ظریف جهت توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده به مجلس ایران می‌رود

17/02/1400 11:32:00 ق.ظ

#ظریف جهت توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده به مجلس ایران می‌رود

ظریف, ظریف

ظریف جهت توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده به مجلس ایران می‌رود

وزیر امور خارجه ایران برای توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده از وی، در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس این کشور حضور پیدا می کند. - خبرگزاری آناتولی

07.05.2021استانبول/ خبرگزاری آناتولیمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه 1400 (9 می 2021) در جلسه کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس این کشور حضور خواهد یافت.به گزارش تسنیم، موضوع جلسه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر امور خارجه ایران درباره توضیحات ظریف در خصوص فایل صوتی درز پیدا کرده و بررسی سوالات نمایندگان از عملکرد وزارت خارجه این کشور است.

گفتنی است اخیرا یک فایل صوتی متعلق به مصاحبه «محرمانه» محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در رابطه با موضوعات سیاست خارجه در رسانه‌های پخش شده که واکنش‌های زیادی را در خارج و داخل ایران به همراه داشت.حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران چهارشنبه 28 آوریل در جلسه هیات دولت با «سرقت» خواندن انتشار فایل صوتی مصاحبه مذکور گفت که قرار بود از این فایل صوتی به صورت سند محرمانه نگهداری شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

وضعیت روانی جامعه‌ای که به دولتش اعتماد ندارد

جلالی ندوشن در این گفت‌وگو به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

ظریف درباره فایل صوتی منتشر شده توضیح می‌دهد ظریف درباره فایل صوتی منتشر شده توضیح می‌دهد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از جلسه فوق‌العاده این کمیسیون با وزیر خارجه جهت بررسی فایل صوتی منتشر شده از او خبر داد.

سخنگوی قوه قضاییه: درباره فایل صوتی ظریف نتایجی به دست آمده استسخنگوی قوه قضاییه: درباره فایل صوتی ظریف نتایجی به دست آمده است قریب به ۲۰ نفر از کسانی که در این فرایند ایفای نقش داشتند احضار شدند به لحاظ اهمیت موضوع کار تحقیقات مجدانه ادامه دارد بخشی ازامور بر عهده وزارت اطلاعات و بخشی به اطلاعات سپاه محول شده است

احضار ۲۰ نفر توسط اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات درباره فایل صوتی ظریف

بحران خاورمیانه یکی از محورهای گفت‌وگوی ظریف با بشار اسد | DW | 12.05.2021محمدجواد ظریف ، در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه به دمشق سفر کرده و از جمله با بشار اسد دیدار داشته است. ظریف در این دیدار عملکرد اسرائیل در خاورمیانه را محکوم کرده و سوریه را محور مقاومت خوانده است. بشار یه گلوله به سمت اسرائیل شلیک نکرد مقاومت چی ؟ خااااک بر سر ظریف که چنین حقارت را قبول و نقش قاسم سلیمانی را در سوریه ایفا کنه از دیپلماسی تا تروریست واقعی .....،

روز قدس تحت‌الشعاع نقد ظریف به 'میدان' | DW | 08.05.2021علی خامنه‌ای در مراسم روز قدس امسال سخنانی را گفت که بر خلاف رویه معمول از روی نوشته خوانده شد و از طنین و کیفیت قبلی برخوردار نبود. در سخنرانی او تأثیرات سخنان افشاشده اخیر محمدجواد ظریف محسوس بود. جواب ظریف و که سخنرانی قبلی داد ، یعنی اینقدر دیلی داره ؟!!! ننگ بر دینش وپیامبرش واللهش خار چشم رسانه آلمان هیتلری

وزیر امور خارجه ایران برای توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده از وی، در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس این کشور حضور پیدا می کند.ابوالفضل عمویی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: جلسات کمیسیون های مجلس هفته جاری و به دلیل مسائل مربوط به شیوع کرونا تشکیل نخواهد شد، منتها کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با لحاظ شیوه نامه های بهداشتی فردا(یکشنبه) جلسه فوق العاده خواهد داشت.به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوالی  درباره اینکه پرونده  منتشرکنندگان فایل صوتی ظریف به کجا رسید؟ گفت: در این ارتباط پرونده ای در دادسرای تهران تشکیل شده  و بعد از تشکیل آن تیم‌های تخصصی متشکل از وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه و در یک تیم قضایی و امنیتی و اطلاعاتی پیگیری پرونده را انجام می دهند.استان‌وایر – سخن‌گوی قوه قضاییه می‌گوید حدود ۲۰ نفر از کسانی که در انتشار فایل صوتی وزیر خارجه جمهوری اسلامی نقش داشتند احضار شدند.

07.05. انتهای پیام.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه 1400 (9 می 2021) در جلسه کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس این کشور حضور خواهد یافت. وی افزود: قریب  به ۲۰ نفر از کسانی که در این فرایند ایفای نقش داشتند احضار شدند. به گزارش تسنیم، موضوع جلسه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر امور خارجه ایران درباره توضیحات ظریف در خصوص فایل صوتی درز پیدا کرده و بررسی سوالات نمایندگان از عملکرد وزارت خارجه این کشور است. گفتنی است اخیرا یک فایل صوتی متعلق به مصاحبه «محرمانه» محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در رابطه با موضوعات سیاست خارجه در رسانه‌های پخش شده که واکنش‌های زیادی را در خارج و داخل ایران به همراه داشت.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران چهارشنبه 28 آوریل در جلسه هیات دولت با «سرقت» خواندن انتشار فایل صوتی مصاحبه مذکور گفت که قرار بود از این فایل صوتی به صورت سند محرمانه نگهداری شود. از سوی دیگر حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس ایران 29 آوریل اعلام کرد که تعدادی از نمایندگان از روحانی و ظریف درباره فایل منتشر شده از وی به قوه قضائیه شکایت کردند. این نمایندگان همچنین درباره سخنان ظریف در مورد قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه، اعلام کردند که این اظهارات «به‌نحوی توهین به مردم ایران و قهرمانان ملی است علاوه بر اینکه خلاف شئونات است از مصادیق تشویش اذهان عمومی محسوب شده و نقض ماده 698 قانون مجازات اسلامی محسوب می‌شود». همچنین رسانه‌های ایران به نقل از یک منبع مطلع در قوه قضاییه این کشور اعلام کردند که دستکم 15 نفر از عوامل مرتبط با مصاحبه اخیر خبرنگار ریاست جمهوری با ظریف در پرونده انتشار فایل صوتی ظریف از سوی دستگاه قضایی ممنوع الخروج شدند. دادسرای عمومی و انقلاب تهران نیز از تشکیل پرونده قضایی در دادسرای امنیت تهران «از حیث جنبه عمومی جرم» خبر داد.

.