عبدالله: از هر اقدامی برای تحقق صلح در افغانستان استقبال می‌کنیم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان تاکید کرد که از هر اقدام عملی برای تحقق صلح استقبال کرده و صلح را از هر اولویتی ضروری تر می‌داند.

عبدالله عبدالله، رئيس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان امروز شنبه با نشر پیامی به مناسبت 26 دلو/بهمن/15 فوریه؛ ‌سی و دومین سالروز شکست و خروج ارتش شوروی سابق تاکید کرده است که پیامدهای سنگین حضور نیروهای شوروی سابق هنوز هم در افغانستان پیدا است. ما از هر اقدام عملی برای تحقق صلح استقبال می‌کنیم و صلح را از هر اولویتی ضروری تر می‌دانیم.

وی ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های کنونی در راستای تامین صلح زمینه را برای پایان جنگ چهل ساله و قطع خشونت‌ها فراهم سازد تا مردم افغانستان به آرامش و توسعه دست یابد.عبدالله در این پیام همچنین خاطرنشان کرد: «بیست‌ و ششم دلو/ بهمن، پایان یک دوره سیاه و تاریک در تاریخ کشورمان است. در این روز نیروهای قشون سرخ شوروی در برابر اراده و عزم مردم مجاهد افغانستان تسلیم شدند.

رئيس اجرایی افغانستان اذعان کرد که «پیامدهای حضور نیروهای اشغال‌گر شوروی سابق هنوز هم در افغانستان پیدا است. فرهنگ سنت کودتا و حضور تروریسم در زمان اشغال اساس‌گذاری شد و سبب ادامۀ جنگ و خشونت در کشورمان شد».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرمانده سپاه: دست از پا خطا کنید هر دویتان را می‌زنیمهشدار صریح فرمانده کل سپاه به آمریکا و اسرائیل: *دست از پا خطا کنید هر دویتان را می‌زنیم *موشک‌هایمان را پای صندوق‌های رای به قلب آمریکا و رژیم صهیونیستی شلیک می‌کنیم بله موشک شلیک میکنند ولی بسوی هواپیماهای مسافربری و ملت ایرانو میکشند. واقعا چقد اینها وقیح و بیشرمند منظورشWc
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جزئیات تازه از سال‌ها جاسوسی از ایران و ده‌ها کشور دیگر | DW | 13.02.2020رسانه‌های سوئیسی جزئیات بیشتری از جاسوسی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و آلمان از ایران و بیش از صد کشور دیگر را فاش کردند. این عملیات با استفاده از تجهیزات رمزگذاری شرکت 'کریپتو' سوئیس چند دهه ادامه داشته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شیوع ویروس کرونا؛ از آمار ۱۳۸۰ نفری قربانیان تا انتقاد آمریکا از چینآمار جدید جان باختگان در حالی اعلام می شود که لری کدلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید روز پنجشنبه از «عدم شفافیت» چین در زمینه اطلاع رسانی و مقابله با شیوع نوع جدید ویروس کرونا انتقاد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از یکشنبه / کاهش محسوس دما در تهران از فردامدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام اینکه صبح فردا شنبه کاهش محسوس دما در نیمه غربی کشور از جمله تهران را شاهد خواهیم بود، گفت: همچنین صبح یکشنبه در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد. گاومون زایید .دوباره برف ma_flower1 مردم نگرانن مسئولین پوفیوز و دزد و احمق، تو برف و سرما و بی برقی نمونن یه وقت خاک_بر_سرت_جمهوری_اسلامی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شرکت ال‌جی هم بعد از سامسونگ از بازار لوازم خانگی ایران می‌رودشرکت ال‌جی هم بعد از سامسونگ از بازار لوازم خانگی ایران می‌رود پیشتر اعلام شده بود که کره جنوبی، یکی از خریداران بزرگ نفت ایران، تابستان امسال واردات نفت از ایران را قطع کرده و نفت کشورهای دیگر را جایگزین کرده است. بنر های سامسونگ و ال جی رو بندازین رو زمین ساندیسیا روش راه برن درس عبرت بشه واسه کره ای ها ای دگه غم تحریم درد داره، نه؟ بازم پرچم آتیش میزنید؟ بازم مرگ بر این مرگ بر اون میگید؟ بازم موشک به پایگاه و هواپیما مسافری خودی میزنید؟ حالا این که چیزی نیست. این تازه اولشه. تازه سَرِشه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در هر انتخابات به بهانه‌های سیاسی عده‌ای را از قطار انقلاب پیاده نکنیم/ خط گذاشتن بین مردم به صلاح امنیت ملی و مصلحت کشور نیست.معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: نباید به بهانه‌های سیاسی در هر انتخابات تعدادی را از قطار انقلاب پیدا کنیم باید مشارکت حداکثری و جاذبه در حد اعلا داشته باشیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »