عباس‌زاده: همه چیز برای رسیدن به توافق خوب آماده است/دست مذاکره‌کنندگان پُر است

27/10/1400 11:38:00 ق.ظ

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: *همه چیز برای رسیدن به توافق خوب آماده است *ما زیر بار توافق بد نمی‌رویم *علائم هم نشان می‌دهد که طرف مقابل از هدف تحمیل توافق بد ناامید شده است *دست مذاکره‌کنندگان پُر است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که شرایط برای رسیدن به یک توافق خوب آماده است، گفت: ما زیر بار توافق بد نمی‌رویم، علائم هم نشان می‌دهد که طرف مقابل از هدف تحمیل توافق بد ناامید شده است و خوشبختانه در میدان جمهوری اسلامی ایران بازی می‌کند. وی توضیح داد: شیوه غربی‌ها این است که فشار آورده و با اعمال فشار بیشتر یک قدم رو به جلو حرکت کنند...

وی توضیح داد: شیوه غربی‌ها این است که فشار آورده و با اعمال فشار بیشتر یک قدم رو به جلو حرکت کنند اما دست جمهوری اسلامی ایران در این دوره پر است، ما از تحریم‌ها عبور کرده و یاد گرفته‌ایم که چطور با تحریم‌ها کشور را براساس ظرفیت داخلی اداره کنیم.

عباس‌زاده با تاکید بر این‌که دست مذاکره‌کنندگان پر و پشت آنها گرم است، تصریح کرد: مذاکرات به خوبی و براساس مطالبات قانونی و عادلانه ما پیش می‌رود، ما عهدشکنی و بی‌توجهی به تعهدات نداشتیم و سوء سابقه‌ای در پرونده‌مان نداریم. مقاومت جمهوری اسلامی در مذاکرات و قدرت ایران ما را به توافق خوب می‌رساند همه چیز برای توافق در وین آماده است اما طرف مقابل می‌خواست به ما توافق بد را تحمیل کند که این خط قرمز ماست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رسانه‌های اسرائیلی: تل‌آویو «قراردادی محرمانه» برای صدور گاز به لبنان امضا کرده استرسانه‌های اسرائیل گزارش دادند که این کشور در روزهای گذشته یک قرارداد محرمانه را با میانجی‌گری آمریکا برای ارسال گاز طبیعی به لبنان امضا کرده است.

واشنگتن: روسیه یک بهانه دروغین برای حمله به اوکراین ساخته استجن ساکی، سخنگوی کاخ سفید شامگاه جمعه اعلام کرد گزارش‌ نهادهای اطلاعاتی آمریکا نشانگر آن است که روسیه پیشاپیش یک بهانه دروغین برای حمله به خاک اوکراین ساخته و عملیات شناسایی برای آغاز این تهاجم انجام داده است. خوب تازه میشه مثل خودتون که بهانه برای حمله به افغانستان و عراق ساختید! تازه باز روسیه که با اوکراین همسایه است! خدا هردوی شما کثافت ها رو لعنت کنه و آخر کارتون از آخر کار امپراطوری کثافت روم هم بدتر بشه.

روسیه برای جایگاه ایران در عرصه تحولات منطقه اهمیت قائل است/ غربی‌ها هیچ‌گاه برای ارتباط با جمهوری اسلامی از خودشان اراده نشان ندادندرئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مجلس دهم گفت: ایالات متحده دشمن قسم خورده جمهوری اسلامی ایران است و اروپایی‌ها هم از آن تبعیت می‌کنند و آن‌ها هیچگاه اراده‌ای برای تقویت همکاری‌ها از خودشان نشان نداده‌اند؛ جمهوری اسلامی هم که نمی‌تواند منتظر غربی‌ها بماند.

مقدم‌فر: جنگ شناختی مهم‌ترین حوزه رویارویی ایران و غرب است/ کتاب «جنگ شناختی» دریچه‌ای برای ورود صاحب‌نظران به این عرصه بسیار مهم- اخبار ادبیات و نشر - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnimمقدم‌فر: جنگ شناختی مهم‌ترین حوزه رویارویی ایران و غرب است نویسنده کتاب «جنگ شناختی»: کتاب «جنگ شناختی» را به روح پرفتوح حاج قاسم تقدیم می‌کنیم جنگ شناختی، تحمیل اراده از طریق به‌کارگیری مغز و شناخت مردم است مقدم‌فر:یکی از سرفصل‌های بسیار مهم در این کتاب، معرفی علوم شناختی و ارائه توضیحات نسبتاً مفصل درباره آن است دوستان رسانه‌ای باید درباره این جنگ مطالعه کنند و یکی از ابزارهای در دسترس برای مطالعه در این زمینه، همین کتاب است خود حاج آقا مقدم فر تاحلا پیروزی هایی در جنگ شناختی داشته اند؟ با اینکه از محتوی خبر ندارم اما موضوع خیلی جذاب و ضروری است جنگ حقیقی همین جنگ شناختی است

هدف‌گذاری زمانی مشترکی میان طرفین، برای پایان مذاکرات وین وجود ندارد/ فاصله میان انتظارات و مطالبات ایران و آمریکا زیاد استیک کارشناس سیاست خارجی گفت: هیچ توافقی بین تیم آمریکا و اروپا با ایران، چین و روسیه در خصوص هدف‌گذاری زمانی صورت نگرفته است؛ ایران اصرار دارد که به دنبال تحقق توافق خوب است و این توافق خوب را فدای سرعت نمی‌کند.

تبعات تورمی طرح جدید یارانه بنزین مباحث انحرافی است/ دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداردمعاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه آنچه که برای طرح جدید بنزینی مصوب و ابلاغ شده اختصاص ۲۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای به هر کد ملی است که ممکن است با نظر وزارت نفت تغییر کند، گفت: دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد.