ظلم علیه مسلمانان بوسنیایی در سنجاک مستند شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فیلم مستند «روند سنجاک» درباره ظلم علیه مسلمانان بوسنیایی در اوایل دهه 90 در سومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند اکران خواهد شد.

فیلم مستند «روند سنجاک» درباره ظلم علیه مسلمانان بوسنیایی در اوایل دهه 90 در سومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند اکران خواهد شد.فیلم مستند «روند سنجاک» درباره ظلم علیه مسلمانان بوسنیایی و محاکمه طولانی‌مدت 25 نفر از اعضای حزب اقدام دموکراتیک در روند فروپاشی یوگسلاوی سابق در سومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند به نمایش در می‌آید.

الكساندر رلیجیچ در مصاحبه با خبرنگار «آناتولی» اظهار داشت: این فیلم اقدامات تحریک‌آمیز نیروهای صرب در ماه مه سال 1993 در سنجاک و حوادث پس از آن را روایت می‌کند. این نیروها اعضای حزب دموکرات را متهم به این اقدامات کرده و جرایم صورت گرفته را به گردن آنها انداختند. ابتدا 25 عضو این حزب در سنجاک دستگیر شدند. سپس علیه اعضای این حزب در مونته‌نگرو عملیات «لیم» انجام گرفته و در چارچوب آن نیز 21 عضو دیگر دستگیر شدند.

رلیجیچ تصریح کرد: آنچه در آن زمان در سنجاک رخ داد، از سوی رسانه‌ها نادیده گرفته شده و فقط تعداد اندکی از افراد اطلاعاتی درباره این حوادث داشتند. بسیاری از جنایات جنگی علیه بوسنیایی‌های مقیم سنجاک بی‌مجازات ماندند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران همواره کانون قیام علیه بنی‌امیه بوده است/ در فرانسه با اعتراضات کارگری که مسلمانان در میان آنها باشند، تندترین برخوردها می‌شوددبیرکل خانه کارگر گفت: در فرانسه کسانی به پیامبر اسلام(ص) توهین کرده‌اند که در ضدیت با مهاجران مسلمان معروف هستند. همین‌ها با اعتراضات کارگران فرانسه که مسلمانان هم در میان آنها هستند، تندترین برخوردهای رسانه‌ای و نژادی را دارند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اسلحه دیپلماسی علیه مکانیزم ماشهیک هفته دیگر، مدت سی روزه برای بررسی فعال شدن مکانیزم_ماشه در شورای امنیت، به پایان می‌رسد. مراودات یک ماه گذشته دستگاه دیپلماسی را برای مقابله با یکجانبه‌گرایی آمریکا، ببینید
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: به هر حمله ایران علیه آمریکا با حمله‌ای 1000 برابر بزرگتر پاسخ خواهیم داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه اعتراض‌ها علیه لوکاشنکو در بلاروس؛ ۴۰۰ نفر دستگیر شدند - BBC News فارسید‌ه‌ها هزار نفر در مینسک پایتخت و دیگر شهرهای بلاروس بار دیگر علیه الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری تظاهرات کردند. این تازه‌ترین اعتراض از سلسله تظاهرات‌هایی است که در هفته‌های گذشته در جریان بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پمپئو: به اعمال فشار علیه ایران ادامه می‌دهیمپمپئو مدعی شد: *زندگی را برای جمهوری اسلامی ایران سخت کرده‌ایم *به اعمال فشار بر آن‌ها ادامه خواهیم داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کینیک: حمله به پرسنل هلال احمر ترکیه به مثابه جنایت علیه بشریت استرئیس سازمان هلال‌احمر ترکیه اظهار کرد حمله صبح امروز به پرسنل هلال احمر ترکیه در شمال سوریه به مثابه جنایت علیه بشریت است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »