ظریف: اگر آمریکا می‌خواهد با ایران مذاکره کند باید به برجام بازگردد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر خارجه ایران می‌گوید تا زمانی که آمریکا به «جنگ اقتصادی علیه ایران» ادامه دهد، هیچ مذاکره‌ای بین تهران و واشنگتن متصور نیست.

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه گفت که اگر آمریکا خواهان مذاکره و دیدار با مقامات ایران است، باید ابتدا به برجام بازگردد.وزیر خارجه ایران که در کوالالامپور، پایتخت مالزی در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت همچنین تاکید کرد که در چنین شرایطی امکان برقراری ارتباط میان ایران و آمریکا غیر ممکن است و «تا زمانی که ایالات متحده از اعمال جنگ و فشارهای اقتصادی علیه ایران دست برندارد، هیچگونه دیدار و مذاکره‌ای با واشنگتن متصور نیست.

او افزود: «بنابراین اگر می‌خواهند به اتاق بازگردند، بلیتی وجود دارد که باید خریداری کنند و آن بلیت اجرای توافق هسته‌ای است.» آقای ظریف همچنین تأکید کرد که ایران به دنبال «گفت‌وگو برای گفت‌وگو» نیست و تنها در صورتی وارد مذاکره می‌شود که بداند این مذاکره می‌تواند به نتیجه ختم شود. وزیر خارجه ایران که بعد از سفر به فرانسه راهی تور آسیایی شده در پاسخ به پرسشی در خصوص سرنوشت نفتکش بریتانیایی که از سوی ایران توقیف شده گفت که «روند قانونی مرسوم» در خصوص این نفتکش در ایران اجرا خواهد شد.

بعد از سفر ناگهانی و سرزده وزیر امور خارجه ایران به فرانسه و دیدار او با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور زمزمه‌ها در خصوص احتمال دیدار میان روسای جمهوری ایران و آمریکا شدت گرفت. مقامات ایرانی اما به سرعت این موضوع را تکذیب کردند و هر نوع مذاکره یا ملاقات با دونالد ترامپ را به بازگشت آمریکا به برجام وابسته دانستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

زرشک بزرگترین قدرت اقتصادی نظامی سیاسی و اجتماعی دنیا آمریکا با عقب مونده ترین دولت در جهان اگه میخاد مذاکره کنه باید به برجام برگرده ؟ 😂😂😂

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف: آمریکا برای مذاکره باید بلیت بازگشت به برجام را خریداری کندتهران- ایرنا- وزیر خارجه ایران صبح پنجشنبه گفت: ایالات متحده اگر بخواهد مذاکره کند باید به توافق هسته ای احترام بگذارد و بلیت بازگشت به برجام را بخرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: خواهان افزایش تنش نیستیم/ آبه شینزو: به اهداف ایران واقفیممشروح دیدار وزیر امور خارجه با نخست وزیر ژاپن آبه شینزو: به اهداف ایران واقفیم ظریف: خواهان افزایش تنش نیستیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا دو شبکه وابسته به دولت و نهادهای نظامی ایران را تحریم کردآمریکا اعلام کرد دو شبکه را به علت وابسته بودن به دولت و نهاد‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران تحریم‌ کرده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیممایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیم معاون رئیس جمهوری آمریکا ضمن اشاره به شکست داعش در مناطقی که تصرف کرده بودند گفت: ما اسلام رادیکال را از مناطقی که در دست داشتند بیرون راندیم و دیگر خلافت اسلامی وجود ندارد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مایک پنس: با خروج از برجام، به سواستفاده ایران از آمریکا پایان دادیممعاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی نخ‌نما مدعی شد که ترامپ برای پیش بردن راهبرد قرار دادن آمریکا در اولیوت، از توافق هسته‌ای سال 2015 ایران با قدرت‌های جهان خارج شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ورود دانشجوی فلسطینی هاروارد به آمریکا به دلیل پست‌های دوستانش رد شداسماعیل اجاوی گفته است که بعد از گذشت ۵ ساعت در دفتر اداره مهاجرت، یک افسر او را به اتاقی فراخوانده و برسرش فریاد کشیده و گفته است که دوستانش در شبکه‌های اجتماعی پست‌های ضد آمریکایی منتشر کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »