عبدالله: منتظر گام‌های عملی مشترک با پاکستان هستیم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان ضمن قدردانی از تلاش‌های پاکستان در راستای تحقق صلح در افغانستان تاکید کرد که کابل منتظر گام‌های عملی مشترک در این مسیر است.

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان امروز سه‌شنبه طی سخنانی در موسسه مطالعات استراتژیک اسلام آباد از دولت و مردم پاکستان بخاطر تلاش‌‌ها در راستای تحقق صلح در کشورش قدردانی کرده و ا‍ظهار داشت:"چشم به راه گام‌های عملی مشترک در این مسیر هستیم. پاکستان در زمینه‌‌سازی برای آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی نقشی عمده‌ بازی کرده است".

وی افزود:"اکنون فرصت آن رسیده‌ تا از شعارها و بیانیه‌های کهنه و تکراری و تئوری‌های توطئه که ما را به عقب رانده است، عبور کنیم و فصل جدیدی را رقم بزنیم. ادامه وضعیت موجود به نفع دو کشور نیست. به رویکردهای تازه نیاز داریم. بیش‌تر از هر زمانی نیازمندیم تا منطقۀ خود را به عنوان یک منطقۀ یکپارچه ببینیم". عبدالله در ادامه با تاکید بر اینکه"زمینه‌ها و فرصت‌های فراوانی برای همکاری‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی میان افغانستان و پاکستان وجود دارد"، تصریح کرد:"با در نظرداشت وضعیت کنونی جغرافیای-سیاسی منطقه فرصت‌های نوینی برای همکاری فراهم شده و دو کشور بیش‌تر از هر زمانی به همکاری و تعامل بیش‌تر برای هم‌ز‌یستی مسالمت‌آمیز و مرفه نیاز دارند".

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت: مذاکرات صلح که در حال حاضر در قطر ادامه دارد زمینه مناسب و امیدواری‌هایی را ایجاد کرده است تا با جنگ خداحافظی کنیم و با استفاده از صبر، گفت‌وگو و گذشت به این توافق برسیم که کشور خود را متحد سازیم. از تمامی طرف‌ها می‌خواهیم که خشونت‌ها را به طور جدی کاهش دهند و با آتش‌بس جامع از آسیب‌رساندن به غیرنظامیان خودداری کنند".

گفتنی است عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان به دعوت عمران خان نخست‌وزیر پاکستان روز گذشته در راس یک هیئت بلندپایه به اسلام‌آباد سفر کرده و با مقامات دولت پاکستان پیرامون تلاش‌های مشترک برای گسترش مناسبات، همکاری‌های دوجانبه و حل تنش‌ میان دو کشور بحث و گفت‌وگو کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پادشاه اردن پارلمان این کشور را منحل کردعبدالله دوم، پادشاه اردن پارلمان این کشور را با صدور فرمانی منحل کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

استفاده از ماسک به ۵۸ درصد کاهش یافته است/ ۵ میلیون دوز واکسن آنفولانزا وارد کشور شده استسخنگوی دولت با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم، تاکید کرد که در ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گرفته شده با عدم رعایت‌ها برخورد شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

گفتگوی تلفنی ظریف و بایرام‌اف در پی تنش میان آذربایجان و ارمنستانوزیر امور خارجه ایران با همتای آذربایجانی خود در ارتباط با درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت: واکسن آنفلوآنزا برای ۲۰ درصد مردم ایران تهیه می‌شودوزیر بهداشت: *واکسن آنفلوآنزا برای ۲۰ درصد مردم ایران تهیه می‌شود *عدم تأمین به‌موقع ارز از یک‌سو و از سوی دیگر مشکلات تأمین واکسن در دنیا، علت تأخیر واردات واکسن آنفلوآنزا به کشور بوده *پیش‌خرید واکسن کرونا را در قالب اتحادیه بین‌المللی واکسن آغاز کردیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رزم حسینی وزیر صمت شدبا رأی نمایندگان رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت شد. گوه تو رزم حسینی👻👻👻 ب ی ورم ی دزد دیگه
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عربستان: ۱۰ نفر را به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران ایران بازداشت کردیمعربستان سعودی روز دوشنبه ۲۸ سپتامبر اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور «یک گروه تروریستی» را کشف و ۱۰ نفر را بازداشت کرده‌اند. آن‌ها مدعی شدند که این گروه در ارتباط با سپاه پاسداران ایران بوده است. بیشتر بخوانید🔽 پیش میاد......چیزی نیست... یورونیوز (بخوانید اروپا) رسما حامی ج.ا. است شاهزاده (چه خوشمان بیاید یا نه) یکی از لیدرهای اصلی اپوزوسیونه. یورو نیوز سخنرانی امروز ایشان رو نادیده گرفته البته اروپا سالهاست که حامی رژیم جنایتکار ج.ا است و ایرانیان برایش اهمیتی ندارن. لااقل قبلا ژستش را میومد ولی حالا ...!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »