ظریف: خواهان افزایش تنش نیستیم/ آبه شینزو: به اهداف ایران واقفیم

06/06/1398 10:45:00 ق.ظ

مشروح دیدار وزیر امور خارجه با نخست وزیر ژاپن آبه شینزو: به اهداف ایران واقفیم ظریف: خواهان افزایش تنش نیستیم

نخست‌وزیر ژاپن در دیدار با وزیر امور خارجه ایران گفت که ژاپن به اهداف ایران واقف است. ظریف نیز ضمن استقبال از نقش دولت ژاپن، تاکید کرد که ایران خواهان افزایش تنش نیست. وی افزود که تمامی کشورها باید بتوانند از حق خود که بر اساس قانون بین‌المللی است، بهره‌مند شوند. جزییات بیشتری از این دیدار در دست نیست. بر اساس گزار ان‌.اچ.

ظریف نیز ضمن استقبال از نقش دولت ژاپن، تاکید کرد که ایران خواهان افزایش تنش نیست. وی افزود که تمامی کشورها باید بتوانند از حق خود که بر اساس قانون بین‌المللی است، بهره‌مند شوند. جزییات بیشتری از این دیدار در دست نیست.

بر اساس گزار ان‌.اچ.کی به نظر می‌رسد که آبه درباره برنامه ایران برای افزایش غنی‌سازی اورنیوم در اوایل ماه آینده[ آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران] ابراز نگرانی کرده و از ایران خواسته باشد تا به ممنوعیت‌های تعیین شده در توافق پایبند باشد.

به گزارش ایسنا، نخست‌وزیر ژاپن علاوه بر این در ابتدای این دیدار نخست وزیر ژاپن در بخشی از سخنان خود با اشاره به سفر چند وقت پیشش به تهران و دیدارش با آیت‌الله خامنه‌ای گفت: خیلی خوشحال شدم که در این دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردم و ایشان در این دیدار مشخصا اعلام کردند که ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست. headtopics.com

همچنین وزیر امور خارجه ایران درباره دیدارش با آبه در پیامی توییتری نوشت:در ژاپن و در دومین بخش از دیدار آسیایی ام هستم. با وزیر امور خارجه و نخست وزیر ژاپن دیدار کردم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ژاپن خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا از طریق مذاکره شد

ظریف در ژاپن: به دنبال افزایش تنش‌ها نیستیموزیر خارجه ایران در توئیتی به زبان ژاپنی نوشت که برای تقویت روابط دوجانبه، کاهش تنش‌ها در خلیج فارس و تضمین مزایای توافق هسته‌ای «گفتگوهای سازنده‌ای» داشته است.

یک مخالف حجاب اجباری در ایران 'به ۲۴ سال زندان محکوم شد'وکیل صبا کرد افشاری می گوید این فعال حقوق زنان و از مخالفان حجاب اجباری در دادگاه انقلاب از جمله به اتهام تشویق به فساد و فحشا، در مجموع به ۲۴ سال زندان محکوم شده است. گفته می شود که ۱۵ سال از این مدت قابل اجرا خواهد بود.

ایران: تولید اورانیوم را به 50 تن می‌رسانیم

پژوهشگران سوئیسی در مسیر خاتمه دادن به آلرژی به موی گربه | DW | 27.08.2019یک گروه پژوهشی در دانشگاه زوریخ موفق به تولید واکسنی شده که می‌تواند آلرژی به موی گربه را مهار کند. این واکسن به گربه تزریق می‌شود و تا کنون بر روی ۷۰ نمونه آزمایشگاهی با موفقیت امتحان شده است.

ارسال پرونده سکه ثامن اواسط هفته آینده به دادگاه/پگاه آهنگرانی به اتهام امنیتی ممنوع‌الخروج استدادستان تهران: پرونده سکه ثامن اواسط هفته آینده به دادگاه ارسال می‌شود پگاه آهنگرانی به دلایل اتهام امنیتی و جرم عمومی ممنوع الخروج شده است پرونده مهناز افشار براساس شکایت شکات مفتوح و در حال رسیدگی است یکی از متهمان پرونده هفت تپه احضار شده است