عبدالله حمدوک به عنوان نخست وزیر جدید سودان سوگند یاد کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

عبدالله حمدوک، نماینده سابق سازمان ملل متحد و اقتصاددان کارکشته سودانی چهارشنبه 21 اوت به عنوان

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرگزاری‌ها عبدالله حمدوک چهارشنبه پس از ادای سوگند قانون اساسی به عنوان نخست وزیر جدید سودان در یک کنفرانس خبری گفت:« ملت سودان یکی از پرعظمت‌ترین انقلاب‌های تاریخ معاصر را رهبری کرد».حمدوک در ادامه گفت که متوقف کردن جنگ، برقراری صلح و بنای اقتصاد ملی بر پایه تولید از بارزترین اولویت‌های دولت جدید سودان است.

او توضیح داد که به بحران اقتصادی کنونی سودان از طریق ایجاد چشمانداز و اتخاذ سیاستهایی صحیح رسیدگی خواهد شد. او در رابطه با توسعه سیاسی برای آینده سودان، گفت:« برای پایه‌گذاری نظامی دمکراتیک در سودان به همه تفاوت‌ها و اختلاف نظرها احترام قائل شود، اقدام خواهیم کرد». حمدوک در ادامه گفت:« موفق شدیم که مشارکت و هماهنگی کاملی که منعکس کننده معنی حقیقی دمکراسی است را ایجاد کنیم و در این راستا در دوره پیشرو با چالشی در روند وحدت تمامی دیدگاه‌ها و تحقق توافق فراگیر مواجه خواهیم بود.و افزود:« درست است که من از سوی نیروهای آزادی‌طلب و تحول‌خواه کاندید شدم اما اکنون که سوگند یاد کردم از این لحظه من نخست وزیر همه سودانی‌ها هستم».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه دانشجویان دانشگاه تهران به وزیر علوم: 13 دانشجو به 70سال حبس تعزیری محکوم شدند500 نفر از دانشجویان دانشگاه تهران به احکام صادر شده برای فعالان دانشجویی، با نوشتن نامه‌ای خطاب به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کردمارتن گریفتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن سه‌شنبه 20 اوت در گزارش خود به شورای امنیت حملات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

لغو سفر ترامپ به دانمارک به علت اختلاف‌نظر بر سر فروش گرینلند | DW | 21.08.2019دونالد ترامپ قرار دیدار خود با مته فردریکسن‌، نخست‌وزیر دانمارک را به علت اختلاف نظر بر سر فروش گرینلند به تعویق انداخت. فردریکسن گفته بود که گرینلند فروشی نیست و بحث بر سر فروش این جزیره بیهوده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ سفر به دانمارک را به خاطر خودداری از فروش گرینلند لغو کردرئیس جمهوری آمریکا گفته به خاطر رد پیشنهادش برای خرید سرزمین گرینلند از دانمارک سفر خود به آن کشور را لغو کرده است. ترامپ با توجه به موقعیت استراتژیک گرینلند برای امریکا پیشنهاد خرید این سرزمین را داده بود اما نخست وزیر دانمارک گفت کشورش علاقه‌ای به مذاکره در این مورد ندارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شمار قربانیان حمله به مراسم عروسی در کابل به 80 نفر رسیدسخنگوی وزارت کشور افغانستان از افزایش تعداد قربانیان حمله انتحاری سه روز پیش به یک مراسم عروسی در کابل به 80 نفر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا به مناسبت ششمین سالگرد حمله شیمیایی به غوطه: اسد باید پاسخگو باشدوزارت خارجه آمریکا به مناسبت ششمین سالگرد حمله شیمیایی به غوطه: اسد باید پاسخگو باشد وزارت خارجه ایالات متحده چهارشنبه ۳۰ مرداد به مناسبت ششمین سالگرد حمله شیمیایی به غوطه در حومه دمشق پایتخت سوریه، بشار اسد را مسئول آن دانست و گفت که او باید پاسخگو باشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »