ظریف: اگر آمریکا می‌خواهد با ایران مذاکره کند باید به برجام بازگردد

29/08/2019 08:22:00 ق.ظ

ظریف: اگر آمریکا می‌خواهد با ایران مذاکره کند باید به برجام بازگردد

تنش میان ایران و آمریکا, محمد جواد ظریف

ظریف: اگر آمریکا می‌خواهد با ایران مذاکره کند باید به برجام بازگردد

وزیر خارجه ایران می‌گوید تا زمانی که آمریکا به «جنگ اقتصادی علیه ایران» ادامه دهد، هیچ مذاکره‌ای بین تهران و واشنگتن متصور نیست.

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه گفت که اگر آمریکا خواهان مذاکره و دیدار با مقامات ایران است، باید ابتدا به برجام بازگردد.آقای ظریف با بیان این مطلب آمریکا را متهم کرد که علیه ایران «جنگ اقتصادی» به راه انداخته است.وزیر خارجه ایران که در کوالالامپور، پایتخت مالزی در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت همچنین تاکید کرد که در چنین شرایطی امکان برقراری ارتباط میان ایران و آمریکا غیر ممکن است و «تا زمانی که ایالات متحده از اعمال جنگ و فشارهای اقتصادی علیه ایران دست برندارد، هیچگونه دیدار و مذاکره‌ای با واشنگتن متصور نیست.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

زرشک بزرگترین قدرت اقتصادی نظامی سیاسی و اجتماعی دنیا آمریکا با عقب مونده ترین دولت در جهان اگه میخاد مذاکره کنه باید به برجام برگرده ؟ 😂😂😂

ظریف: آمریکا برای مذاکره باید بلیت بازگشت به برجام را خریداری کندتهران- ایرنا- وزیر خارجه ایران صبح پنجشنبه گفت: ایالات متحده اگر بخواهد مذاکره کند باید به توافق هسته ای احترام بگذارد و بلیت بازگشت به برجام را بخرد.

ظریف: خواهان افزایش تنش نیستیم/ آبه شینزو: به اهداف ایران واقفیممشروح دیدار وزیر امور خارجه با نخست وزیر ژاپن آبه شینزو: به اهداف ایران واقفیم ظریف: خواهان افزایش تنش نیستیم

آمریکا دو شبکه وابسته به دولت و نهادهای نظامی ایران را تحریم کردآمریکا اعلام کرد دو شبکه را به علت وابسته بودن به دولت و نهاد‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران تحریم‌ کرده است.

مایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیممایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیم معاون رئیس جمهوری آمریکا ضمن اشاره به شکست داعش در مناطقی که تصرف کرده بودند گفت: ما اسلام رادیکال را از مناطقی که در دست داشتند بیرون راندیم و دیگر خلافت اسلامی وجود ندارد

مایک پنس: با خروج از برجام، به سواستفاده ایران از آمریکا پایان دادیممعاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی نخ‌نما مدعی شد که ترامپ برای پیش بردن راهبرد قرار دادن آمریکا در اولیوت، از توافق هسته‌ای سال 2015 ایران با قدرت‌های جهان خارج شده است.

ورود دانشجوی فلسطینی هاروارد به آمریکا به دلیل پست‌های دوستانش رد شداسماعیل اجاوی گفته است که بعد از گذشت ۵ ساعت در دفتر اداره مهاجرت، یک افسر او را به اتاقی فراخوانده و برسرش فریاد کشیده و گفته است که دوستانش در شبکه‌های اجتماعی پست‌های ضد آمریکایی منتشر کرده‌اند.

Aa جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه گفت که اگر آمریکا خواهان مذاکره و دیدار با مقامات ایران است، باید ابتدا به برجام بازگردد.محمد جواد ظریف در مصاحبه با خبرنگاران در کوالالامپور پایتخت مالزی که رسانه ها امروز آن را منتشر کردند، افزود: اگر آمریکا خواهان مذاکره است باید ابتدا به توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ احترام بگذارد  و متعهد به اجرای آن شود.به گزارش ایسنا به نقل از شبکه ان.وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ششم شهریورماه در بیانیه‌ای توضیح داد یکی از این شبکه‌ها به کمک یک شرکت صوری مستقر در هنگ‌کنگ تحریم‌های آمریکا و محدودیت‌های بین‌المللی که بر ایران اعمال شده را دور می‌زده است.

آقای ظریف با بیان این مطلب آمریکا را متهم کرد که علیه ایران «جنگ اقتصادی» به راه انداخته است. وزیر خارجه ایران که در کوالالامپور، پایتخت مالزی در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت همچنین تاکید کرد که در چنین شرایطی امکان برقراری ارتباط میان ایران و آمریکا غیر ممکن است و «تا زمانی که ایالات متحده از اعمال جنگ و فشارهای اقتصادی علیه ایران دست برندارد، هیچگونه دیدار و مذاکره‌ای با واشنگتن متصور نیست.  ظریف تاکید کرد، بنابراین اگر آنها بخواهند دوباره به اتاق مذاکره برگردند، بلیتی وجود دارد که باید آنها خریداری کنند و آن هم بلیت رعایت توافق نامه است.» او افزود: «بنابراین اگر می‌خواهند به اتاق بازگردند، بلیتی وجود دارد که باید خریداری کنند و آن بلیت اجرای توافق هسته‌ای است. ظریف نیز ضمن استقبال از نقش دولت ژاپن، تاکید کرد که ایران خواهان افزایش تنش نیست.» آقای ظریف همچنین تأکید کرد که ایران به دنبال «گفت‌وگو برای گفت‌وگو» نیست و تنها در صورتی وارد مذاکره می‌شود که بداند این مذاکره می‌تواند به نتیجه ختم شود.  رسانه های اعلام کردند که محمد جواد ظریف امروز پنجشنبه قرار است با ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی دیدار کند. وزیر خارجه ایران که بعد از سفر به فرانسه راهی تور آسیایی شده در پاسخ به پرسشی در خصوص سرنوشت نفتکش بریتانیایی که از سوی ایران توقیف شده گفت که «روند قانونی مرسوم» در خصوص این نفتکش در ایران اجرا خواهد شد. سیگال مندلکر، معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم، گفت: «همانطور که رژیم ایران می‌کوشد با توسل به نقشه‌های پیچیده تلاش‌هایش را برای تقویت برنامه سلاح‌های کشتار جمعی مخفی کند، دولت آمریکا هر بار این تلاش‌ها را خنثی می‌کند.

بعد از سفر ناگهانی و سرزده وزیر امور خارجه ایران به فرانسه و دیدار او با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور زمزمه‌ها در خصوص احتمال دیدار میان روسای جمهوری ایران و آمریکا شدت گرفت. روحانی نیز در سخنانی در مراسم ساخت واحدهای مسکونی، بدون اشاره مستقیم به موافقت رئیس جمهوری آمریکا با ملاقات با او، اظهار کرد : ما آنهایی را که تحریم بر مردم روا داشتند و تروریسم اقتصادی را بر مردم ایجاد کردند، خاطرمان هست. بر اساس گزار ان‌. مقامات ایرانی اما به سرعت این موضوع را تکذیب کردند و هر نوع مذاکره یا ملاقات با دونالد ترامپ را به بازگشت آمریکا به برجام وابسته دانستند. هم‌رسانی این مطلب: . وی گفت آنها باید از راه و مسیر خطایی که رفتند برگردند.