عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی؛ گام سوم از طرح اختلافی معامله قرن- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

30/06/1399 07:04:00 ق.ظ

عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی؛ گام سوم از طرح اختلافی معامله قرن امارات و بحرین ، با اجرای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در حال اجرای معامله قرن ترامپ هستند التطبيع_خيانة

امارات و بحرین ، با اجرای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در حال اجرای معامله قرن ترامپ هستند و گام سوم آن را اجرایی کرده اند طرحی که اروپایی ها هم با آن کنار نیامده اند و با ترامپ به شدت بر سر آن اختلاف دارند. ، عادی سازی روابط دولت‌های امارات و بحرین چالش برانگیزترین واقعه‌ای است که طی تاریخ فلسطین تاکنون...

، عادی سازی روابط دولت‌های امارات و بحرین چالش برانگیزترین واقعه‌ای است که طی تاریخ فلسطین تاکنون از سوی کشورهای عربی رقم خورده است. آغاز اشغال فلسطین با حمله کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی همراه شد و جنگ سال 1948 رقم خورد. پس از آن نیز جنگ های بعدی سال های 1954، 1967 و 1973 با حمایت کشورهای عربی و اسلامی برای آزادی فلسطین به وقوع پیوست. پس از این جنگ ها با اقدامات پشت پرده ای که صهیونیست ها در کشورهای اسلامی شکل دادند، حامیان عربی فلسطین به توافقات سازشکارانه به اصطلاح صلح بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی روی آوردند. توافقنامه های کمپ دیوید 1979، اسلو 1993 و وادی عربة 1994 سه توافقی بودند که در آن فضا شکل گرفتند.

واسطه‌گری آمریکا سال 1979 زمانی که مصر به ریاست انور سادات به سمت توافق با رژیم صهیونیستی روی آورد این آمریکایی‌ها بودند که بین آنها و صهیونیست‌ها واسطه گری کردند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هلند با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل از رژیم بشار اسد شکایت کردمجلس نمایندگان هلند با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل از رژیم بشار اسد به دلیل موارد نقض حقوق بشر در سوریه شکایت کرد. - خبرگزاری آناتولی

تلفن همراه و جرم‌های مرتبط با آن در آلمان | DW | 19.09.2020گزارش تصویری: قانون‌گذاران آلمان نسبت به جرم‌هایی که با تلفن همراه صورت می‌گیرد بسیار حساس هستند و قوانین این کشور را تشدید کرده‌اند. حالا فیلم‌برداری از زیر دامن زنان تا دو سال زندان دارد. موارد دیگر را در اینجا ببینید:

سردار فدوی در گفت‌وگو با تسنیم: عناصر توافق با رژیم صهیونیستی از جبهه حق "تودهنی سختی" می‌خورند+ فیلم- اخبار البرز - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ــ جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه 'جبهه حق همیشه پیروز است' گفت: عناصر عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس از جبهه حق انقلاب اسلامی 'تودهنی سختی' می‌خورند.

«تحریم‌ها علیه ایران برمی‌گردد و همه از آن تبعیت خواهند کرد» | DW | 18.09.2020میان کارشناسان بر سر مبنای حقوقی بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی از سوی آمریکا علیه ایران اختلاف نظر است. بسیاری معتقدند آمریکا توان این کار را دارد، اروپا تنها در حرف مخالف است و بقیه نیز چاره‌ای جز تبعیت ندارند.

چرا زنگنه گفت قرارداد فاز ۱۱ با توتال را نظام امضا کرده است؟تهران- ایرنا- منتقدان همواره وزارت نفت را در موضوع امضای قرارداد با توتال برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی محکوم می‌کنند اما شواهد و قوانین ایران نشان می‌دهد، همانگونه که وزیر نفت در مجلس تاکید کرد، ‌این قرارداد را وزارت نفت امضا نکرده بلکه امضای نظام پای آن وجود دارد.

گپی با 'شمیلا'ی قصه مجید مجیدی / 'فیلم هندی زیاد می‌دیدم'باید تقدیر آدمی خیلی بلند باشد که سال قبل در چنین روزهایی در خیابان کار کنی و امسال روی استیج یکی از مهمترین جشنواره‌های سینمایی دنیا باشی و آرزوهای کودکی را دست‌یافتنی‌ ببینی.