ظهور بیماری مرموز پوستی بین ماهی‌گیران سنگالی؛ سفرهای دریایی ممنوع شد

01/09/1399 06:34 ب.ظ

ظهور بیماری مرموز پوستی بین ماهی‌گیران سنگالی؛ سفرهای دریایی ممنوع شد جزئیات بیشتر🔽

هر چند وزیر بهداشت سنگال گفته که ظن واگیردار بودن بیماری جدید نمی رود اما مدیر اطلاعات بهداشتی سنگال اعلام کرده است که صیادان مبتلا به این بیماری قرنطینه شده‌اند. به گفته وزیر بهداشت سنگال این بیماری ممکن است منشاء «سمی» داشته باشد. رسانه های سنگال تصاویر مردان ماهی گیری را نشان داده اند که بر روی صورت، اندام و داخل دهان آنها جوش های بزرگی دیده می شود.

برخی گزارش ها حاکی است که مبتلایان علاوه بر ضایعات پوستی از سردرد و تب خفیف نیز رنج می برند.

عبدالله دیوف سار در مورد مبتلایان به این بیماری نوظهور گفت: «تاکنون ۳۰۰ مورد شناسایی کرده ایم و روند شناسایی به تدریج با بازگشت صیادان از دریا ادامه خواهد یافت. در میان موارد شناسایی شده ۱۸ نفر در بیمارستان بستری شده اند و از بقیه آنها نیز در مراکز مناسب مراقبت خواهد شد.»

وزیر بهداشت سنگال افزود که از انستیتو پاستور و مرکز مقابله با مسمومیت های کشورش برای شناسایی منشاء این بیماری درخواست کمک کرده است. وی درباره ارتباط احتمالی علائم مشاهده شده با بیماری «کووید ۱۹» گفت: «آنچه امروز می توان گفت این است که اصلا ربطی به کووید ندارد زیرا نتیجه آزمایشها منفی بوده است و ما هم شاهد نوعی ویروس نبوده ایم. امری که باعث می شود بیشتر منشاء سمی را در نظر داشته باشیم.»عبدالله دیوف سار تاکید کرد که مسئولان محیط زیستی این کشور آب دریا را آزمایش خواهند کرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

توصیه نهاد آمریکایی «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» درباره دریافت واکسن برای کسانی که آلرژی دارندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا که باعث شیوع سریع‌تر بیماری شده استدر حالی که بریتانیا برای حل بحران ویروس کرونا و یافتن سازوکارهایی برای توزیع واکسن ضد این بیماری‌ به کیرم کیرم‌ تو کرونا و خبراش

گسترش بیماری نادری که کودکان بریتانیایی پس از کرونا می گیرند | DW | 07.02.2021شمار کودکانی که پس از بهبودی از بیماری کووید۱۹ به یک بیماری شبیه کاوازاکی مبتلا می‌شوند، افزایش یافته است. گفته می‌شود که دست‌کم دو کودک بر اثر این بیماری جان باخته‌اند. قطعا دنیا در حال نابودیست . ما ناچاریم تا به سرنوشت دایناسورها دچار می شویم

نخستین داروی بیماری نادر پیری زودرس در کودکان تایید شدکودکان مبتلا به این اختلال ژنتیکی معمولا در اوایل نوجوانی به دلیل بیماری قلبی جان خود را از دست می‌دهند اما آزمایش‌های اخیر نشان داده که آن دسته از کودکانی که داروی زوکینوی (Zokinvy) را مصرف کرده‌اند، به طور متوسط ۲.۵ سال بیشتر عمر می‌کنند.

ایدز؛ بیماری یا تابو؟

عبدالله دیوف سار، وزیر بهداشت سنگال می گوید که دستکم ۳۰۰ ماهی گیر این کشور پس از بازگشت از سفرهای دریایی به یک بیماری مرموز پوستی مبتلا شده اند.

به گفته وزیر بهداشت سنگال این بیماری ممکن است منشاء «سمی» داشته باشد. رسانه های سنگال تصاویر مردان ماهی گیری را نشان داده اند که بر روی صورت، اندام و داخل دهان آنها جوش های بزرگی دیده می شود. برخی گزارش ها حاکی است که مبتلایان علاوه بر ضایعات پوستی از سردرد و تب خفیف نیز رنج می برند.

عبدالله دیوف سار در مورد مبتلایان به این بیماری نوظهور گفت: «تاکنون ۳۰۰ مورد شناسایی کرده ایم و روند شناسایی به تدریج با بازگشت صیادان از دریا ادامه خواهد یافت. در میان موارد شناسایی شده ۱۸ نفر در بیمارستان بستری شده اند و از بقیه آنها نیز در مراکز مناسب مراقبت خواهد شد.»

وزیر بهداشت سنگال افزود که از انستیتو پاستور و مرکز مقابله با مسمومیت های کشورش برای شناسایی منشاء این بیماری درخواست کمک کرده است. وی درباره ارتباط احتمالی علائم مشاهده شده با بیماری «کووید ۱۹» گفت: «آنچه امروز می توان گفت این است که اصلا ربطی به کووید ندارد زیرا نتیجه آزمایشها منفی بوده است و ما هم شاهد نوعی ویروس نبوده ایم. امری که باعث می شود بیشتر منشاء سمی را در نظر داشته باشیم.»عبدالله دیوف سار تاکید کرد که مسئولان محیط زیستی این کشور آب دریا را آزمایش خواهند کرد. به گفته وزیر بهداشت سنگال ظن واگیردار بودن این بیماری مرموز نیز نمی رود زیرا «تنها ماهی گیرانی که از سفر دریایی باز می گردند» به آن مبتلا شده اند. وی افزود که خانواده صیادان به این بیماری نوظهور مبتلا نشده اند.

مقامات سنگال گفته اند که همزمان با تحقیق درباره منشاء این بیماری سفرهای دریایی را طی چند روز آینده ممنوع کرده اند.

کارشناسان سازمان‌ملل: شیوع بیماری‌های همه‌گیر پی در پی و مرگبارتر می‌شود

هر چند وزیر بهداشت سنگال گفته که ظن واگیردار بودن بیماری جدید نمی رود اما مدیر اطلاعات بهداشتی سنگال اعلام کرده است که صیادان مبتلا به این بیماری قرنطینه شده اند. بنا به برخی گزارشها تعداد مبتلایان بیش از ۳۰۰ نفر تائید شده از طرف وزیر بهداشت سنگال است و تعداد موارد شناسایی شده به بیش از ۵۰۰ مورد می رسد.

مبتلایان به این بیماری همگی صیادان اهل شهرهای نزدیک داکار، پایتخت سنگال هستند.