عبدالله: برای پایان دشمنی‌ها به دوحه رفته‌ایم

28/06/1399 02:50:00 ب.ظ

رئيس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت برای پایان دادن به دشمنی‌ به دوحه رفته‌ایم و فرصت بزرگی فراهم شده است. - خبرگزاری آناتولی

رئيس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت برای پایان دادن به دشمنی‌ به دوحه رفته‌ایم و فرصت بزرگی فراهم شده است. - خبرگزاری آناتولی 18.09.

2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی افغانستان امروز جمعه در مراسم گرامی‌داشت از نهمین سالگرد ترور برهان‌الدین ربانی، رئيس جمهور اسبق این کشور در کابل اظهارداشت:"برای پایان دشمنی‌ها به دوحه رفتیم. روزانه 100 تا 150 نفر در افغانستان شهید می‌شوند و ادامه این وضعیت به‌خاطر منافع شخصی برای مردم افغانستان قابل قبول نیست".

وی افزود:"من باور دارم که انشاءالله روزی مردم افغانستان به این آرمان بزرگ خود می‌رسند. مذاکرات صلح برای همه‌ مردم افغانستان یک فرصت است. اگر کسی فکر کند که باز یک فرصت برای جنگ پیدا می‌شود، این یک اشتباه بسیار بزرگ است".

او همچنین بیان کرد:"در صورتی که اعضای هیئت گفت‌وگوکننده دولت در دوحه صدای نفاق و بی‌اتفاقی را در داخل افغانستان بشوند، در برابر طالبان احساس ضعف خواهند کرد". عبدالله در ادامه تصریح کرد:"هیئت مذاکره دولت افغانستان در قطر می‌توانند از موضع برحق مردم کشورمان که رسیدن به صلح، حفظ حقوق همه و تأمین عدالت است، دفاع کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

ترامپ: برجام توافقی کوتاه مدت بود که تاریخ آن رو به پایان استترامپ: برجام توافقی کوتاه مدت بود که تاریخ آن رو به پایان است رئیس جمهور آمریکا با دفاع از اقدام یک جانبه‌اش برای خروج از توافق هسته‌ای، آن را توافقی کوتاه مدت و رو به انقضا خواند.

ابلاغ دستورالعمل ارتقای امنیت بانوان در شهر به مناطق ۲۲ گانه تا پایان مهرمدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از ابلاغ دستور العمل طرح ارتقای امنیت بانوان در محیط های شهری به مناطق ۲۲ گانه تا پایان مهر ماه خبر داد.

مژگان کاووسی برای جراحی به بیمارستان رفت، اما فقط معاینه شد!

عملیات بزرگ پلیس یونان برای انتقال پناهجویان به اردوگاه جدید در لسبوسپس از آتش گرفتن کمپ موریا، جایی که حدود ۱۳ هزار پناهجو تحت شرایط اسف‌بار و بسیار سخت در آن زندگی می‌کردند هزاران تن از ساکنان اردوگاه گوشه کناری در خیابان و جاده‌ها و یا در پارکینگ سوپرمارکت‌های بزرگ شب را به صبح می‌رسانند.

خط و نشان بایدن برای لندن: پایبندی به «جمعه نیک» شرط توافق تجاری استنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز پیش از این هشدار داده بود که اگر لندن با نقض توافقنامه‌های بین المللی، معاهده «جمعه نیک» را زیر سوال ببرد «هیچ شانسی» برای تصویب توافق تجاری با بریتانیا در کنگره ایالات متحده وجود نخواهد داشت.

سخنگوی دولت: رسانه‌ها شرایط کشور را به درستی برای مردم تبیین کنندربیعی: رسانه‌ها شرایط کشور را به درستی برای مردم تبیین کنند | سخنگوی دولت: باید ظلم آمریکا که به واسطه تحریم‌ها به مردم روا شده است را به مردم گفت ولی متاسفانه برخی خود زنی می‌کنند. امروز یک عملیات روانی سنگین، افکار و باورهای مردم را هدف قرار داده است