عدم تحقق ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع پیش‌بینی شده امسال/ انتقال کسری بودجه به بانک مرکزی، درست نیست

15/09/1399 10:01 ق.ظ

نوبخت: عدم تحقق ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع پیش‌بینی شده امسال/ انتقال کسری بودجه به بانک مرکزی، درست نیست

رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: طبق قانون بودجه ۵۷۱ هزار میلیارد تومان برای منابع پیش بینی شده که سهم منابع برای ۸ ماهه اول امسال ۳۸۴ هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان ۳۳۴ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز شد، بنابراین ۵۰ هزار میلیارد تومان از عدد بودجه محقق نشد. وی ادامه داد: طبق بودجه سال ۹۹ برای مصارف ۵۷۱ هزار میلیارد تومان بود که در ۸ ماهه اول امسال اجازه مصرف ۳۸۴ هزار میلیارد تومان را داشتیم که از این عدد ۳۵۳ هزار میلیارد تومان مصرف شد و ۳۱ هزار میلیارد تومان کمتر مصرف کردیم، یعنی این میزان صرفه جویی...

وی ادامه داد: طبق بودجه سال ۹۹ برای مصارف ۵۷۱ هزار میلیارد تومان بود که در ۸ ماهه اول امسال اجازه مصرف ۳۸۴ هزار میلیارد تومان را داشتیم که از این عدد ۳۵۳ هزار میلیارد تومان مصرف شد و ۳۱ هزار میلیارد تومان کمتر مصرف کردیم، یعنی این میزان صرفه جویی داشتیم.رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در بخش مصارف و در ۸ ماهه اول امسال ۳۹ درصد بیشتر از سال گذشته انجام شد، گفت: این مصارف در دو بخش هزینه‌ای و تملک دارایی سرمایه‌ای یا عمرانی بوده است و در ۸ ماهه اول اعتبارات هزینه‌ای ۳۵ درصد بیشتر از اعتبارات ۸ ماهه اول سال ۹۸ بوده است.

نوبخت افزود: امسال مجموع حقوق و مزایا ۵۳ درصد بیشتر از پارسال بود بنابراین آنچه صرفه‌جویی کردیم به بخش معیشت مردم منتقل شد. وی با بیان اینکه اعتبارات عمرانی ۶۵ درصد افزایش یافت، گفت: این افزایش اعتبارات خود را در تشکیل سرمایه بخش ساختمان نشان می‌دهد که رشد ۵.۴ درصدی داشته است.

ادامه مطلب:
ilnanews »

هزار میلیارد تومان از اعتبار تامین اجتماعی کاسته شد/ اختصاص ۸۹ هزار میلیارد تومان برای تامین اجتماعی به جای ۹۰ هزار میلیارد تومانمنابع خبری ایلنا از کاهش هزار میلیارد تومانی اعتبار تامین اجتماعی در آخرین لحظات خبر داده‌اند.

سکه ۳۵۰ هزار تومان و هر گرم طلا ۲۶ هزار تومان ارزان شدبه گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، با توجه به کاهش تقریبی ۴۰ دلاری اونس جهانی و نوسانات کاهشی نرخ ارز در بازارهای داخلی، روند قیمتی سکه و طلا در داخل نیز نزولی بوده؛ بگونه‌ای که در پایان هفته نسبت به ابتدای هفته‌ای که گذشت، به طور متوسط هر قطعه سکه ۳۵۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۶ هزار تومان ارزان شده است. خبرگزاری محترم لطفا با توجه به آغاز پیک چهارم در بیشتر استان ها و شیوع بیماری کرونا ، همکاری نمایید تا آزمون دکتری وزارت علوم ۱۴۰۰ را به تعویق بیافتد. تعویق_آزمون_دکتری1400_وزارت_علوم جلوگیری_از_پیک_چهارم_کرونا بله بله بله همچنین در طول سال اخیر سکه هشت میلیون تومان و هر گرم طلا نهصد هزار تومان گران شده بود ... طی هفته گذشته قیمت جهانی طلا بین بیست وپنج الی سی دلاردر اونس ارزان شد

قالیباف: مرغ باید کیلویی ۱۰ هزار تومان باشد نه ۲۵ هزار تومانقالیباف: *تهمت نزنید؛ مجلس نه قیمت ارز تعیین کرده، نه سقف برای فروش نفت *ما نادان و ناشی به اقتصاد نیستیم *نه مجلس و نه دولت قادر نیست نرخ ارز را تعیین کند *تحقق فروش روزانه ۱.۵ میلیون بشکه نفت ممکن است

چالش تورمی در ایران؛ کسری 300 هزار میلیارد تومانی بودجه 1400بر اساس برخی آمارها، بودجه 1400 به میزان 300 هزار میلیارد تومان کسری دارد که ممکن است بار دیگر ایران

هشت هزار میلیارد در بودجه دولت به نفع کدام نهادها دستکاری شد؟ | DW | 28.04.2021دستکاری در بودجه دولت به یک 'رسوایی' تبدیل شد. جدول‌های این بودجه از جمله به نفع بسیج، سپاه، مجلس، حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی تغییر کرده است. با این پول می‌شد بخش بزرگی از مردم را علیه کرونا واکسینه کرد. زر مفت نزن اشغال تو امور کشور ما دخالت نمی‌خواد بکنی بساط فتنه پراکنی ت روحم نمی خواد به فکر برنامه و بودجه ما باشید به فکر گاز باشید مردمان ازسرما یخ نزنند اين كه چيز عجيب و جديدي نيست اين ولده زنااا خاليباف هر جا پاش برسه تق دزديش در مياد Fuck

خروج بیش از 150 هزار میلیارد تومان از بورس ایران به منظور خرید رمز‌ارزسرمایه‌گذاران عمده بورس ایران طی ماه‌های اخیر بیش از 150 هزار میلیارد تومان سرمایه را از بورس این کشور به منظور خرید رمزارز خارج کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی تو ایران پول دزدی از مردم پول غادت و چپاول از منابع ملی خیلی زیادتر از ایناس.دولت و ملت ترکیه باید سباستهایی اتخاذ کنن تا دلارای این خارکسه هارو ازشون بگیرن مثل اقامت و سرمایه گذاری و ...بعد گرفتن بندازنشون بیرون.بخدا تمام بدهیهای ترکیه پرداخت میشه یه ترکیه دیگه هم میشه ساخت بزودی رمز ارزها هم به سرنوشت بورس مبتلا خواهند شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز با اشاره به میزان مصارف و منابع ۸ ماهه اول امسال از بودجه ۹۹ اظهار داشت: طبق قانون بودجه ۵۷۱ هزار میلیارد تومان برای منابع پیش بینی شده که سهم منابع برای ۸ ماهه اول امسال ۳۸۴ هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان ۳۳۴ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز شد، بنابراین ۵۰ هزار میلیارد تومان از عدد بودجه محقق نشد.

وی ادامه داد: طبق بودجه سال ۹۹ برای مصارف ۵۷۱ هزار میلیارد تومان بود که در ۸ ماهه اول امسال اجازه مصرف ۳۸۴ هزار میلیارد تومان را داشتیم که از این عدد ۳۵۳ هزار میلیارد تومان مصرف شد و ۳۱ هزار میلیارد تومان کمتر مصرف کردیم، یعنی این میزان صرفه جویی داشتیم.رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در بخش مصارف و در ۸ ماهه اول امسال ۳۹ درصد بیشتر از سال گذشته انجام شد، گفت: این مصارف در دو بخش هزینه‌ای و تملک دارایی سرمایه‌ای یا عمرانی بوده است و در ۸ ماهه اول اعتبارات هزینه‌ای ۳۵ درصد بیشتر از اعتبارات ۸ ماهه اول سال ۹۸ بوده است.

نوبخت افزود: امسال مجموع حقوق و مزایا ۵۳ درصد بیشتر از پارسال بود بنابراین آنچه صرفه‌جویی کردیم به بخش معیشت مردم منتقل شد.

وی با بیان اینکه اعتبارات عمرانی ۶۵ درصد افزایش یافت، گفت: این افزایش اعتبارات خود را در تشکیل سرمایه بخش ساختمان نشان می‌دهد که رشد ۵.۴ درصدی داشته است.

نوبخت با اشاره به ناترازی ایجاد شده اظهارداشت : ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع محقق نشد و از سوی دیگر در بخش مصارف هم ۳۱ هزار میلیارد تومان کمتر مصرف کردیم بنابراین ۱۹هزار میلیارد تومان ناترازی داریم که برای تامین این عدد از تنخواه بانک مرکزی استفاده کردیم.

۱۹ هزار میلیارد تومان از تنخواه بانک مرکزی استفاده کردیم

رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد : هر سال برای اینکه بتوانیم درآمدها را وصول کنیم اجازه قانونی برای استفاده ۳درصدی از خزانه را داریم، بنابراین برای سال جاری اجازه داشتیم که ۳۹ هزار میلیارد تومان از تنخواه بانک مرکزی استفاده کنیم که فقط ۱۹ هزار میلیارد تومان از آن را استفاده کردیم.

وی با بیان اینکه در ۸ماهه اول امسال ۵هزار میلیارد تومان کمتر از سال گذشته از این تنخواه استفاده کردیم، ادامه داد: اجازه داشتیم تا ۲۰هزار میلیارد تومان دیگر از این محل استفاده کنیم اما فقط ۱۹هزار میلیارد تومان استفاده کردیم که این عدد را هم تا پایان سال تسویه می‌کنیم.نوبخت تاکید کرد: آن عده‌ای که می‌گویند دولت با کسری بودجه مواجه است و آن را به بانک مرکزی منتقل کرده باید گفت که از ۳۹هزار میلیارد تومان اجازه قانونی برای استفاده از تنخواه بانک مرکزی فقط ۱۹هزار میلیارد تومان ناترازی را جبران کردیم و این گفته‌ها درست نیست.