عامل کشتار در دو مسجد کرایست‌چرچ در نیوزیلند به حبس ابد محکوم شد | DW | 27.08.2020

06/06/1399 08:48:00 ق.ظ

مجازات حبس ابد بدون تخفیف در انتظار فردی است که به دو مسجد در نیوزیلند حمله کرده و باعث مرگ ۵۱ نفر شده بود. این نخستین حکمی است که در چارچوب قانون مبارزه با تروریسم مصوبه سال ۲۰۰۲ نیوزیلند صادر می‌شود.

مجازات حبس ابد بدون تخفیف در انتظار فردی است که به دو مسجد در نیوزیلند حمله کرده و باعث مرگ ۵۱ نفر شده بود. این نخستین حکمی است که در چارچوب قانون مبارزه با تروریسم مصوبه سال ۲۰۰۲ نیوزیلند صادر می‌شود. دادگاهی در نیوزیلند، برنتون تارانت، مهاجم به دو مسجد در کرایست‌چرچ را به حبس ابد محکوم کرد. این فرد که گرایش‌های راست‌افراطی داشته است در سال ۲۰۱۹ به دو مسجد در کرایست‌چرچ حمله کرده بود.

۵۱ نفر در اثر این حمله خونین جان باخته و حدود ۵۰ نفر دیگر نیز مجروح شده بودند. حال برخی از مجروحان همچنان وخیم اعلام شده است.

کامرون ماندر، قاضی دادگاه پرونده حمله خونین به دو مسجد در کرایست‌چرچ حکم مجازات این فرد را حبس ابد اعلام کرده است. در حکم مجازات این فرد تصریح شده است که این مجازات بدون تخفیف بوده و امکان عفو پیش از پایان دوره مجازات برای متهم این پرونده منتفی است.

قاضی این دادگاه جرم فرد مهاجم به دو مسجد در کرایست‌چرچ را"شرارت اهریمنی" نامیده است. به این ترتیب، قاضی ماندر به درخواست مجازات این فرد از سوی دادستانی رای مثبت داد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید headtopics.com

متهم که شهروندی استرالیایی است در سال ۲۰۱۹ به دو مسجد در کرایست‌چرچ حمله کرده بود. کامرون ماندر در اعلام حکم مجازات این فرد گفته است: «انگیزه شما برای این حملات نفرت از انسان‌هایی بوده که به گمان شما، با شما تفاوت داشته‌اند... شما تهدیدی بزرگ برای امنیت عمومی محسوب می‌شوید.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

خانواده شهروند ترک شهید شده در نیوزیلند خواستار اشد مجازات برای عامل حمله به مسجد شدمادر شهروند ترک که در حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند شهید شد٬ خواستار اشد مجازات برای عامل این حمله تروریستی شد. - خبرگزاری آناتولی

عامل کشتار در دو مسجد کرایست‌چرچ به حبس ابد محکوم شد - BBC News فارسیمردی که ۵۱ نفر را در دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند به ضرب گلوله به قتل رسانده بود به حبس ابد بدون امکان عفو مجازات شده است.

سخنان تامل‌برانگیز یکی از مجروحان حمله تروریستی به مسجدی در نیوزیلند

حکم حبس ابد، بدون حق تقاضای بخشش برای عامل تیراندازی در مساجد نیوزیلند«جنایات تو چنان شریرانه است که حتی اگر تا مرگت زندانی باشی حق مجازاتت ادا نخواهد شد.»

دو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدنددو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدند

ثبت دو هزار آتش‌سوزی طی پنج ماه در جنگل‌های ایران