ظریف به عربستان: اگر من ماله کش اعظم هستم سردار سلیمانی با شما صحبت کند | DW | 20.08.2019

29/05/1398 06:10:00 ب.ظ

ظریف به عربستان: اگر من ماله‌کش اعظم هستم سردار سلیمانی با شما صحبت کند وزیر خارجه ایران در دیدار با 'جمعی از ایرانیان مقیم سوئد' در ارتباط با مذاکره ایران با عربستان سعودی گفت اگر من 'ماله‌کش اعظم' هستم، سردار سلیمانی با شما صحبت کند.

وزیر خارجه ایران در دیدار با 'جمعی از ایرانیان مقیم سوئد' درباره مسائل منطقه، اینس‌تکس و تحریم‌های آمریکا صحبت کرد. او در ارتباط با مذاکره با عربستان سعودی گفت اگر من 'ماله کش اعظم' هستم، سردار سلیمانی با شما صحبت کند. وزیر خارجه ایران در دیدار با"جمعی از ایرانیان مقیم سوئد" درباره مسائل منطقه، اینس‌تکس و تحریم‌های آمریکا صحبت کرد. او در ارتباط با مذاکره با عربستان سعودی گفت اگر من"ماله کش اعظم" هستم، سردار سلیمانی با شما صحبت کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید ظریف در قسمتی از صحبت‌های خود درباره احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکا پیش‌بینی کرد که"احتمال اینکه ترامپ چهار سال دیگر مهمان یا مزاحم دنیا باشد، زیاد است".

وزیر امور خارجه ایران در ادامه صحبت‌های خود همچنین گفت که چند سال پیش به عربستان پیشنهاد کرده به جای او با قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، مذاکره کند. او گفت: «وقتی که وزیر شدم با آقای سلیمانی صحبت کردم به سعود الفیصل پیشنهاد کردیم حاضریم راجع به یمن، بحرین، عراق، سوریه و لبنان صحبت کنیم، در همان پیشنهاد پیغام فرستادم اگر فکر می‌کنید به قول خودتان من"ماله کش اعظم" هستم، آقای پمپئو خیال می‌کند اگر بدهد یک چاله میدانی برایش توییت بنویسد من ناراحت می‌شوم، آقای سلیمانی با شما صحبت کند.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

موسوی: آمریکا با توقیف آدریان دریا با عواقب بدی روبه‌رو می‌شود | DW | 19.08.2019سخنگوی وزارت خارجه ایران از هشدار این کشور به آمریکا در مورد توقیف احتمالی نفتکش ایرانی آزادشده در جبل‌الطارق خبر داد. موسوی گفت، در صورت توقیف مجدد کشتی موسوم به آدریان دریا، آمریکایی‌ها با 'عواقب بدی روبه‌رو می‌شوند.'

ظریف در دیدار با مقام‌های فنلاندی: ایران علاقه‌ای به مذاکره با آمریکا نداردمحمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفر به فنلاند با رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه این کشور دیدار کرد. بر اساس اعلام دفتر رئیس‌جمهوری فنلاند این دو مقام سیاسی درباره برجام، امنیت دریانوردی در خلیج فارس و مسائل حقوق بشری گفت‌وگو کرده‌اند.

ظریف: ایران تمایلی به مذاکره با آمریکا درباره توافق هسته‌ای نداردظریف: *ایران علاقه‌ای به گفت‌وگو با آمریکا برای حصول یک توافق هسته‌ای جدید ندارد *هر تلاشی برای میانجی‌گری باید روی بازگرداندن آمریکا به توفق هسته‌ای متمرکز باشد

ترامپ: آماده توافق تجاری با چین نیستمرئیس جمهور آمریکا در مقایسه با دستیارانش نسبت به ایجاد زمینه‌های معامله تجاری با چین خوش‌بین نیست و معتقد است که چین برای دستیابی به توافق آماده است اما تاکید کرد که «من هنوز آمادگی توافق را ندارم.»

از مدل ویژه خودروی آستون مارتین «بیژن» با نقش ایرانی بته‌جقه در کالیفرنیا رونمایی شداز مدل ویژه خودروی آستون مارتین «بیژن» با نقش ایرانی بته‌جقه در کالیفرنیا رونمایی شد «نیکولاس» پسر بیژن پاکزاد، طراح و هنرمند فقید ایرانی، در مراسم رونمایی از این مدل ویژه در کلوب ۱۹۱۳ این شرکت در مانتری حضور داشت. ا

مازیار ابراهیمی خطاب به ربیعی: با مسخره کردن از ما دلجویی کردید!؟