عاشق یا منحط؟ کارزار روشنفکران فرانسوی برای انتقال دو شاعر به پانتئون

19/06/1399 11:41:00 ب.ظ

عاشق یا منحط؟ کارزار روشنفکران فرانسوی برای انتقال گور دو شاعر به پانتئون

زندگی این دو شاعر شوریده‌سر با مواد مخدر، الکل و نیز عشق همجنس‌گرایانه به یکدیگر پیوند خورده بود، گونه‌ای زندگی با عشق و نفرت توأمان. گروهی از هنرمندان، روشنفکران و سیاستمداران فرانسوی روز چهارشنبه، ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور) از امانوئل...

گروهی از هنرمندان، روشنفکران و سیاستمداران فرانسوی روز چهارشنبه، ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور) از امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور خواستند که مجوز انتقال مقبره دو شاعر بزرگ فرانسه یعنی پل ورلن و آرتور رمبو را به پانتئون صادر کند.

پانتئون نام یک بنای تاریخی بزرگ واقع در مرکز پاریس است که از قرن‌ها پیش بقایای اجساد بسیاری از مفاخر فرانسه مانند ویکتور هوگو، ولتر، ژان ژاک روسو، الکساندر دوما، ژان راسین و دیگر بزرگان فرهنگ، علم و سیاست به آنجا منتقل شده است. با این حال، درخواست حاضر برای انتقال ورلن و رمبو ممکن است مخالفت‌هایی را در میان جامعه فرانسه برانگیزد زیرا این دو شاعر هم‌عصر به داشتن زندگی طوفانی و پرشور، روابط هم‌جنسگرایانه، مصرف مواد مخدر و قانون‌گریزی شهرت داشته‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

طرح دو فوریتی جهش و رونق تولید مسکن فردا به صحن مجلس می‌رودرئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر از بررسی طرح دو فوریتی جهش و رونق تولید مسکن در جلسه علنی فردای مجلس داد.

تحریم دو مقام پیشین لبنان به وسیله آمریکا به اتهام ارتباط با حزب الله - BBC News فارسیوزارت دارایی آمریکا سه شنبه با صدور یک بیانیه از تحریم علی حسن خلیل، وزیر سابق دارایی لبنان و یوسف فنیانوس، وزیر سابق حمل و نقل این کشور خبر داد. بنا بر اعلام وزارت دارایی آمریکا، آقای خلیل که از اعضای حزب امل است، به حزب الله در دور زدن تحریم های آمریکا کمک کرده است. آقای فنیانوس هم متهم است که با دریافت صدها هزار دلار، خواسته های حزب الله را انجام داده است.

عضو سابق شورای شهر شیراز که به خاطر حمایت از دو بهایی بازداشت شده بود، اینبار به زندان و تبعید محکوم شد🔺عضو سابق شورای شهر شیراز که به خاطر حمایت از دو بهایی بازداشت شده بود، اینبار به زندان و تبعید محکوم شد ⚡️مهدی_حاجتی، عضو پیشین شورای شهر شیراز به دلیل حمایت از دو شهروند بهایی مدتی بازداشت شده بود، توسط دادگاه انقلاب به زندان و تبعید محکوم شد.

عراق|هلاکت دو داعشی و بازداشت دو تروریست دیگر در استان کرکوک- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimهلاکت دو داعشی و بازداشت دو تروریست طبق اطلاعات دقیق در دستگاه امنیت و اطلاعات، یگان مبارزه با تروریسم در این کشور موفق شده است عملیات پاکسازی را در روستای طالعه الدهن الثانیه در استان کرکوک انجام دهد

چرا امریکا دو وزیر لبنانی را تحریم کرد؟

پدیده «خانه‌های هوایی» در مناطق دو تا هفت مشهدرییس اتحادیه املاک مشهد گفت: در مناطق دو تا هفت مشهد پدیده بام‌فروشی که معمولا به خانه‌های هوایی معروف است، بیشتر رایج بوده که از جاده قدیم قوچان در بلوار توس آغاز شده و به سمت جاده رسالت و جاده سیمان، اواخر طلاب، محدوده بلوار پنجتن و خیابان سرخس، قلعه ساختمان و تا منطقه سیدی ادامه دارد.