عده‌ای برای عکس اینستاگرام به سیستان و بلوچستان می‌آیند

20/01/2020 10:54:00 ق.ظ

هشت روز از آغاز سیل و بارندگی در سیستان و بلوچستان گذشته و حالا مهم‌ترین موضوع، شیوه امدادرسانی و تهیه اقلام مورد نیاز این مردم است. فائقه راغی، فعال اجتماعی و خبرنگار این منطقه، می‌گوید: «اوضاع روستاها اصلا خوب نیست.»

سیستان, بلوچستان

🔻فعال اجتماعی سیستان و بلوچستان از وضعیت مردم سیل‌زده به اعتمادآنلاین گفت: 🔹عده‌ای برای عکس اینستاگرام به سیستان و بلوچستان می‌آیند 🔹مردم می‌ترسند بلای کرمانشاه سر آنها هم بیاید/ اعتمادآنلاین این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

هشت روز از آغاز سیل و بارندگی در سیستان و بلوچستان گذشته و حالا مهم‌ترین موضوع، شیوه امدادرسانی و تهیه اقلام مورد نیاز این مردم است. فائقه راغی، فعال اجتماعی و خبرنگار این منطقه، می‌گوید: «اوضاع روستاها اصلا خوب نیست.»

  او با اشاره به اینکه مردم هم خیلی سریع وضعیت این استان را فراموش می‌کنند عنوان کرد: وضعیت و شکل اخبار هم به نوعی است که مردم خیلی سریع یادشان می‌رود اهالی سیستان و بلوچستان در چه شرایطی زندگی می‌کنند. مردم اینجا واقعاً می‌ترسند که همان بلای کرمانشاه سرشان بیاید و بعد از گذشت مدت‌زمان کوتاهی همه فراموش‌شان کنند.

 همه عزیزانی که نیت کمک به هموطنان را دارند به جای اینکه خودشان به اینجا بیایند، کمک‌هایشان را ارسال کنند و تنها افرادی در منطقه حاضر شوند که تخصص ویژه‌ای دارند. 

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

همون بلا سرشون میاد شک نکنین خدا کنە چیزیمون نشە دولتی نداریم کە بخواد کاری بکنە برامون

با این روحیه و وحدت مسئولان به زودی خسارت‌های سیستان و بلوچستان ترمیم شودرئیس‌جمهور در پایان سفر به استان سیستان و بلوچستان در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه از آغاز مواجهه شدن این استان با سیل در تهران تصمیمات خوبی اتخاذ و تنخواه مناسبی در اختیار استان قرار گرفت، اظهارداشت: همه نیروهای امدادی اعم از هلال احمر و اورژانس و نیروهای مسلح از سپاه، ارتش و بسیج و نیز ستاد بحران همه امکانات خود را برای کمک به مردم بکار گرفتند. مسئولان!!! تا جایی که ما دیدیم همه نیروی داوطلب و بنیاد های مردم نهاد هستن نه مسئول. مسئولین فعلا درگیر رد صلاحیت و تاییدشن.

استان سیستان و بلوچستان پیشانی امنیتی کل ایران استاختصاص 280 میلیون متر مکعب آب شیرین خبر خوبی برای استان سیستان و بلوچستان است مردم استان اطمینان داشته باشند همه توان و امکان خود را برای بازسازی خسارات سیل زدگان بسیج می کنیم وحدت ، همبستگی و امنیت استان بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است بخش هایی از مسیر حرکت ما به سمت توسعه با تلاش دشمنان تخریب و ناهموار شده ، اما حرکت رشد و توسعه ما متوقف نخواهد شد روحانی حمایتت میکنیم زنده باشی دکتر روحانی مرسی روحانی

مشکلات مردم مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان را حل می‌کنیمرئیس جمهور پس از بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان و شهرستان چابهار، با حضور در میان مردم روستای کلانی از بخش دشتیاری شهرستان چابهار تأکید کرد: مطمئن باشید دولت و همه ما در کنار شما هستیم، مشکلات شما را حل خواهیم کرد و شما را فراموش نمی‌کنیم. سفر استانی رییس جمهور به سیستان و بلوچستان

رئیس‌جمهور ایران از مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان بازدید کردحسن روحانی، رئیس جمهور ایران به مناطق سیل زده در استان سیستان و بلوچستان رفته و وعده داد به مشکلات مردم این مناطق رسیدگی شود. - خبرگزاری آناتولی

در کنار مردم مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان هستیمرئیس‌جمهور پس از بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان و شهرستان چابهار، با حضور در میان مردم روستای کلانی از بخش دشتیاری شهرستان چابهار، تاکید کرد: مطمئن باشید دولت و همه ما در کنار شما هستیم، مشکلات شما را حل خواهیم کرد و شما را فراموش نمی‌کنیم. خیلی در شادی و غم کنار مایین.انگل زاده ها دارن با پول ما هرزگردی میکنن و مردم تو فقر و بدبختی روزگار سپری میکنن. همان طور که کنار مردم سر پل ذهاب و خوزستان و ... بودیم + این پرشیا سفید مال کیه؟ - مال منه حاجی الان میام

همه مشکلات ناشی از سیل سیستان و بلوچستان را بررسی و رفع می‌کنیم/ در شادی و غم در کنار هم هستیمرئیس جمهور پس از بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان و شهرستان چابهار، با حضور در میان مردم روستای کلانی از بخش دشتیاری شهرستان چابهار تأکید کرد: مطمئن باشید دولت و همه ما در کنار شما هستیم، مشکلات شما را حل خواهیم کرد و شما را فراموش نمی‌کنیم.

بسیاری از خانه‌ها خشتی و گلی بوده که به کل خراب شده است.به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی گفت: خوشحالم که پیش‌بینی‌های مناسب هواشناسی هم قبل از اینکه مردم با سیلاب مواجه شوند انجام و اخطارهای هواشناسی داده شده بود و این موضوع، کار را برای مقامات استان و مسئولین مربوطه که خودشان را آماده و امکانات را تجهیز کنند، بسیار تسهیل کرد تا بتوانند سریع‌تر به منطقه برسند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت،  حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان، دیدار با مردم با غرور، با ایمان و مقاوم روستای مرزی کلانی را روحیه آفرین خواند و با اشاره به گزارش های وزیران در این جلسه اظهارداشت: افتخار می کنم که بعد از یک هفته مشکل برق و آب مناطق سیل زده حل شده است.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه خوشحالم که امروز به همراه جمعی از وزیران و مسئولان در خدمت شما هستیم، گفت: شما مرزبانان عزیز کشور ایران هستید که در یک روستا کنار مرز کشور دوست، پاکستان قرار گرفته‌اید و امروز بخاطر سیل‌زدگی دچار مشکل شده‌اید.

وسیله‌های خانه را هم آب برده. مردم در خیلی از مناطق حتی زیرانداز ندارند که بتوانند روی زمین بنشینند. رئیس جمهور ادامه داد: پیش از سیلاب همه آنهایی که بیمار بودند و شرایط مناسب نداشتند در مراکز درمانی و یا نزدیک مراکز درمانی قرار گرفتند و این اقدامات خوبی بود که قبل از بحران شروع شد و بعد از اینکه استان با سیلاب مواجه شد، مقامات و امکانات استان و هم امکانات سایر استان‌ها برای کمک رسانی بسیج شدند.     او با اشاره به اینکه مردم هم خیلی سریع وضعیت این استان را فراموش می‌کنند عنوان کرد: وضعیت و شکل اخبار هم به نوعی است که مردم خیلی سریع یادشان می‌رود اهالی سیستان و بلوچستان در چه شرایطی زندگی می‌کنند. دکتر روحانی خاطرنشان کرد: نکته ای که ستاد مدیریت بحران و آقای نجار نوشته بودند که وقتی به روستاها کمک رسانی می کردند، روستاهایی که نیاز بالایی نداشتند ، چیزی از آنها نمی گرفتند و می گفتند ببرید در فلان روستا که آنها نیاز بیشتری دارند،  این بیانگر غیرت ، صمیمیت و برادری مردم استان است و واقعا جای قدردانی دارد. مردم اینجا واقعاً می‌ترسند که همان بلای کرمانشاه سرشان بیاید و بعد از گذشت مدت‌زمان کوتاهی همه فراموش‌شان کنند. رئیس جمهور با بیان اینکه سدهای استان سیستان و بلوچستان توانسته ظرفیت خوبی را در خود حبس کند و در دریاها جاری شود، گفت: امروز یکی از سدها را با هلی‌کوپتر دیدیم که چگونه ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب را مهار کرده است.   همه عزیزانی که نیت کمک به هموطنان را دارند به جای اینکه خودشان به اینجا بیایند، کمک‌هایشان را ارسال کنند و تنها افرادی در منطقه حاضر شوند که تخصص ویژه‌ای دارند. رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزیر نیرو در مسیر بازدید در این مناطق، گفت: خوشبختانه برق روستاها وصل شده و البته مردم این روستاهای سیل زده همچنان با مشکلاتی مواجه هستند که رسیدگی و رفع خواهد شد.

  این فعال اجتماعی در پاسخ به اینکه آیا حضور تیم‌های مردمی در منطقه کمکی به سیل‌زدگان می‌کند یا خیر گفت: متاسفانه هستند افرادی که برای نمایش حضور به این منطقه می‌آیند. روحانی ادامه داد: خوشبختانه راه‌ها باز و به طور موقت ترمیم شده است؛ بعضی از قسمت‌ها باید بازسازی‌های اساسی شود و این کار آغاز شده و انجام خواهیم داد.روستاهایی هم که مشکل آب داشتند اکثر آنها مشکلات شان رفع شده است و این به معنای کار و تلاش و زحمت پیگیر است. عکس‌هایشان را برای فضای مجازی و اینستاگرام می‌گیرند و می‌روند. برخی هم چنین نیتی ندارند و برای کمک می‌آیند، اما چون تخصصی ندارند نه تنها کمکی از دست‌شان برنمی‌آید که بیشتر مشکل‌ساز می‌شوند. روحانی اظهار داشت: در زمینه مسایل احشام و زراعت که مردم با مشکل زیادی مواجه شدند، مقدار زیادی نهاده‌های دامی آماده شده و در اختیار مردم قرار گرفته است؛ از ذرت تا سایر مسایل برای اینکه دام‌هایی که در این شرایط باقی مانده‌اند، بتوانند ادامه حیات دهند؛ همچنین برای بذررسانی به کشاورزان قبل از این سیل، بذر آماده شده و وزارت کشاورزی در این زمینه کاملاً قدم‌های خوبی برداشته است و در روزهای آینده هم این قدم‌ها را تکمیل خواهد کرد. در نتیجه، به طور کلی بهتر است همه عزیزانی که نیت کمک به هموطنان را دارند به جای اینکه خودشان به اینجا بیایند، کمک‌هایشان را ارسال کنند و تنها افرادی در منطقه حاضر شوند که تخصص ویژه‌ای دارند.  رییس جمهور خاطرنشان کرد: البته مردم از لحاظ زندگی ، محل مسکونی، کشاورزی ، راهها  و زیربناهای شان مشکلات فراوانی پیدا کردند و این مشکلات باید رفع شود و ان شاءالله رفع خواهیم کرد. . روحانی خاطرنشان کرد: امروز وزیر نیرو اعلام کرد که برق کل روستاهایی که دچار قطعی شده بود، متصل شده است؛ البته در زمینه آب اکثر روستاهای که با قطعی آب مواجه بوده اند ، در روزهای آینده موضوع دنبال خواهد شد. دکتر روحانی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان سال‌هاست که سختی و رنج کشیده، گفت: باید این سختی‌ها جبران شود.