عبدالله: بحث حکومت موقت به روند صلح افغانستان کمک نمی‌کند - BBC News فارسی

28/07/1399 01:44 ب.ظ

عبدالله: بحث حکومت موقت به روند صلح افغانستان کمک نمی‌کند

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه دو صدا و سیمای ایران با ایجاد حکومت موقت مخالفت کرده و گفته این بحث به روند صلح افغانستان کمک نمی‌کند و بحثی خارج از محتوا است که از سوی شماری از اشخاص مطرح می‌شود. حکومت افغانستان نیز بارها پیش از این مخالفتش را با این طرح اعلام کرده است. او مطرح شدن این موضوع را در مذاکرات فعلی صلح افغانستان که در دوحه قطر جریان دارد، نیز رد کرد و گفت که گفت‌وگوها اکنون در مراحل بسیار ابتدایی و روی کارشیوه و طرزالعمل مذاکرات است.

آقای عبدالله همچنین تاکید کرد که در این مذاکرات باید توافق جامع صورت بگیرد که در آن نقشه راه و هدف نهایی و اصلی مشخص و واضح باشد که به باور او تعیین سرنوشت مردم از طریق رای آزاد مردم است.

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان، بحث حکومت موقت را خارج از محتوا خواند که شماری از اشخاص به آن علاقه دارند و آن را مطرح می‌کنند اما مطرح شدن آن در زمان فعلی مفید نیست.توضیح تصویر، آقای عبدالله با مقام‌های ارشد ایران تاکنون دیدار کرده است

حکومت افغانستان نیز پیش از این بارها مخالفتش را با طرح حکومت موقت اعلام کرده است. در روزهای گذشته مطرح شدن بحث حکومت موقت در مذاکرات صلح افغانستان در شماری از رسانه‌های محلی انعکاس یافته بود. آقای عبدالله به سلسله سفرهای منطقه‌ای خود پس از پاکستان و هند، روز گذشته به تهران پایتخت ایران سفر کرد. دفتر شورای عالی مصالحه افغانستان هدف از این سفرها را جلب حمایت کشورهای منطقه از تلاش‌های صلح در افغانستان عنوان کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

جلوگیری از قاچاق شاهین‌های 'میلیون دلاری' افغانستان در پاکستان - BBC News فارسیمقام های پاکستانی گفته‌اند که جلو قاچاق ۷۴ شاهین شکاری را گرفته‌اند که قرار بود از افغانستان به کشورهای عربی قاچاق شوند. دو نفر در این ارتباط بازداشت شده‌اند و مسئولین گمرک پاکستان گفته‌اند که در نظر دارند تا این پرندگان در حال انقراض را به زیستگاه طبیعی آنان برگردانند.

قالیباف: مجلس ایران از روند صلح افغانستان حمایت می‌کندرئیس مجلس ایران اعلام کرد که کشورش از روند صلحی که منافع مردم افغانستان را تامین کند٬ حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

وزارت دفاع افغانستان از پایان محاصره سربازان در جلریز خبر داد - BBC News فارسیوزارت دفاع افغانستان گفته شب گذشته عملیاتی را در اطراف منطقه 'کوته عشرو' در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک انجام داده و زخمیان محاصره شده را انتقال داده است. این نهاد از رساندن سلاح و مواد غذایی به پاسگاه این منطقه خبر داده است. به تازگی ویدئویی از این سربازان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که از رئیس جمهوری خواهان کمک شده بودند.

دیدبان حقوق بشر: دستگاه قضایی کره شمالی با مردم «کمتر از حیوان» رفتار می‌کندبرخی از افرادی که تجربه بازداشت در کره شمالی را دارند، می‌گویند که مجبور بوده‌اند هر روز ۱۶ ساعت را بی‌حرکت و در حالی که زانو زده بودند روی زمین بنشینند. در این مدت کوچکترین حرکت آنها باعث تنبیه بیشتر می‌شد.

گزارش وال استریت ژورنال از دیدار مخفیانه یک مقام ارشد کاخ سفید با دولت بشار اسدمنابع مطلع در گفتگو با وال استریت ژورنال اعلام کردند که کاش پاتل، از دستیاران دونالد ترامپ در زمینه مبارزه با تروریسم اوایل سال جاری میلادی برای مذاکرات محرمانه به دمشق سفر کرده بود.

با اجرای مقررات منع تردد شبانه خیابان‌های چند شهر بزرگ فرانسه خالی از مردم شد🔺با اجرای مقررات منع تردد شبانه خیابان‌های چند شهر بزرگ فرانسه خالی از مردم شد ⚡️در نخستین روز اجرای مقررات منع تردد شبانه در فرانسه، خیابان‌های پاریس و هشت شهر بزرگ دیگر آن کشور شنبه شب خالی از مردم شدند.

عبدالله 'برای جلب حمایت از روند صلح افغانستان' به هند سفر کرد

او مطرح شدن این موضوع را در مذاکرات فعلی صلح افغانستان که در دوحه قطر جریان دارد، نیز رد کرد و گفت که گفت‌وگوها اکنون در مراحل بسیار ابتدایی و روی کارشیوه و طرزالعمل مذاکرات است.

آقای عبدالله همچنین تاکید کرد که در این مذاکرات باید توافق جامع صورت بگیرد که در آن نقشه راه و هدف نهایی و اصلی مشخص و واضح باشد که به باور او تعیین سرنوشت مردم از طریق رای آزاد مردم است.

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان، بحث حکومت موقت را خارج از محتوا خواند که شماری از اشخاص به آن علاقه دارند و آن را مطرح می‌کنند اما مطرح شدن آن در زمان فعلی مفید نیست.توضیح تصویر،

آقای عبدالله با مقام‌های ارشد ایران تاکنون دیدار کرده است

حکومت افغانستان نیز پیش از این بارها مخالفتش را با طرح حکومت موقت اعلام کرده است.

در روزهای گذشته مطرح شدن بحث حکومت موقت در مذاکرات صلح افغانستان در شماری از رسانه‌های محلی انعکاس یافته بود.

آقای عبدالله به سلسله سفرهای منطقه‌ای خود پس از پاکستان و هند، روز گذشته به تهران پایتخت ایران سفر کرد. دفتر شورای عالی مصالحه افغانستان هدف از این سفرها را جلب حمایت کشورهای منطقه از تلاش‌های صلح در افغانستان عنوان کرده است.

این سفرها در حالی انجام می‌شود که پس از گذشت یک ماه از آغاز مذاکرات دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر هنوز طرفین روی طرزالعمل مذاکرات به نتیجه نرسیده و این روند بسیار آهسته پیش می‌رود.