عاشق یا منحط؟ کارزار روشنفکران فرانسوی برای انتقال دو شاعر به پانتئون

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عاشق یا منحط؟ کارزار روشنفکران فرانسوی برای انتقال گور دو شاعر به پانتئون

گروهی از هنرمندان، روشنفکران و سیاستمداران فرانسوی روز چهارشنبه، ۹ سپتامبر از امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور خواستند که مجوز انتقال مقبره دو شاعر بزرگ فرانسه یعنی پل ورلن و آرتور رمبو را به پانتئون صادر کند.

پانتئون نام یک بنای تاریخی بزرگ واقع در مرکز پاریس است که از قرن‌ها پیش بقایای اجساد بسیاری از مفاخر فرانسه مانند ویکتور هوگو، ولتر، ژان ژاک روسو، الکساندر دوما، ژان راسین و دیگر بزرگان فرهنگ، علم و سیاست به آنجا منتقل شده است. با این حال، درخواست حاضر برای انتقال ورلن و رمبو ممکن است مخالفت‌هایی را در میان جامعه فرانسه برانگیزد زیرا این دو شاعر هم‌عصر به داشتن زندگی طوفانی و پرشور، روابط هم‌جنسگرایانه، مصرف مواد مخدر و قانون‌گریزی شهرت داشته‌اند.

در نامه نویسندگان فرانسوی برای درخواست انتقال رمبو و ورلن آمده است: «اکنون شایسته است كه امروز با گرد هم آوردن آنها در كنار سایر شخصیت‌های بزرگ ادبی، یاد آنها را در پانتئون گرامی بداریم.» جک لانگ، وزیر پیشین فرهنگ، برتران دلانوئه، شهردار پیشین پاریس و ان‌یس ب، طراح معروف مد از امضاکنندگان این کارزار هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طرح دو فوریتی جهش و رونق تولید مسکن فردا به صحن مجلس می‌رودرئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر از بررسی طرح دو فوریتی جهش و رونق تولید مسکن در جلسه علنی فردای مجلس داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تحریم دو مقام پیشین لبنان به وسیله آمریکا به اتهام ارتباط با حزب الله - BBC News فارسیوزارت دارایی آمریکا سه شنبه با صدور یک بیانیه از تحریم علی حسن خلیل، وزیر سابق دارایی لبنان و یوسف فنیانوس، وزیر سابق حمل و نقل این کشور خبر داد. بنا بر اعلام وزارت دارایی آمریکا، آقای خلیل که از اعضای حزب امل است، به حزب الله در دور زدن تحریم های آمریکا کمک کرده است. آقای فنیانوس هم متهم است که با دریافت صدها هزار دلار، خواسته های حزب الله را انجام داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

عضو سابق شورای شهر شیراز که به خاطر حمایت از دو بهایی بازداشت شده بود، اینبار به زندان و تبعید محکوم شد🔺عضو سابق شورای شهر شیراز که به خاطر حمایت از دو بهایی بازداشت شده بود، اینبار به زندان و تبعید محکوم شد ⚡️مهدی_حاجتی، عضو پیشین شورای شهر شیراز به دلیل حمایت از دو شهروند بهایی مدتی بازداشت شده بود، توسط دادگاه انقلاب به زندان و تبعید محکوم شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عراق|هلاکت دو داعشی و بازداشت دو تروریست دیگر در استان کرکوک- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimهلاکت دو داعشی و بازداشت دو تروریست طبق اطلاعات دقیق در دستگاه امنیت و اطلاعات، یگان مبارزه با تروریسم در این کشور موفق شده است عملیات پاکسازی را در روستای طالعه الدهن الثانیه در استان کرکوک انجام دهد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

چرا امریکا دو وزیر لبنانی را تحریم کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پدیده «خانه‌های هوایی» در مناطق دو تا هفت مشهدرییس اتحادیه املاک مشهد گفت: در مناطق دو تا هفت مشهد پدیده بام‌فروشی که معمولا به خانه‌های هوایی معروف است، بیشتر رایج بوده که از جاده قدیم قوچان در بلوار توس آغاز شده و به سمت جاده رسالت و جاده سیمان، اواخر طلاب، محدوده بلوار پنجتن و خیابان سرخس، قلعه ساختمان و تا منطقه سیدی ادامه دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »