عبدالصمد خرمشاهی: با توقف اعدام موکلانم شاد می‌شوم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روی چهارپایه که بود شعری زیبا خواند.بسیار آرام بود و بر خلاف همه ما دل‌شوره نداشت.با طلوع آفتاب من توی خیابان‌ها آواره و آشفته بودم و احساس می‌کردم حق این زن مرگ نبود.این غم‌انگیز‌ترین پرونده‌ام بود اخبار_ایران از گفتگوی عبدالصمدخرمشاهی با Mahrokhbanoo

«عبدالصمد خرمشاهی»، وکیل دادگستری ساکن ایران، یکی از قدیمی‌ترین وکلای جنایی در ایران است که سال‌ها دفاع از مجرمان محکوم به اعدام را بر عهده داشته و پرونده‌های مشهور و جنجالی بسیاری را به سرانجام رسانده است. او البته مثل هر وکیل دیگری در برخی از این پرونده‌ها ناچار به پذیرش شکست شد، با این همه خرمشاهی می‌گوید وجدانی آسوده دارد چون همه پرونده‌هایش را، حتی پرونده‌هایی که به طور رایگان پذیرفت، با تلاش و احساس مسئولیت دنبال ‌کرده است.

وقتی با هم از محوطه دادگاه بیرون آمدیم، حتی من هم حس آزاد شدن، رها شدن و فرار از کابوس اعدام را حس کردم و هیچ لذتی بالاتر از این حس برایم در جهان برابری نکرده است و البته از این لحظه‌ها بسیار دارم؛ از جمله روزی که خانم «کبری رحمان‌پور» معروف به «عروس بیست ساله» آزاد شد. آیا حمایت افکار عمومی از برخی متهمان پرونده قتل به منزله آن است که افکار عمومی با قانون مقابله می‌کند؟

این پرونده‌ها را باید متفاوت دانست. آدم شروری که از قبل تصمیم به جنایت گرفته با شخصی که از سر اتفاق مرتکب قتل شده است، زمین تا آسمان متفاوت‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روز جهانی مبارزه با اعدام؛ آیا ایران اعدام‌‌های سیاسی را افزایش داده است؟همزمان با روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام، یورونیوز با مدیر سازمان حقوق بشر ایران که سازمان او پژوهش های گسترده‌ای در زمینه اعدام در ایران انجام داده، گفتگو کرده است. خامنه‌ای تا جایی که تیغش بِبُرد پیش خواهد رفت ! تا زمانیکه این رژیم قتل و غارت و ادمکش در حکومت هست اعدام و زندانی سیاسی و قتلهای مشکوک حکومتی هم هست و بدتر از ان مماشاتگران هستند که میبینند و میخوانند و میشنوند ولی متاسفانه به روابط ننگین سوداور خود ادامه میدهند و کور و ناشنوا شده اند سرنگونی تنها راه🌹 خنده دار و*مسخره است❗️ 📣اروپا،در راس*آلمان این*جارچیان مبارزه با اعدام‼️ ۱۰ اکتبر را روز جهانی مخالفت با اعدام اعلام میکنند❗️ اما بر قطع*اینترنت و*کشتار۱۵۰۰*معترض ایرانی از۱۱ساله تا۶۶ساله، و آدمکشیهای۴۲ساله حکومت ایران، چشم*پوشیده، ملایان را*حمایت میکنند‼️ *براندازی *همه پرسی
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام؛ افزایش درخواست‌ها برای لغو اعدام در ایراندر آستانه روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام، «کانون مدافعان حقوق بشر در ایران» و همچنین «سازمان گزارشگران بدون مرز» از مقام‌های حکومت ایران خواستند به اعدام‌ها و از جمله اعدام زندانیان عقیدتی پایان دهند. جمهوری اسلامی: چشم. وقتی رییس قوه قضائیه ما جناب رییسی است دیگر این چیزها چیه مینویسید ؛؛ ایشان بهترین کارگزار نظام هستند ؛؛ زندانیان مهریه را ایشان آزاد کردند؛؛ کجای کار هستید؛؛ ایران باید همانند امریکا اعدام را لغو‌کنند ،تا کی نگاه متعصبانه اخه!
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

پاپ فرانسیس بار دیگر خواهان لغو مجازات اعدام شد | DW | 10.10.2020در روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام، رهبر کاتولیک‌های جهان یک بار دیگر خواهان لغو مجازات اعدام شد. پاپ فرانسیس در توییتر خود نوشت: 'همه مسیحیان و افراد با حسن نیت' فراخوانده می‌شوند تا در برابر این مجازات ایستادگی کنند. اعدام کنید چرا که جمعیت زیاد و شغل کم است اعدام به صورت قرعه کشی Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. United4Navid
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض مردم انگلستان به حکم اعدام‌ در ایرانگروهی از مردم انگلستان در اعتراض به حکم اعدام‌ در ایران تظاهرات برپا کردند. - خبرگزاری آناتولی اعتراض نمایندگان پارلمان اروپا به دیکتاتوری اردوغان ۷۰نفر ار نمانیده مجلس و همچنین ۱۳۶نفر از روزنامه نگاران در زندان بسر می برند در حال آماده تحریم های اقتصادی بر ترکیه هستند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کوجا: دولت‌مان مبارزه با ویروس کرونا را با موفقیت اجرا می‌کندفخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه: دولت‌مان مبارزه با ویروس کرونا را با موفقیت اجرا می‌کند. ما یکی از کشورهایی هستیم که با کم‌ترین آسیب از این روند خارج خواهیم شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

معصومه مهرعلی از تأثیری می‌گوید که شجریان از قمر گرفت و اثری که بر آواز زنان گذاشت - BBC News فارسیدر‌گذشت محمدرضا شجریان: گفت‌و‌گو با معصومه مهر علی خواننده و از شاگردان محمدرضا شجریان Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »