عراقچی: اجازه فرسایشی شدن مذاکرات را نمی‌دهیم/ بر سر لغو تحریم‌های بخشی تفاهم وجود دارد

عراقچی: اجازه فرسایشی شدن مذاکرات را نمی‌دهیم، بر سر لغو تحریم‌های بخشی تفاهم وجود دارد

25/04/2021 05:55:00 ب.ظ

عراقچی: اجازه فرسایشی شدن مذاکرات را نمی‌دهیم، بر سر لغو تحریم‌های بخشی تفاهم وجود دارد

معاون وزیر امور خارجه در مورد موضوع لغو تحریم ها و اجرای طرح گام به گام در ارتباط با این موضوع تاکید کرد: طرح گام به گام مدت هاست که کنار گذاشته شده است. جمهوری اسلامی ایران پیش از عید نوروز پیشنهاد گام به گام برای رفع تحریم‌ها را رد کرد و در مذاکرات جاری موضوع گام به گام به هیچ عنوان مطرح نیست.

ایستادگی ایران برای رفع همه تحریم‌ها و بازگشت به تعهدات پس از راستی آزماییمعاون وزیر خارجه با اشاره به اینکه همه جزئیات و ابعاد مذاکرات وین در جلسه با نمایندگان مورد بحث قرار گرفت، افزود: نقطه نظرات نمایندگان که بعضا می‌تواند به روند مذاکرات کمک کند نیز مطرح شد، پیرامون ابعاد مختلف قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و غنی سازی 60 درصدی نیز به طور مفصل صحبت شد.

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد

رئیس تیم مذاکره کننده ایران در وین افزود: چالش‌هایی در مذاکرات وجود دارد البته در مسیری قرار گرفتیم که می‌تواند به سرانجام برسد اما درباره اینکه آیا می‌توانیم بر چالش ها و موانع فائق آییم، زود است لذا نمی‌توان گفت که خوشبین یا بدبین هستیم اما ناامید نیستیم و به وظیفه خود پایبندیم. مواضع قطعی ما کاملا روشن و مشخص است، تحریم‌ها باید برداشته شود، راستی آزمایی انجام و سپس ایران به تعهدات خود بازگردد. در این خصوص ایستادگی کردیم و به نمایندگان هم توضیحات کاملی داده شد.

تفاهم برای برداشتن تحریم‌های بخشی وجود دارد/ لیست تحریمی مربوط به اشخاص حدود هزار و 500 مورد است عراقچی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار خانه‌ملت مبنی بر نظر طرف‌های مقابل و آمریکا پیرامون لیست پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران برای رفع تحریم‌ها، گفت: این بحث در جریان است، تحریم‌هایی که آمریکا علیه ایران اعمال کرده دو نوع است؛ نخست تحریم‌های موضوعی یا به اصطلاح بخشی مانند تحریم‌های نفتی، بانکی، بیمه، کشتی رانی، پتروشیمی، ساختمان و خودرو و دیگری تحریم‌های مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی می‌شود. headtopics.com

وی اضافه کرد: لیست تحریمی مربوط به اشخاص، لیست طولانی و حدود هزار و 500 مورد است اما ما در هر دو جهت حرکت می‌کنیم، تحریم های بخشی همه باید برداشته شود و فکر می‌کنم در این زمینه تفاهماتی وجود دارد، تحریم‎‌های اشخاص هم به همین ترتیب باید برداشته شود. مباحث پیچیده ای در این زمینه مطرح است که در حال بررسی آنها هستیم.

طرح گام به گام مدت هاست که کنار گذاشته شده استمعاون وزیر امور خارجه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا طرح گام به گام برای رفع تحریم ها اجرا خواهد شد، اظهار کرد: طرح گام به گام مدت هاست که کنار گذاشته شده است. جمهوری اسلامی ایران پیش از عید نوروز پیشنهاد گام به گام برای رفع تحریم‌ها را رد کرد و در مذاکرات جاری موضوع گام به گام به هیچ عنوان مطرح نیست. مباحث پیرامون مرحله آخر  ادامه توافق یعنی ترتیبات مورد نظر جمهوری اسلامی در حال بحث و بررسی است.

اگر طرف‌های مقابل دنبال خرید زمان باشند، مذاکرات را متوقف خواهیم کرداین دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به سوال درباره اینکه گفت و گوها تا چه زمان ادامه دارد، گفت: زمان مشخصی را نمی‌توان پیش بینی کرد ما اجازه نخواهیم داد که مذاکرات فرسایشی شود، اگر احساس کنیم که در طرف های مقابل ما جدیت وجود ندارد و یا دنبال خرید زمان یا افزودن موضوعات دیگر به مباحث هستند، مذاکرات را قطع خواهیم کرد، در عین حال عجله نمی‌کنیم و شتاب زدگی نداریم، زیرا مباحث جدی در مذاکرات مطرح است که باید با دقت کافی مورد نظر قرار گیرد و بحث و بررسی شود. بنابراین نه شتاب زده خواهیم بود و نه اجازه فرسایشی شدن می‌دهیم لذا با دقت مذاکرات را ادامه می‌دهیم تا چالش‌ها برطرف شود.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

Today’s sad reality is that leaders of the Muslim world do not avoid Shirk nor raise awareness about this. Muhammad Qasim has seen that avoiding shirk is the only way to success and Allah’s help. Learn more at or search ‘Muhammad Qasim Dreams’ آره بلافاصله هر چیزی گذاشتن جلوتون سریع امضاء کنید،قبلا پشت درهای بسته صحبتاش شده فقط مونده تعهد و امضای ایران جلو دوربین ها برای رسمی شدن ماجرا،اینم ترجمه‌ی آقایون از حرف های رهبری که گفتن اجازه فرسایشی شدن مذاکرات رو به طرف غربی ندید

کمیسیون مشترک برجام جمعه کارش را ادامه می‌دهد/ خبر آزادی پول‌های بلوکه شده ایران و تبادل زندانیان از منابع آگاه منتشر نشده/ اجازه نخواهیم داد که گفتگوها در خصوص برجام فرسایشی شودسخنگوی وزارت امور خارجه درباره آزاد سازی پول‌های ایران توسط ایالات متحده اظهار داشت: در حوزه برجام یا موضوعات مرتبط با این موضوع پیگیری‌هایی انجام شده و همچنان در دست پیگیری است. این گزارش‌ها از منابع آگاه منتشر نشده و همانطور که قبلا هم در خصوص آزادی منابع مالی جمهوری اسلامی ایران در خارج نیز گفته‌ایم، همه اینها در یک جا باید آزاد شوند.

مقام آمریکایی: بایدن به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای نخواهد دادیک مقام بلندپایه آمریکایی شامگاه پنجشنبه 6 می 2021 به «العربیه» گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده تاکید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست خخخخخ شکر زیادی خورده تو باور نکن ما ایرانی ها اگر بخواهیم بسازیم شما و گنده تون آمریکا سگی کی باشید که بخواهید نذارید؟ بحث اینجاست که اسلام دست ما رو بسته جیگر بایدن که هیچ ، حتی اگر همه هم بخوان نمیتونند جلوش رو بگیرند ، اگر بد هست باید برای همه بد باشه ، نه فقط برای ایران ،من کاری به نظام یا دولت ندارم ، اما این حق ایران هست که بهترین و پيشرفته ترین سلاح هارو داشته باشه ، دنیا شده جنگل قوی نباشی ، می‌خورند.

بایدن به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای نمی‌دهدیک مقام بلندپایه آمریکایی به روز پنج‌شنبه 6 می 2021 به «العربیه» گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده تاکید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی چرا به پاکستان اجازه داد ؟

دستگاه های ذیربط اجازه ندهند تامین فوری واکسن در پیچ و خم اداری معطل شودروحانی: *با توجه به مذاکرات اخیر، می‌توان امیدوار بود که اقتصاد کشور به مسیر تعادل و شکوفایی بازگردد *با حفظ انسجام در کشور می‌توانیم در هفته‌های آتی شاهد گشایش‌های امیدبخش باشیم *دولت با اختصاص ارز لازم مشکل تامین منابع را برای خرید واکسن، حل کرده است فکر می کنی هشت سال هیچ غلطی نتونستی بکنی یک ماه به انتخابات همه چیز داره به سمت گل و بلبل میره .مردم را چی فرض کردی خائن وطن فروش . هشت سال هیچ غلطی نتونستی بکنی یک ماه به انتخابات همه چیز داره به سمت گل و بلبل میره ؟.مردم را چی فرض کردی خائن وطن فروش .

روحانی: اجازه ندهیم ضدانقلاب ذهن مردم را مشوش کندروحانی: منابع آبی کشور ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده دوران بارش‌ها رو به اتمام بوده و به سمت هوای گرم می‌رویم همه باید بیش از گذشته تا جایی که امکانپذیر است در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند بسیاری از ظرفیت‌های سد خالی بوده در تولید برق‌آبی دچار مشکل می‌شویم اینم به برجام ربط داره؟ریدم تو اون عمامه این پدرسگ سد هارو هم ایشون پر کرده اینقدرم نگید دولت کاری نکرده 😐😐😐😐 خمینی که پاش و گذاشت خدا و برکت رفت از اون مملکت! روحت شاد شاهنشاه