشاره به همکاری های خوب ایران و اوگاندا در زمینه های مختلف از جمله کشت فراسرزمینی و همینطور همکاری های بخش بهداشت و سلامت، بر توسعه هر چه بیشتر این همکاری ها تاکید کرد.

اخذ رشوه‌هایی بهت آور در قوه قضائیه/ متهمان در بازداشترئیس قوه قضاییه مبارزه قاطع با فساد را دستور کار اصلی قوه قضائیه دانست و گفت: در مبارزه با فساد، هیچ خط قرمزی نداریم، در خود قوه قضائیه با مواردی مواجه و متوجه شدیم رشوه‌هایی اخذ شده است که بهت آور است؛ از آپارتمان‌های ششصدمتری گرفته تا ویلاهای چهارهزارمتری در شمال که در نوع خود کم نظیر است. البته متهمان بازداشت و اموال نامشروع آنها ضبط شده است. انتظار هدایا و رشوه های بزرگتری داشته بیچاره ، حالش گرفته شده که چرا رشوه ها کم هستند؟! البته اینها هم بطور شفاف اعلام نمیشه چون از این جیب به اون جیبه و یا حداکثر دزد به دزد میزنه

کاهش بی‌سابقه ظرفیت پذیرش پناهنده در آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادیدولت دونالد ترامپ اعلام کرد که تنها ۱۸ هزار نفر در سال آینده به عنوان پناهنده در این کشور پذیرفته خواهند شد. حالا کجا پناهنده بشیم .