عبدالله: آرای ما بلند است و انتخابات به دور دوم نمی‌رود

08/07/1398 02:47 ب.ظ

عبدالله عبدالله رقیب اصلی محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری در اولین کنفرانس مطبوعاتی پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور مدعی شد که رای او' بالا است' و تیم او، 'ثبات و همگرایی، دولت آینده افغانستان را تشکیل خواهد داد'.

آقای عبدالله گفت که در دو روز گذشته بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که تیم او رای بلند را گرفته استریاست اجرایی افغانستان انتخابات امسال را قدمی در راستای مردم‌سالاری و ثبت رای مردم دانست و افزود که مشکلاتی نیز در روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری وجود داشت که نباید وجود می‌داشت. او از جمله نبودن فهرست رای‌دهندگان را در بخشی از محلات از جمله مشکلات عنوان کرد.

ریاست اجرایی افغانستان انتخابات امسال را قدمی در راستای مردم‌سالاری و ثبت رای مردم دانست و افزود که مشکلاتی نیز در روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری وجود داشت که نباید وجود می‌داشت. او از جمله نبودن فهرست رای‌دهندگان را در بخشی از محلات از جمله مشکلات عنوان کرد.

آخرین ساعات تبلیغات انتخاباتی در افغانستان؛ کمیسیون انتخابات از 'آمادگی کامل' خبر داد

ادامه مطلب:
bbcpersian »

حکمتیار: صد‌در‌صد یقین دارم برنده انتخابات افغانستان هستمحکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور می‌گوید اگر روند شمارش آرا انتخابات به دقت و منصفانه شود او برنده قطعی است.

سرلشکر سلامی: در هر مساحتی و با هر شدتی می‌توانیم به دشمن هجوم ببریم/ ظرفیت نابودی رژیم صهیونیستی فراهم است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimفرمانده سپاه: *ظرفیت نابودی رژیم صهیونیستی فراهم است *در هر مساحتی و با هر شدتی می‌توانیم به دشمن هجوم ببریم *شاهد شکست های سریالی دشمنان هستیم *دشمنان ما دیگر قدرت ارعاب ندارند *مقاومت نه به معنای برداشتن تحریم ،بلکه برداشتن اثر تحریم است

راه‌اندازی «موسسه صلح سایبری» با سرمایه‌گذاری مایکروسافت و مسترکاردمایکروسافت با همکاری شرکت مستر‌کارد و بنیاد هیولت سازمانی به نام صلح_سایبری تاسیس کرده است که قصد دارد به گروه‌های آسیب‌پذیر و دگراندیش سراسر جهان کمک کند تا در برابر حمله‌های سایبری هکرها از خود دفاع کنند. بیشتر بخوانید:

مروری بر دوران اختلال‌های ذهنی در دستگاه فلسفی نوپای ایرانیان و تسلط دوباره جبرگرایی/ غزالی به دنبال ایجاد فاصله میان منطق و فلسفه بودپژوهشگر ارشد مطالعات اسلامی مرکز مطالعات اسلامی دوسلدورف مطرح کرد؛ مروری بر دوران اختلال‌های ذهنی در دستگاه فلسفی نوپای ایرانیان و تسلط دوباره جبرگرایی/ غزالی به دنبال ایجاد فاصله میان منطق و فلسفه بود

موظفیم در محدوده‌ای که دین اجازه داده است قدم برداریمدادستان تهران گفت: ما موظفیم در محدوده‌ای که دین اجازه داده است قدم برداریم و در تصمیمات قضایی رأفت و جدیت را در حدی که اسلام جایز شمرده است، لحاظ کنیم.

موظفیم در محدوده‌ای که دین اجازه داده است قدم برداریمدادستان تهران با تأکید بر ضرورت برخورد با توزیع کنندگان مشروبات و گردانندگان پارتی‌ها افزود: کسانی که فضای آلوده، آسیب زا را در جامعه بوجود آورده‌اند، امنیت جامعه را هدف قرار داده و باید با آنان به جدیت برخورد شود

آقای عبدالله گفت که در دو روز گذشته بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که تیم او رای بلند را گرفته است

آقای عبدالله از کمیسیون انتخابات افغانستان خواست که فورا دخالت مرکز ملی آمار(احصائیه مرکزی) در روند درج جدول نتایج در مرکز ملی اطلاعات کمیسیون را متوقف و تنها شرکت آلمانی که دستگاه بیومتریک از آن خریداری شده در روند درج جدول نتایج نقش داشته باشد.آقای غنی و عبدالله رقبای اصلی در این انتخابات هستند

ریاست اجرایی افغانستان انتخابات امسال را قدمی در راستای مردم‌سالاری و ثبت رای مردم دانست و افزود که مشکلاتی نیز در روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری وجود داشت که نباید وجود می‌داشت. او از جمله نبودن فهرست رای‌دهندگان را در بخشی از محلات از جمله مشکلات عنوان کرد.

او مدعی شد که شماری از کارمندان دولت در روند انتخابات دخالت کرده که برخورد قانونی با آنان صورت خواهد گرفت.

آخرین ساعات تبلیغات انتخاباتی در افغانستان؛ کمیسیون انتخابات از 'آمادگی کامل' خبر داد

او گفت رای"سالم، ثابت و پاک" مردم افغانستان سرنوشت را تعیین می‌کند. او گفت که حاضر به تشکیل حکومت ائتلافی همانند سال ۲۰۱۴ نیست که منجر به تشکیل حکومت وحدت ملی شد.

آقای عبدالله گفت که مردم افغانستان علیه"خودکامگی، استبداد و تبعیض قومی رای دادند." او مدعی شد که در تیم رقیبش"دولت‌ساز" اختلافات و جنجال‌های بر سر مصارف مبارزات انتخاباتی بروز کرده است.

حبیب الرحمن ننگ، رئیس دبیر خانه کمیسیون انتخابات افغانستان در کنفرانس مطبوعاتی امروز گفت که هیج نامزدی حق ندارد که پیروزی خود را اعلام کند و کمیسیون انتخابات بعد از بررسی‌های همه جانبه در همکاری با کمیسیون رسیدگی به شکایت در نهایت نتایج انتخابات را اعلام خواهد کرد.مولانا محمد عبدالله، یکی از اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان

مولانا محمد عبدالله، یکی از اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان نیز در یک نشست گفت که هدایات کتبی به ولایت‌ها ارسال شده تا تخلف، تقلب و تخطی‌های انتخاباتی را مستندسازی کرده و با رهبری کمیسیون شریک سازند.

او گفت که مطابق به قانون و تقویم انتخابات، نتایج اولیه در مراکز اعلان شده و قرار است نتایج ابتدایی در ۲۷ میزان/مهر و نتایج نهایی در ۱۶ عقرب/آبان اعلام شود.

در همین حال کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخابات افغانستان نیز گفته که تاکنون دو هزار و ۵۶۹ شکایت به این کمیسیون رسیده است. بیشتر شکایت‌ها شامل کار نکردن دستگاه‌های بیومتریک و نبود اسم رای‌دهندگان در فهرست بود.

این کمیسیون تاکید کرده که به تمام موارد تقلب و مشکوک اگر حتی یک مورد هم باشد رسیدگی خواهد کرد.