عادل الجبیر: به همکاری با آمریکا در راستای مقابله با دشمنان مشترکمان ادامه خواهیم داد

17/11/1399 03:58 ب.ظ

عادل الجبیر: به همکاری با آمریکا در راستای مقابله با دشمنان مشترکمان ادامه خواهیم داد العربية

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه و عضو كابینه سعودی، سخنرانی جو بایدن رئیس جمهوری آمریكا را او افزود: «ما مشتاقانه منتظریم تا با دوستان خود در ایالات متحده برای پایان دادن به درگیری‌ها و مقابله با چالش‌ها کار کنیم، همانطور که در طول بیش از 7 دهه کار کرده ایم.

» الجبیر در همین رابطه توضیح داد: « سعودی و آمریکا در آزادسازی کویت و نبرد با القاعده و همچنین در یمن و مقابله با داعش در سوریه، فداکاری کردند و ما همکاری با هم در راستای مقابله با دشمنان مشترک خود را ادامه خواهیم داد.»پادشاهی سعودی پنجشنبه 4 فوریه از سخنرانی بایدن در مورد تعهد ایالات متحده برای همکاری با پادشاهی برای دفاع از حاکمیت خود و مقابله با تهدیدات علیه آن استقبال کرد.

الجبیر گفت: «ما به دنبال تقویت همکاری با ایالات متحده برای حراست از منافع مشترک خود هستیم و به همراه واشنگتن برای مقابله با افراط گرایی و تروریسم، تلاش خواهیم کرد.»سعودی همچنین برموضع قاطع خود در حمایت از دستیابی به یک راه حل جامع سیاسی برای بحران یمن تأکید کرد و در بیانیه ای که از سوی خبرگزاری سعودی (واس) منتشر شد، اظهار داشت: «ما از تأکید ایالات متحده بر اهمیت حمایت از اقدامات دیپلماتیک برای حل بحران یمن ، از جمله تلاش‌های مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل، استقبال می کنیم.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

حقیقت_هفت_تپه هفت_تپه_زنده_است هفت_تپه_پادگان_نیست عدالتخواران

کیسینجر: آمریکا با ورود به منازعه با چین خود را به مخاطره می‌اندازدهنری کیسینجر، دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی گفت که ایالات متحده برای تضمین ثبات جهانی باید با چین در وقتی کسینجر اینجوری بگه پس حتما راه های بهتری برای تسلیم کمونیست ها وجود دارد! راه های اقتصادی... ترامپ... کیسینجر هم پاچه خوار چین شد..هنری مگه تو نمردی .که هنوز نفس میکشی بوی تعفن.. مگر ایشون نبودن با همراهی نیکسون چین رو بیدار کردن

پلیس اسرائیل با ورود به مسجدالاقصی با بمب صوتی به حاضران حمله کردپلیس اسرائیل با ورود به مسجدالاقصی با بمب صوتی به حاضران حمله کرد پلیس اسرائیل با ورود به مسجدالاقصی با بمب صوتی به نمازگزاران در مسجد «قبله» حمله کرد

دیدگاه | جنگ پنهان اسرائیل با ایران، نباید به روابط آن کشور با ایالات متحده آسیب بزنددیدگاه | جنگ پنهان اسرائیل با ایران، نباید به روابط آن کشور با ایالات متحده آسیب بزند اسرائیل این را می فهمد که هر قدر فاصله ایران با جنگ افزار هسته ای بیشتر شود، از تعجیل واشنگتن برای بازگشت به توافق کاسته خواهد شد دعوت_به_همكاری به تعدادی کارگر جهت کار در شرکت فولاد کسری واقع در شهرک صنعتی شماره۲ سیرجان نیازمندیم. ☎️ ۰۹۱۲۲۰۶۱۵۲۰

ارزش لیر همزمان با تنش در روابط ترکیه با آمریکا به کمترین میزان خود نزدیک شدسخنان رئیس جدید بانک مرکزی ترکیه در مخالفت با افزایش نرخ بهره همراه با نگرانی‌ها از چشم‌انداز روابط آنکارا با واشنگتن از جمله عوامل موثر در کاهش ارزش لیره در مبادلات روز دوشنبه بود. الان دیگه نوبت ترکیه ست ایران و افغانستان و عراق و سوریه و لبنان و عراق رو که به سمت فقر مطالق سوق دادید الان هم ترکیه رو میخوایید بیچاره کنید لعنت به غرب کثیف

آمریکا احتمالا با اقدامات غیرتحریمی به دنبال گشایش در دیپلماسی با ایران خواهد بودیک روزنامه‌ آمریکایی با اشاره به رخ دادهای اخیر پیرامون توافق هسته‌ای، تاکید کرد که آمریکا در مذاکرات احتمالی با ایران با اقدامات غیر تحریمی به دنبال پیش برد دیپلماسی با ایران و به نتیجه رسیدن پیرامون توافق هسته‌ای خواهد بود.

الجبیر جمعه 5 فوریه در سلسله توئیت‌های خود نوشت: «بایدن بر تعهد آمریکا برای همکاری با دوستان و متحدان به منظور حل اختلافات و تعامل با چالش‌ها تأکید ورزید.»

او افزود: «ما مشتاقانه منتظریم تا با دوستان خود در ایالات متحده برای پایان دادن به درگیری‌ها و مقابله با چالش‌ها کار کنیم، همانطور که در طول بیش از 7 دهه کار کرده ایم.»

الجبیر در همین رابطه توضیح داد: « سعودی و آمریکا در آزادسازی کویت و نبرد با القاعده و همچنین در یمن و مقابله با داعش در سوریه، فداکاری کردند و ما همکاری با هم در راستای مقابله با دشمنان مشترک خود را ادامه خواهیم داد.»پادشاهی سعودی پنجشنبه 4 فوریه از سخنرانی بایدن در مورد تعهد ایالات متحده برای همکاری با پادشاهی برای دفاع از حاکمیت خود و مقابله با تهدیدات علیه آن استقبال کرد.

الجبیر گفت: «ما به دنبال تقویت همکاری با ایالات متحده برای حراست از منافع مشترک خود هستیم و به همراه واشنگتن برای مقابله با افراط گرایی و تروریسم، تلاش خواهیم کرد.»سعودی همچنین برموضع قاطع خود در حمایت از دستیابی به یک راه حل جامع سیاسی برای بحران یمن تأکید کرد و در بیانیه ای که از سوی خبرگزاری سعودی (واس) منتشر شد، اظهار داشت: «ما از تأکید ایالات متحده بر اهمیت حمایت از اقدامات دیپلماتیک برای حل بحران یمن ، از جمله تلاش‌های مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل، استقبال می کنیم. سعودی در این زمینه، چندین گام مهم را برای افزایش فرصت‌های پیشرفت در مسیر سیاسی برداشته است، از جمله اعلام آتش بس یک جانبه از سوی نیروهای ائتلاف عربی در پاسخ به فراخوان دبیرکل سازمان ملل.»

وی افزود: «پادشاهی به دنبال همکاری با دولت بایدن و مشخصا تیم لندرکینگ نماینده ایالات متحده در یمن، سازمان ملل و همه احزاب یمنی و کشورهای ائتلاف است تا به یک راه حل سیاسی جامع در یمن، مبتنی بر قطعنامه 2216 شورای امنیت، ابتکار عمل خلیجی و نتایج گفتگوی ملی یمن دست یافته شود. سعودی به دنبال عبور دادن کشور برادر یمن به سوی ثبات و توسعه است.»الجبیرتأكید كرد: «سعودی به تلاش‌های چشمگیر خود برای كاهش رنج انسانی برادران یمنی، ادامه خواهد داد و كمك‌های سعودی به برادران در یمن طی چند سال گذشته به بیش از 17 میلیارد دلار رسیده است. پادشاهی از كشورهای دوست و سازمان‌های بین‌المللی درخواست می كند كه حمایت خود را افرایش داده و كمك‌های امدادی و بشردوستانه را در اختیار مردم یمن قرار دهند.»

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی همچنین تأکید کرد که «پادشاهی سعودی به دنبال ادامه و تقویت همکاری و هماهنگی با ایالات متحده برای مقابله با چالش های منطقه‌ای، از جمله پیشبرد روند صلح در خاورمیانه، حل اختلافات، حمایت از ثبات در لبنان، سوریه، عراق، افغانستان، شاخ آفریقا و کشورهای ساحل افریقا و مقابله با افراط گرایی و تروریسم و حفاظت از محیط زیست در راستای محافظت از منافع مشترک ما و تقویت امنیت و ثبات در منطقه و جهان است.»