عدم توافق اتحادیه اروپا درباره تحریم نفتی روسیه

27/02/1401 02:26 ب.ظ

عدم توافق اتحادیه اروپا درباره تحریم نفتی روسیه العربيه_فارسى

جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که وزرای خارجه این اتحادیه بر سر بسته ششم تحریم‌ها به‌ویژه تحریم نفتی روسیه به توافق نرسیدند.بورل، بورل، دوشنبه 26 اردیبهشت در کنفرانس خبری پس از نشست وزرای خارجه شورای اتحادیه اروپا در بروکسل، گفت: «متاسفانه نتوانستیم بر سر بسته ششم تحریم‌ها به توافق برسیم».

به گزارش خبرنگار «العربیه» در بروکسل بورل همچنین اظهار داشت: «وزرا درباره امکان پرداخت غرامت به کشورها در ازای اعمال تحریم‌ علیه روسیه صحبتی نکردند».

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد، نمی‌داند توافق بر سر این بسته تحریمی که شامل ممنوعیت واردات نفت روسیه است چقدر طول می‌کشد. او گفت: «نمی‌توانم بگویم که این مساله یک یا دو هفته دیگر طول خواهد کشید».

بورل تصریح کرد: «درک اصلی‌ترین اتفاقی که اکنون در رابطه با جنگ اوکراین در حال وقوع است، بسیار مهم است. بحران اوکراین اروپا را مقابل سه آزمون، یعنی جنگ، قدرت و مشروعیت بین‌المللی قرار داد که باید از این سه آزمون عبور کنیم.» headtopics.com

وی گفت: «اتحادیه اروپا مبلغ 500 میلیون یورو دیگر برای کمک نظامی به اوکراین ارائه خواهد کرد و به این ترتیب کمک اتحادیه اروپا اکنون به 2میلیارد یورو رسیده است».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

مسکو: متن احیای برجام تقریبا آماده استمعاون وزیر خارجه روسیه: متن احیای برجام تقریبا آماده است و تنها تصمیمات سیاسی باقی مانده است فکر کنم ارباب پوتین به نوکراش در ایران دستور داده نیرو و تسلیحات و آذوقه روسیه در باتلاق اوکراین را فراهم کنند!!! حکومت مستعمره ضدایران و ایرانی، به پایان سلام کن!!

ایران می‌گوید ابتکاراتی برای احیای مذاکرات برجام ارائه داده استسخنگوی وزارت خارجه ایران بدون اشاره به جزئیات گفت ابتکارات خاصی از سوی ایران برای احیای مذاکرات برجام در جریان سفر هفته گذشته انریکه مورا، هماهنگ‌کننده ارشد اتحادیه اروپا به... ای گگگوووززززز ابتکار ازین جماعت؟؟؟ رئیس جمهور منتخب این جانیان برای تشکیل کابینه نمی دونست کی رو کجا بزاره!!!

جنگ در شرق اروپا؛ ناتو: اوکراین می‌تواند در جنگ علیه روسیه پیروز شودارتش اوکراین می‌گوید توانسته در حملاتی تازه مواضع نیروهای روسیه در شهر ایزیوم را که در ماه مارس توسط اشغالگران به تصرف در آمده، مورد هدف قرار دهد. شما رو با یکی از اکتشافات بسیجی گاگول موسوم به رائفی پور تنها میذارم: اسید پاشی ها کار اسرائیل بود😐 اوخی.فداکار😜مهربون..مرسی که بفکر دنیایین🤪🤪🤣🤣🤣🤣🤣نکشیمون سازمان ملل به نظر میرسه که اوکراین تجهیزات پشرفته تر در یافت میکند چیطور

جنگ در شرق اروپا؛ نظامیان اوکراین به مرز روسیه رسیدند💢 آخرین تحولات جنگ اوکراین - مخالفت صریح اردوغان با عضویت فنلاند و سوئد در ناتو -مجارستان: به هیچ وجه نفت روسیه را تحریم نمی‌کنیم -آغاز رزمایش بزرگ ناتو در بالتیک -۱۰ نفر در جریان خمپاره‌باران شهر سِوِر دونتسک در شرق اوکراین جان باختند جهانی که همیشه گفتگو رو مطرح می‌کرد، حالا فعلا کارخانه های های اسلحه سازی سود می‌برند..یعنی هیچکس نیست ، متاسفانه که موضوع رو حل کنه🤦‍♂️

تایمز آسیا: جنگ اوکراین تلاش کشورها برای تسخیر فضا را شتاب بخشیده استروزنامه «تایمز آسیا» در مقاله‌ای به تحلیل این موضوع پرداخته که حمله روسیه به اوکراین و تشدید رویارویی روسیه و چین با غرب، تلاش‌های جداگانه کشورهای مختلف

زاخارووا: روسیه به اقدامات بی‌شرمانه و غیرقانونی غرب پاسخ خواهد دادسخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که روسیه به تمام اقدامات بی‌شرمانه و غیرقانونی کشورهای غربی پاسخ خواهد داد.

آخرین به روزرسانی:Shareجوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که وزرای خارجه این اتحادیه بر سر بسته ششم تحریم‌ها به‌ویژه تحریم نفتی روسیه به توافق نرسیدند.

بورل، دوشنبه 26 اردیبهشت در کنفرانس خبری پس از نشست وزرای خارجه شورای اتحادیه اروپا در بروکسل، گفت: «متاسفانه نتوانستیم بر سر بسته ششم تحریم‌ها به توافق برسیم».به گزارش خبرنگار «العربیه» در بروکسل بورل همچنین اظهار داشت: «وزرا درباره امکان پرداخت غرامت به کشورها در ازای اعمال تحریم‌ علیه روسیه صحبتی نکردند».

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد، نمی‌داند توافق بر سر این بسته تحریمی که شامل ممنوعیت واردات نفت روسیه است چقدر طول می‌کشد.

او گفت: «نمی‌توانم بگویم که این مساله یک یا دو هفته دیگر طول خواهد کشید».

بورل تصریح کرد: «درک اصلی‌ترین اتفاقی که اکنون در رابطه با جنگ اوکراین در حال وقوع است، بسیار مهم است. بحران اوکراین اروپا را مقابل سه آزمون، یعنی جنگ، قدرت و مشروعیت بین‌المللی قرار داد که باید از این سه آزمون عبور کنیم.»

وی گفت: «اتحادیه اروپا مبلغ 500 میلیون یورو دیگر برای کمک نظامی به اوکراین ارائه خواهد کرد و به این ترتیب کمک اتحادیه اروپا اکنون به 2میلیارد یورو رسیده است».

او اظهار داشت :«اتحادیه اروپا به اعمال تحریم‌ها علیه روسیه ادامه می‌دهد تا هزینه عملیات نظامی در اوکراین را برای کرملین غیر قابل تحمل کند».

قرار است پرونده مرحله ششم تحریم‌ها علیه روسیه به کمیته نمایندگان دائمی دولت‌های عضو در اتحادیه اروپا (کوربر) ارجاع شود.برآوردهای آمریکا و اروپا حاکی از آن است که عملیات نظامی روسیه در اوکراین که از 24 فوریه آغاز شد تا پایان سال 2022 ادامه خواهد داشت.

این عملیات غرب را بر آن داشت تا از طریق تسلیحات، تجهیزات، کمک‌های بشردوستانه و سیاسی از کی‌یف حمایت کند.

کشورهای غربی پس از تهاجم روسیه به اورکراین تحریم‌های گسترده‌ای علیه مسکو اعمال کردند. این تحریم‌ها بسیاری از بخش‌های اقتصادی، صدها سیاستمدار، نمایندگان پارلمان و تاجران روسی ثروتمند نزدیک به کرملین را شامل شده است.