عباس عراقچی در وین: به مسائل مورد اختلاف اصلی رسیده‌ایم | DW | 31.05.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سرپرست مذاکره‌کنندگان ایران در وین می‌گوید اطمینان ندارد که مذاکرات احیای برجام در دور پنجم به نتیجه نهایی برسد. عراقچی از رسیدن به موارد اصلی اختلاف خبر داد و نماینده روسیه گفته به نظر نمی‌رسد مذاکرات به دور ششم بکشد.

دور پنجم مذاکرات کمیسیون مشترک برجام با مشارکت غیرمستقیم آمریکا از یک هفته پیش در وین آغاز شده، اما مشخص نیست که رایزنی‌های این دور مطابق برآوردهای قبلی به نتیجه نهایی برسد.

مذاکره رئیسان هیئت‌های نمایندگی جمهوری اسلامی و پنج کشور باقیمانده در توافق هسته‌ای و مذاکرات فنی و کارشناسی در روزهای گذشته به صورت فشرده‌ای ادامه داشته و گاهی تا دیرهنگام طول کشیده است.به گفته عراقچی مقدار زیادی از متن‌های توافق احتمالی نهایی آماده شده اما هنوز موارد مورد اختلاف مهمی وجود دارد که هیئت‌ها در حال بررسی و رایزنی درباره آنها هستند.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به این اظهارات گفته است: «هر دوری از این مذاکرات می‌توانسته دور آخر باشد، ولی به دلیل اینکه برخی از موضوعات باقی مانده به دور بعدی کشیده شده است و اگر موضوعات کلیدی باقی مانده حل شود این دور می‌تواند دور آخر باشد ولی اگر چنین نشود [مذاکرات] ادامه می‌یابد.»عباس عراقچی با تاکید بر این که مذاکره‌کنندگان به تلاش‌های خود ادامه می‌دهند می‌گوید: «ممکن است لازم باشد هیئت‌ها یک بار دیگر برای مشورت‌های بیشتر به کشورهایشان مراجعه کنند.

این منابع که هویت آنها مشخص نشده گفته‌اند: «اگر دولت بخواهد در وضعیت و فضای فعلی مذاکرات، آن را جمع‌بندی و به عنوان توافق نهایی معرفی کند، قطعاً با یک توافق خوب روبرو نیستیم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هیچ کدوم از شش کشور دنبال برداشتن تحریم و برجام نیستن،مگه خرن تحریم و بردارن،نفت و گاز و محصولات پتروشیمی و معدنی فلزات رو دارن یک پنجم قیمت از ما میخرن،پولشم نمیدن بخلطر تحریم بانکها و همه چیز ر و هم دارن چهار برابر میفروشن

چرا فکر میکنید شیطان بزرگ واذنابش تحریم های ایسا و یوترن و کاتسا لغو میکند . ......

اگر کسی در جهان با شما به توافق برسد باید به انسانیتش شک کرد ...

امریکا دنبال به نتیجه رسیدن مذاکرات نیست

خاك بر سر آلمان بى بخار كه پشتيبان آخونده.

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

دوش دیدم که ملاک در میخانه زدند سر طاس کچلی را فر شش ماه زدند.

گاهی با خودم فکر می کنم یعنی آژانس و دیگر قدرت ها که دنبال برجام با جمهوری اسلامی هستند اینقدر بی عقل هستند که فکر می کنند با احیاء برجام همه چیز متوقف خواهد شد؟!

حالا شما چندین بار به وین سفر کرده اید و برای رفع تحریمها کوشش بسیاری میکنید خوب ۴ سال پیش ترامپ همین میگفت: بیایید بشینیم و یکم صحبت کنیم و شما یه دنده و لجبازی میگفتید نه ما با شما مذاکره نمیکنیم ؟ ! ! خوب به ملت بزرگوار ایران بگید که الآن شما در وین چکار میکنید ؟ ! !

منظورش بیرون کشیدن تخم نیست

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عراقچی: به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیده‌ایم/ مطمئن نیستم در این دور، مذاکرات به پایان برسدرییس تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین گفت: شخصا مطمئن نیستم که در این دور از مذاکرات بتوانیم مسائل را جمع بندی کنیم‌. چه عجب زود باشید فرصت کمه ها!!! احتمالا تا الان داشتن تمرین خودکار پرت کردن میکردن خدا قوت پس‌از اون موقع چی‌میکردین😂
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در مذاکرات وین موضوعات کلیدی باقی مانده است/ گفت‌وگو با عربستان در فضای مناسب ادامه داردسخنگوی وزارت خارجه: *نباید در مورد مذاکرات وین و روند آن تعجیل کرد *موضوعات کلیدی باقی مانده است *مذاکرات وین در هر سه کارگروه پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است *ما این مذاکرات را با دقت و وسواسی که لازم است پی‌گیری می‌کنیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عراقچی: مطمئن نیستم مذاکرات وین در این دور به نتیجه برسدمعاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد مطمئن نیستم مذاکرات برجام در وین در این دور به پایان برسد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تعداد کشته‌شدگان در اعتراضات علیه کودتا در میانمار به 840 نفر رسیدطی یک روز گذشته 3 نفر دیگر در میانمار در اعتراضات علیه کودتا کشته شدند و شمار کشته شدگان به 840 تن افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بایدن: به پوتین خواهم گفت که در برابر نقض حقوق بشر در روسیه سکوت نمی‌کنیمرئیس‌جمهوری آمریکا چند هفته پیش در جریان یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود که باور دارد ولادیمیر پوتین «یک قاتل» است. رئیس‌جمهوری روسیه نیز در واکنش گفته بود: «این صفت برازنده گوینده آن است.» فراموش نکنیدکه درموردنقض حقوق افغانهادرچهلسال اخیرهم چیزی بگوئید،اگراین ملت نصرف وسائل بازیهای سیاسی بلکه بحیث بشردرکرهٔ زمین محاسبه میشوند.زیرااین محاسبه در گفتاربوده امادرعمل صرف گروه خاص و ‌محدودی ضدبشریت که تیکه داران سیاسی ومذهبی اندازهمه حقوق وامتیازات بشری برخورداربوده اند سلطان نقض حقوق بشر از حقوق بشر میگه. پروژه های تروریستی امریکا در سراسر کشور های جهان بخصوص کشورهای اسلامی که روزانه به هزار ها نفر ره به قتل میرسانند چراحقوق بشر جهانی خاموش نشسته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وجود ۷۰ هزار مبتلا به ام‌اس در ایران/ افزایش شیوع بیماری در مناطق شهری کشورمیزان شیوع ام‌اس در ایران وزارت بهداشت: طی دهه‌های اخیر شیوع ام‌اس در کشور بخصوص در مناطق شهری افزایش یافته بطور متوسط سالانه حدود ۵ هزار بیمار به جمعیت مبتلایان در کشور افزوده می‌شود در ایران شیوع ام‌اس معادل ۸۷ بیمار به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »