عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی؛ گام سوم از طرح اختلافی معامله قرن- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی؛ گام سوم از طرح اختلافی معامله قرن امارات و بحرین ، با اجرای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در حال اجرای معامله قرن ترامپ هستند التطبيع_خيانة

، عادی سازی روابط دولت‌های امارات و بحرین چالش برانگیزترین واقعه‌ای است که طی تاریخ فلسطین تاکنون از سوی کشورهای عربی رقم خورده است. آغاز اشغال فلسطین با حمله کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی همراه شد و جنگ سال 1948 رقم خورد. پس از آن نیز جنگ های بعدی سال های 1954، 1967 و 1973 با حمایت کشورهای عربی و اسلامی برای آزادی فلسطین به وقوع پیوست.

یک دهه بعد بوش پدر با ارائه طرحی تحت عنوان «روند صلح خاورمیانه» در کنفرانس مادرید 1991 ، چارچوب جدیدی را برای منطقه ارائه کرد. چارچوبی که از همان زمان مبنای اقدامات آمریکا در فلسطین قرار گرفت. براساس آن چارچوب 3 مبنای اساسی برای حل مسئله فلسطین ارائه شد:اینکه، مسئله فلسطین با طرحی موسوم به دو دولت حل خواهد شد. معنای این مبنای طرح بوش پدر این بود که در فلسطین دو دولت یکی فلسطینی و دیگری یهودی تشکیل شود تا هر دو طرف درگیر در فلسطین به خواسته خود برسند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هلند با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل از رژیم بشار اسد شکایت کردمجلس نمایندگان هلند با ارسال نامه‌ای به سازمان ملل از رژیم بشار اسد به دلیل موارد نقض حقوق بشر در سوریه شکایت کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تلفن همراه و جرم‌های مرتبط با آن در آلمان | DW | 19.09.2020گزارش تصویری: قانون‌گذاران آلمان نسبت به جرم‌هایی که با تلفن همراه صورت می‌گیرد بسیار حساس هستند و قوانین این کشور را تشدید کرده‌اند. حالا فیلم‌برداری از زیر دامن زنان تا دو سال زندان دارد. موارد دیگر را در اینجا ببینید:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سردار فدوی در گفت‌وگو با تسنیم: عناصر توافق با رژیم صهیونیستی از جبهه حق "تودهنی سختی" می‌خورند+ فیلم- اخبار البرز - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ــ جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه 'جبهه حق همیشه پیروز است' گفت: عناصر عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس از جبهه حق انقلاب اسلامی 'تودهنی سختی' می‌خورند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

«تحریم‌ها علیه ایران برمی‌گردد و همه از آن تبعیت خواهند کرد» | DW | 18.09.2020میان کارشناسان بر سر مبنای حقوقی بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی از سوی آمریکا علیه ایران اختلاف نظر است. بسیاری معتقدند آمریکا توان این کار را دارد، اروپا تنها در حرف مخالف است و بقیه نیز چاره‌ای جز تبعیت ندارند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

چرا زنگنه گفت قرارداد فاز ۱۱ با توتال را نظام امضا کرده است؟تهران- ایرنا- منتقدان همواره وزارت نفت را در موضوع امضای قرارداد با توتال برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی محکوم می‌کنند اما شواهد و قوانین ایران نشان می‌دهد، همانگونه که وزیر نفت در مجلس تاکید کرد، ‌این قرارداد را وزارت نفت امضا نکرده بلکه امضای نظام پای آن وجود دارد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

گپی با 'شمیلا'ی قصه مجید مجیدی / 'فیلم هندی زیاد می‌دیدم'باید تقدیر آدمی خیلی بلند باشد که سال قبل در چنین روزهایی در خیابان کار کنی و امسال روی استیج یکی از مهمترین جشنواره‌های سینمایی دنیا باشی و آرزوهای کودکی را دست‌یافتنی‌ ببینی.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »