عراق: اطلاعاتی را در اختیار ائتلاف بین‌المللی قرار دادیم که منجر به کشته شدن سرکرده داعش شد

15/11/1400 12:05:00 ب.ظ

ارتش عراق اعلام کرد که اطلاعاتی را که منجر به کشته شدن سرکرده داعش شد، در اختیار ائتلاف بین‌المللی قرار داده است. - خبرگزاری آناتولی

ارتش عراق اعلام کرد که اطلاعاتی را که منجر به کشته شدن سرکرده داعش شد، در اختیار ائتلاف بین‌المللی قرار داده است. - خبرگزاری آناتولی 04.02.

2022 بغداد/خبرگزاری آناتولی یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق پس از اعلام کشته شدن «ابو ابراهیم الهاشمی القریشی» سرکرده داعش در عملیات نیروهای آمریکایی در سوریه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که اطلاعاتی را که منجر به کشته شدن سرکرده داعش شد، در اختیار ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا علیه گروه تروریستی داعش قرار داده است.

وی گفت که عملیات کشتن القریشی، پس از آن انجام شد که آژانس اطلاعات ملی عراق مکان و اطلاعات دقیقی را در اختیار ائتلاف بین‌المللی گذاشت. جزئیات دیگری در بیانیه ذکر نشده است. گفتنی است که ارتش آمریکا شب گذشته با یک فروند بالگرد نظامی و جنگنده اف-16 در استان ادلب در شمال غرب سوریه عملیات هوایی انجام دادند که در نتیجه آن 13 نفر از جمله 6 کودک و 4 زن جان خود را از دست دادند.

یک پرسنل امنیتی محلی به آناتولی اظهار داشت که سربازان آمریکایی یک نفر را در خانه دستگیر و با خود بردند. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا طی بیانیه‌ای از کشته شدن «ابو ابراهیم الهاشمی القریشی» سرکرده گروه تروریستی داعش در ادلب سوریه خبر داد. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

ابراهیم، کودک‌کار در ادلب سوریه؛‌ جنگی که حال و آینده کودکان را دزدیدبرای بسیاری از خانواده‌های این منطقه، کار کودکان لازمه بقاست. بر اساس آمار یونیسف از سال ۲۰۲۰ تا کنون نیازهای بشردوستانه در سوریه با ۲۷ درصد افزایش روبرو بوده است. واقعیت جنگ نه تنها حال کودکان، بلکه آینده آنها را نیز می دزدد. وضعیت کودکان در بیش از یک دهه جنگ در سوریه به شدت آسیب دیده است.

زلنسکی: با قراردادی که امروز امضا شد، تولید پهپاد بایکار ماکینا در اوکراین توسعه خواهد یافتزلنسکی: با قراردادی که امروز امضا شد، تولید پهپاد بایکار ماکینا در اوکراین توسعه خواهد یافت. زلنسکی: مراتب تشکر خود از رئیس جمهور اردوغان به خاطر ابتکار عمل در ایفای نقش میانجی‌گری بین اوکراین و روسیه برای پایان دادن به جنگ را ابراز می‌دارم.

صدور سند برای اراضی ساحلی که حریم دریا محسوب می‌شوند، مبنای قانونی نداردآیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه هیات دولت از روند پیگیری و اجرای دستور اخیر درباره آزادسازی حریم قانونی سواحل شمالی کشور اظهار رضایت کرد و گفت: اینکه برخی از ادارات مدعی شوند که برای اراضی ساحلی تصرف شده سند دارند، جای تأمل دارد m_h_m255 ما توی شهرمون توی رودخانه ساختمان دارن میسازن به کجا باید اعلام خطر بکنیم؟ اگر در دولت آقاي روحاني چنين حرفي زده ميشد آيا سازمان هاي نظامي و ساير ارگان هاي غير دولتي اجرا ميكردند؟! آيا قوه قضائيه ساختمان هاي در بستر رودخانه چالوس را تخريب ميكرد؟!

گزارش صدای آمریکا از مجموعه استثنایی آثار هنری دوره صفویه در واشنگتن؛ روایت روزگاری که ایران با «ابریشم» به جهان معرفی شدبرای نخستین بار در ایالات متحده، علاقمندان می‌توانند در گالری «آرتور ام. سَکلِر» در شهر واشنگتن که بخشی از موزه ملی هنر آسیایی «اسمیتسونین» است، از مجموعه‌‌ای استثنایی از منسوجات قرن هفدهم، و پرتره‌های رنگ روغن تمام قد دوره صفویه در ایران دیدن کنند.

تایید وجود یک «سیارک تروجان» که تا ۴ هزار سال دیگر همراه با زمین به دور خورشید می‌چرخدمحققان در مطالعه‌ای جدید دریافته‌اند یک سیارک به نام «ایکس‌ال۵ ۲۰۲۰» (2020XL5) که پیشتر در سال ۲۰۲۰ کشف شده بود در واقع یک سیارک تروجان متعلق به زمین است و همراه با آن به دور خورشید می‌چرخد.

کارشناسان سایبری: هکرهای مرتبط با وزارت اطلاعات ایران نهادهایی در ترکیه را هدف گرفته‌اندمحققان امنیت سایبری از یک گروه اطلاعاتی می‌گویند یک گروه جاسوسی به نام «مادی‌واتر» که با وزارت اطلاعات ایران مرتبط است، کارزار مخربی را علیه نهادهای خصوصی در ترکیه آغاز کرده است.