عدم ارائه گواهی سلامت کووید؛ سناتور ایتالیایی ۱۰ روز از کار تعلیق شد

28/07/1400 10:19 ق.ظ

عدم ارائه گواهی سلامت کووید؛ سناتور ایتالیایی ۱۰ روز از کار تعلیق شد بیشتر بخوانید🔽

خانم لائورا گراناتو، سناتور ایتالیایی که در اعتراض به اجباری شدن ارائه گواهینامه سلامت، از ارائه این کارت به مسئولان مربوطه خودداری کرده بود، با تصمیم رئيس مجلس سنا برای ۱۰ روز از حضور و فعالیت در پارلمان این کشور تعلیق شد. لائورا گراناتو، سناتور حزب کوچک «جایگزینی وجود دارد» روز سه‌شنبه در هنگام شرکت در جلسه مجلس سنا از نشان دادن کارت سلامت دیجیتالی خود امتناع کرده بود. این موضوع به اطلاع رئیس مجلس سنا رسید و او تصمیم گرفت خانم گراناتو را ۱۰ روز جریمه کند.

ماریا آلبرتی کازلاتی، رئيس سنا بعد از اطلاع از این موضوع اعلام کرد که گراناتو برای ده روز اجازه حضور در جلسات مجلس سنا و حتی ورود به ساختمان پارلمان ایتالیا را نخواهد داشت. از روز جمعه کارکنان تمام مشاغل برای ادامه فعالیت حضوری در محل کار خود باید ارائه گذرنامه بهداشتی که در ایتالیا «گرین پس» اطلاق می‌شود، ارائه دهند تا ثابت کنند که یا کاملا در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند یا اخیرا بهبود یافته‌اند و یا آزمایش کرونای آنها در ۷۲ ساعت اخیر منفی بوده است.

ده‌ها هزار ایتالیایی در رم علیه نئوفاشیست‌ها تظاهرات کردند کارکنانی که از رعایت مقررات جدید خودداری کنند با تعلیق حقوق و همچنین جریمه روبه‌رو خواهند بود. گراناتو که حزب او توسط اعضای جنبش مخالف سیستم ۵ ستاره تشکیل شده با وجود دریافت هشدارهای مقامات با اقدامات جدید مخالفت کرده‌است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

رکورد مرگ روزانه ناشی از کرونا در روسیه؛ پروازها به ایران از سرگرفته می‌شودثبت این افزایش شدید موارد ابتلا و مرگ‌و‌میر در روسیه در حالی است که رسانه‌های ایران و روسیه در روزهای اخیر گزارش داده‌اند بنا به مصوبه جدید ستاد عملیاتی کرونای روسیه،‌ آن کشور از ۱۸ آبان پروازها به چند کشور، از جمله ایران، را با چهار پرواز در هفته از سر خواهد گرفت. در هر جای دنیا سرایت کرونا بیشتر باشد اولین کار پرواز و مسافرت به ایران انجام میشود چون اینجا با کمبود ویروس مواجه هستیم

دانشمندان چینی: کره ماه بیش از آنچه تصور می‌شد از نظر آتشفشانی فعال بوده استچین در نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی فضاپیمای بدون سرنشینی را به کره ماه فرستاد تا برای اولین بار پس از چند دهه، نمونه‌هایی از سنگ‌ها و خاک کره ماه را با خود به زمین بیاورد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی باید برای مشکلات کلان فرهنگی راه‌حل‌ ارائه دهدرئیس جمهور با تاکید بر تلاش برای ارتقای فرهنگی جامعه گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید با نگاه و اقدامات تحولی در مسیری قرار بگیرد که راه‌حل‌های عملیاتی برای حل مسائل و مشکلات کلان فرهنگی ارائه دهد.

پرتاب موشک از زیردریایی کره شمالی؛ شورای امنیت «نشست اضطراری» برگزار می‌کند🔺 کاخ سفید از کره_شمالی خواست که از اقدامات «تحریک‌آمیز» بیشتر خودداری کند. ▪ جن ساکی، سخنگوی کاخ_سفید روز سه شنبه گفت که ایالات متحده همچنان از تماس دیپلماتیک با کره شمالی در زمینه برنامه‌های تسلیحاتی خود استقبال می‌کند. ⬇ بیشتر بخوانید:

بورل: به از سرگیری گفت‌وگوها با ایران خوشبین هستمبورل: *به از سرگیری گفت‌وگوها با ایران خوشبین هستم *امیدواریم بزودی نشستی در این راستا در بروکسل برگزار شود *امور پرونده ایران درحال بهبودی است 😂🤣

کلاهبرداری در فضای مجازی؛ از خریداران آنلاین تا نیکوکاران

یک سناتور ایتالیایی که بدون ارائه گواهی سلامت کووید-۱۹ وارد پارلمان این کشور شده بود برای مدت ۱۰ روز از دریافت حقوق خود محروم می‌شود.

لائورا گراناتو، سناتور حزب کوچک «جایگزینی وجود دارد» روز سه‌شنبه در هنگام شرکت در جلسه مجلس سنا از نشان دادن کارت سلامت دیجیتالی خود امتناع کرده بود. این موضوع به اطلاع رئیس مجلس سنا رسید و او تصمیم گرفت خانم گراناتو را ۱۰ روز جریمه کند.

ماریا آلبرتی کازلاتی، رئيس سنا بعد از اطلاع از این موضوع اعلام کرد که گراناتو برای ده روز اجازه حضور در جلسات مجلس سنا و حتی ورود به ساختمان پارلمان ایتالیا را نخواهد داشت.

از روز جمعه کارکنان تمام مشاغل برای ادامه فعالیت حضوری در محل کار خود باید ارائه گذرنامه بهداشتی که در ایتالیا «گرین پس» اطلاق می‌شود، ارائه دهند تا ثابت کنند که یا کاملا در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند یا اخیرا بهبود یافته‌اند و یا آزمایش کرونای آنها در ۷۲ ساعت اخیر منفی بوده است.

ده‌ها هزار ایتالیایی در رم علیه نئوفاشیست‌ها تظاهرات کردند

کارکنانی که از رعایت مقررات جدید خودداری کنند با تعلیق حقوق و همچنین جریمه روبه‌رو خواهند بود.

گراناتو که حزب او توسط اعضای جنبش مخالف سیستم ۵ ستاره تشکیل شده با وجود دریافت هشدارهای مقامات با اقدامات جدید مخالفت کرده‌است.

خانم گراناتو پس از اعلام تعلیق از مجلس سنا خارج شد و به خبرنگاران گفت: «گذرنامه سلامت، گواهی انقیاد است.»

اگرچه بیش از ۸۵ درصد ایتالیایی‌های بالای ۱۲ درصد حداقل یک دُز واکسن دریافت کرده‌اند امان تخمین زده می‌شود که حدود ۳ میلیون کارگر هنوز واکسینه نشده باشند.

تصمیم دولت مبنی بر اجباری شدن گواهینامه سلامت انتقادات و اعتراضات زیادی را در سطح ایتالیا برانگیخته و حتی تظاهرات‌هایی نیز در بخش‌های مختلف این کشور نسبت به تصمیم جدید دولت به همراه داشته است.