العربية

العربية

ظریف در درگیری لفظی با اورتگاس: می‌خواهیم نفت خود را بفروشیم

ظریف در درگیری لفظی با اورتگاس: می‌خواهیم نفت خود را بفروشیم #العربية

07/04/2020 06:50:00 ب.ظ

ظریف در درگیری لفظی با اورتگاس: می‌خواهیم نفت خود را بفروشیم العربية

حملات کلامی میان ایران و آمریکا هنوزهم در بالاترین حدود خود است، زیرا محمد جواد ظریف، وزیر امور

سخنان ظریف در پاسخ به مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا در جریان مصاحبه وی با بخش عربی تلویزیون ایران اینترنشنال بود که تاکید کرد، آمریكا می‌خواهد به مردم ایران كمک كند و برنامه دیگری ندارد. اورتگاس گفت: «ما انتظار داریم كه رژیم ایران به جای دشمنی با آمریكا، به مردم خود كمک كند.»

حسین درخشان: از همکاری با سپاه تا دعوت به هاروارد واکنش‌‌ها به قتل رومینا اشرفی؛ خشم کاربران از ضعف قوانین حمایت از کودکان کنایه کیانوش عیاری به قتل دختر جوان: این اتفاقات در ایران رخ نمی‌دهد!

این نخستین بار نیست که طرفین مبادرت به رد و بدل کردن اتهامات می‌کنند زیرا ظریف در31 مارس گذشته نیز طی توئیتی در پاسخ به تنش آفرینی کلامی اورتگاس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا کرده بود، كه از طریف خواست تا «از دروغ بافی » دست بردارد (در اشاره به توئیت ظریف که امریکا را به اعمال «تروریسم پزشکی» علیه کشورش در سایه شیوع کرونا متهم کر ده بود.)

درخواست‌های مداوم ایران برای برداشته شدن تحریم‌های ایالات متحده علیه خود، حاکی از فشار طاقت‌فرسای اقتصادی بر این رژیم است تا جائی که به گزارش خبرگزارس فارس ( وابسته به سپاه )، فرهاد دژپسند، وزیر أمور اقتصادی و دارایی ایران امروز 7 آوریل گفت که شیوع ویروس کورونا 15 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

علاوه بر این، خبرگزاری ایرنا به نقل از حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، اظهار داشت که بازگشایی تدریجی مشاغل از 23 فروردین، باید با دقت و رعایت کامل تمام دستورالعمل‌ها و اصول بهداشتی انجام شود.نماینده مجلس ایران: 50 نماینده مجلس ممکن است تمبتلا به کرونا باشند

از سوی دیگر در ارتباط با به شمار موارد ابتلاء به کرونا درمیان نمایندگان مجلس، محمدرضا تابش نماینده مجلس، روز سه‌شنبه 7 آوریل اظهار داشت که ممکن است نتیجه تست کرونای 50 نماینده مجلس، مثبت باشد.خبرگزاری فارس همچنین به نقل ازعلی اکبر رنجبر زاده، یکی از اعضای هیات رئیسه مجلس، تاکید کرد که 11 نماینده مجلس به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

در همین حال، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، روز سه‌شنبه 7 آوریل به تلویزیون دولتی گفت که تعداد مرگومیر ناشی از ویروس کرونا پس از مرگ 133 مورد در 24 ساعت گذشته به 3،872 نفر رسیده است.جهانپور با اشاره به اینکه 3 هزار و 987 نفر در وضعیت بحرانی قرار دارند، افزود: «شمار موارد ابتلاء پس از اضافه شدن 2089 مورد جدید به 62589 نفر افزایش یافته است».

به تعلیق در آمدن جلسات مجلسگفتنی است، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس، پیش از این تأیید كرده بود كه از میان 290 نماینده، تست کرونای 23 نماینده، مثبت بوده است. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

تروریست های رژیم ولایت فقیه نیاز مبرم به پول دارند KhameneiVirus نفت برای آینده مردم ایران است ؛ نه یک رژیم یاقی و دزد و تروریست بنابرین من و هم‌نسلانم خواهان ادامه ‌ی تحریم هستیم خودت خواستی اینجوری زندگی کنی اقا نمی تپتی وقتی با امریکا رودررو میشین لطفا هزینه هاشم پرداخت کنید،همش میگه می خوایییم فکر میکنه شهر هرته

بااین جمله معلومه ترامپ عزیز چوب رو خوب جایی فروکرده نفت شما نيست نفت مَردم ايران ِ ما هم دلمون نميخواد بفروشيم گروه‌های تروریستی کردید نفت برا شما اخوندای مفتخور از سم مهلک خطرناک‌تره ، از فروش نفت خبری نیست بشین سر جات ماله کش اعظم براندازم براندازان۹۷_۹۸_۹۹ نفت خود را 🤔مردیکه تو از کی تا حالا صاحب نفت مردم ایران شدی که میخوای بفروشی یه فقره در دوره احمدی نژاد بالای ۸۰۰ میلیارد دلار نفت فروختید کجا رفت ؟ وضع مردم ایران را دیدی یا چشمات کورن، یه قطره از اون نفت برا شما حرام است چون یا دزدید و بردید تو حسابهای خارج کشوریتون یا خرج

درمان مهاجران افغان مبتلا به کرونا در ایران محور گفتگوی ظریف و غنیوزیر خارجه ایران و رئیس‌جمهور افغانستان پیرامون درمان مهاجران افغان مبتلا به کرونا در ایران تلفنی گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

بیکاری در ایران؛ کردستان در رده نخست

سخت‌ترین هفتهٔ کرونا در آمریکا؛ «۱۱ سپتامبر دیگری در راه است»‌«این زمان، برای ما زمان پرل‌ هاربر و ۱۱ سپتامبر خواهد بود که فقط نه در یک نقطه، بلکه در سراسر کشور روی خواهد داد. و می‌خواهم آمریکایی‌ها این را بفهمند.» این سری ترامپ به آمریکا حمله کرد بعد ۱۱ سپتامبر امریکا برای نجات اقتصادش به چندتا کشور حمله کرد?! مرگ بر چین پنهانکار

شیوع کرونا در جهان؛ کورسوی امید در اروپا و «هفته دشوار» آمریکابیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از ۶۹ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان نیز از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

کرونا در اسپانیا؛ بیشترین آمار فوتی‌ در هر میلیون نفرمادرید- ایرنا- روزنامه ال پاییس امروز دوشنبه در گزارشی نوشت :بر اساس آمارها ، اسپانیا با ۴۶.۷ میلیون نفر جمعیت به کشوری تبدیل گشته که بیشترین تعداد فوتی ها در هر میلیون نفر جمعیت را به دلیل بیماری کرونا دارد .

خودداری ۵ میلیون نفر در تهران از ثبت اطلاعات شخصی در بحران کرونااز بس این پفیوزا سوابق امنیتیشون خرابه من که ثبت نام نکردم به بقیه هم توصیه کردم نکنن