عدم تمایل مراکز نظامی به تست معاینه فنی/هوای تهران از شهرهای اطراف سالم‌تر است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: هوای تهران ۸ روز است که ساکن است، اما هنوز شاخص‌های آلایندگی روی عدد ۱۳۱ است طرح‌های ترافیکی توانسته میزان تولید مواد آلاینده را کم کند هوای تهران با وجود سکون از شهرهای مجاور بهتر است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، محسن پورسید آقایی با حضور در یک برنامه تلویزیونی در مورد وضعیت آلودگی هوای پایتخت توضیحاتی ارائه کرد و با اشاره به تاثیرات طرح ترافیک در کاهش تولید آلاینده‌ها گفت: دو عامل مهم میزان تولید آلاینده و همچنین شرایط و تغییرات جوی در ایجاد آلودگی هوا نقش دارند به گونه‌ای که اگر شرایط جوی ثابت باقی بماند، آلایندگی جمع شده و می‌تواند شاخص‌های هوا را به شرایط آلوده نزدیک کند.

وی با ارائه آماری گفت: در سال ۹۵ تهران دو بازه ۱۱ و ۶ روزه سکون هوا را تجربه کرد که در مجموع در این سال، ۵ روز شرایط به مرز هشدار و تعطیلی رسید و در سال ۹۶ شش روز شرایط ناسالم هوا اعلام شد که ۳ روز در مرحله هشدار برای همه قرار داشت اما امسال با اینکه ۸ روز سکون کامل هوا را شاهد هستیم و یکی از طولانی‌ترین دوره‌های سکون هوا را می‌گذرانیم، اما شاخص هنوز بر عدد ۱۳۱ باقی مانده است و اتفاقا معتقدیم که طرح‌های ترافیکی، تولید آلایندگی را کم کرده است و به همین دلیل است که تهران با وجود دارا بودن ۵...

وی با بیان اینکه شهرداری تهران بر روی کنترل اتوبوس‌های شرکت واحد نظارت جدی دارد، گفت: اما سرویس ادارات که عمدتا دیزلی هستند، زیر نظر شهرداری نیستند و فقط از طریق دوربین‌ها می‌توان آن‌ها را کنترل کرد. پورسید آقایی در مورد وضعیت فیلتر دوده نیز با بیان اینکه"خوشبختانه توانستیم پس از ۶ ماه رایزنی ۵ فیلتر دوده خریداری کنیم تا آن‌ها را بر روی اتوبوس‌های دیزل شهرداری که عمدتا در ناوگان بی‌آرتی فعالیت می‌کنند، نصب کنیم"، گفت: ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس دیزل در شهرداری فعال هستند که بر اساس اسناد بالادستی باید فیلتر دوده بر روی آن‌ها نصب شود اما فیلتر دوده مشمول تحریم‌ها شده و با اینکه جزو واجبات است اما مجبوریم با ارتباط کانال‌های مختلف آن را خریداری کنیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله موشکی حوثی‌ها به یک اردوگاه نظامی در یمندر پی حمله موشکی حوثی‌ها به یک اردوگاه نظامی در شهر مارب یمن 5 سرباز کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کشته شدن 7 نظامی یمنی در اثر اصابت موشک حوثی به مقر فرماندهی مشترک در مأربدر حملات موشکی امروز چهارشنبه 13نوامبر 2019 شبه‌نظامیان حوثی به پادگان «صحن الجن» و مقر فرماندهی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کشورهای اروپایی همکاری نظامی خود را تقویت می‌کنند | DW | 13.11.2019یک هفته پس از آنکه رئیس‌جمهور فرانسه از 'مرگ مغزی' ناتو شکوه کرد، کشورهای اروپایی ۱۳ پروژه جدید را برای تقویت قدرت نظامی خود تصویب کردند. کشورهای اروپایی می‌کوشند توان دفاعی خود را مستقل از آمریکا تقویت کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فرزند رهبر سیاسی و فرمانده نظامی جهاد اسلامی در حملات اسرائیل به دمشق و غزه کشته شدندرسانه‌های خبری سوریه گزارش کرده‌اند که در حملات هواپیماهای نظامی اسرائیل به دو خانه مسکونی در دمشق، پایتخت سوریه، و نوار غزه پسر رهبر سیاسی گروه فلسطینی جهاد اسلامی و فرمانده شاخه نظامی این گروه کشته و شماری زخمی شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نظر شهردار تهران درباره آلودگی هوا: باد بوزد وضعیت بهتر می‌شود- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimشهردار تهران درخصوص آلودگی هوای این روزهای تهران گفت: هم اکنون عدد شاخص آلودگی هوا 120 است و در مرز هشدار قرار داریم و این در حالیست که در شهرهای اطراف نیز وضعیت حادتر از تهران است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دستور توقف فعالیت‌های جاری نمایشگاهی در پایتخت صادر شدوزیر کشور دستور توقف فعالیت‌های جاری نمایشگاهی در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران را پس از تشدید آلودگی هوای پایتخت صادر کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »