ظریف سه کشور اروپایی را به عدم تلاش برای «زنده نگه‌داشتن برجام» متهم کرد

28/10/1399 07:28 ب.ظ

ظریف سه کشور اروپایی را به عدم تلاش برای «زنده نگه‌داشتن برجام» متهم کرد العربية

پس از انتقاد سه امضا ‌کننده اروپایی برجام با ایران از برنامه‌های تهران برای آغاز غنی‌سازی اورانیوم ظریف در حساب کاربری خود نوشت: «رهبران سه کشور اروپایی- که برای اجرای تعهدات خود ذیل برجام بر امضا و اجازه کارگزاران اوفک (دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا) متکی هستند – هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده‌اند.

»

قابل‌ذکر است که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پیشتر نقض برجام به‌وسیله ایران را تأیید کرده‌ است اما گفت که این سازمان تا زمانی که طرف‌های برجام بخواهند به بازرسی خود از تأسیسات هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد.

فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی در مجلس ایران روز دوشنبه 11 ژانویه، در واکنش به اظهارات پمپئو مبنی بر اینکه «اخراج بازرسان آژانس در صورت لغو نشدن تحریم‌ها تهدیدی فراتر از نقض برجام است»، گفت: «دولت به سبب اینکه تحریم‌ها را لغو کند راهبردی را در پیش گرفت که پذیرش پروتکل الحاقی بود، اما غربی‌ها در همین حال نیز هیچ‌کدام از تحریم‌های اعمال‌شده علیه کشورمان را برنداشتند؛ برای اینکه کشورهای عضو برجام وادار به انجام تعهدات خود شوند، مجلس شورای اسلامی توقف پروتکل الحاقی را مصوب کرد که دولت باید آن را عملیاتی کند.» headtopics.com

اروپا واسه بقای جمهوری اسلامی همه تلاشش رو میکنه الکی تهمت نزن

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

بلینکن: دعوت سه کشور اروپایی برای نشست غیررسمی با ایران را می‌پذیریمسخنگوی اتحادیه اروپا روز جمعه به یورونیوز گفته بود که اروپا حاضر است با تمامی کشورهای حاضر در برجام و همچنین آمریکا نشستی داشته باشد اما هنوز «هیچ تاریخ و زمان رسمی مشخصی» برای آن تعیین نشده است. بخورش هواپیماهای پر از پول Biden rewards the Islamic Republic of Iran for attacking Erbil and killing an American. He spreads the red carpet for the terrorist diplomat. And scores points by canceling the trigger mechanism

سه کشور اروپایی امضاکننده برجام:‌ غنی‌سازی ۶۰ درصدی گامی برای ساخت سلاح هسته‌ای استآلمان، بریتانیا و فرانسه در بیانیه ای مشترک غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم از سوی ایران را خطرناک ارزیابی کرده و اعلام کردند با روح مذاکرات کمیسیون برجامی وین مغایرت دارد. Indeed غربیها هم فهمیدند شکر شیرین است. شما اروپایی ها در برداشتتان آزادید؛ ما هم در غنی‌سازی‌مان.

سه کشور اروپایی خواستار انصراف ایران از تعلیق پروتکل الحاقی شدند

پس از سه سال حبس؛ اعزام به مرخصی سه فعال محیط زیستی زندانیهمه_زندانيان_سياسي_آزاد_بايد_گردند

فرصت سه روزه به مسافران نوروزی برای بازگشت از شهرهای قرمز و نارنجی