عذرخواهی رئیس المپیک توکیو برای گفته 'زنان زیاد حرف می‌زنند' - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersiansport
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس کمیته برگزاری المپیک توکیو از سخنان جنسیت‌زده‌اش عذر خواست

یوشیرو موری از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱ به مدت یک سال نخست وزیر ژاپن بود و در کشور برای لغزش‌های زبانی و اظهارنظرهای نامتناسب با مقامش مشهور بود.

او درباره یک کارزار انتخاباتی گفته بود: "وقتی از ماشین برای کشاورزان دست تکان می‌دادم همه‌شان برمی‌گشتند در خانه‌شان. احساس می‌کردم ایدز دارم." از دیگر اظهارات جنجال‌برانگیز او در زمان نخست‌وزیری ژاپن این بود که درباره آمریکا گفت: "هر وقت برق می‌رود قاتل‌ها بیرون می‌ریزند. آنجا یک چنین جامعه‌ای است."

انتقادهایی که از یوشیرو موری برای سخنان اخیرش شده در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب گسترده‌ای داشته و هشتگ درخواست استعفای او در توییتر پراستفاده بوده است.او گفت: "دیشب همسرم یک گوشمالی حسابی به من داد. او به من گفت: باز هم یک کار بدی کردی، مگر نه؟ من باید دوباره عذاب بکشم چون تو علیه زن‌ها حرف زدی".شیوع ویروس کرونا باعث تعویق یک ساله المپیک توکیو شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 16. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیرهادی: قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را نداردیک عضو هیات رییسه مجلس گفت که محمدباقر قالیباف گفته بنای کاندیداتوری در ⁧انتخابات ۱۴۰۰ را ندارد.⁩ بهترین گزینه برای ریاست جمهوری فقط دکتر قالیباف هستند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هیات مذاکره کننده عازم وین شده است/ ظریف همواره گفته‌ آنچه انجام می‌شود، حول قوه عاقله نظام است/ سفر وزیر خارجه به قطر و عراق در چارچوب «دیپلماسی رمضان» استخطیب‌زاده در نشست خبری: هیات مذاکره کننده عازم وین شده است/ ظریف همواره گفته‌ آنچه انجام می‌شود، حول قوه عاقله نظام است/ سفر وزیر خارجه به قطر و عراق در چارچوب «دیپلماسی رمضان» است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا شهادت 13 شهروند ترکیه را تسلیت گفته و پ.ک.ک را مسئول این حادثه خواندوزیر امور خارجه آمریکا در گفتگوی تلفنی با چاووش‌اوغلو شهادت 13 شهروند ترکیه توسط گروه تروریستی پ.ک.ک در گارا را تسلیت گفته و پ.ک.ک را مسئول این حادثه خواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بابایی: طبق گفته دوستان، مصلحت این بود که ساعی در سالن باشد/ به‌خاطر این حرمت‌شکنی دیگر با فدراسیون همکاری نمی‌کنم- اخبار رزمی - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimهادی_ساعی ماند،‌ آنکه سیلی خورد رفت! بابایی: طبق گفته دوستان، مصلحت این بود که ساعی در سالن باشد؛ به‌خاطر این حرمت‌شکنی دیگر با فدراسیون همکاری نمی‌کنم در حالی که ساعی یک سال از حضور در مسابقات تکواندو محروم بود دیروز در سالن تکواندو حضور یافت باچهره ای طلبکارانه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »