ظریف: اطلاعات ما حاکی از برنامه واشینگتن برای حمله به ایران است

11/10/1399 08:08 ب.ظ

ظریف: اطلاعات ما حاکی از برنامه واشینگتن برای حمله به ایران است العربية

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هم‌زمان با سالگرد ترور قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس گفت که این موضع در پی آن بود که فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) از ورود سومین بمب افکن بی 52 به منطقه خلیج برای جلوگیری از هرگونه اقدام احتمالی ایران خبر داد.

وزیر خارجه ایران در توئیت خود نوشت: «به جای مبارزه با کرونا در آمریکا، ترامپ و همپالگی‌هایش میلیاردها دلار برای ارسال بمب افکن‌های بی 52 و ناوگروه به منطقه ما به باد می‌دهند.»

ظریف افزود: «اطلاعات به دست آمده از عراق حاکی از توطئه‌ای برای ساخته و پرداخته کردن بهانه‌ای برای جنگ است.» به گفته ظریف «ایران به دنبال جنگ نیست، اما از مردم، امنیت و منافع حیاتی خود دفاع خواهد کرد.» ژنرال فرانک مکنزی فرمانده ستاد مرکزی ایالات متحده در منطقه (سنتکام)، دو روز قبل از سالگرد ترور سلیمانی، از واکنش به هر گونه حمله در قالب «اقدام قاطع» ایالات متحده خبر داد.

مکنزی در بیانیه‌ای پیرامون اعزام سومین بمب افکن بی 52 گفت: «ما آماده هستیم واز توان پاسخگویی به هر گونه حمله یا تجاوز به آمریکایی‌ها یا منافع خود برخورداریم.» او افزود: «ما به دنبال رویارویی نیستیم اما هیچ‌کس نباید توانایی ما در دفاع از نیروهای خود یا اقدام قاطعانه به هرگونه حمله را دست کم بگیرد.» headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

در کتاب مقدس آمده مردی جنایتکار پس از جنایات بسیار به شهری فرار کرده پناه گرفت! تعقیب کنندگان به برج و باروی شهر رسیده آنرا محاصره کردند و تهدید کردند شهر را با خاک یکسان می کنند! پیرزنی فهمیده پرسید که چه می خواهند؟ عرض کردند:سر این قاتل! پیرزن سر آن مرد را جدا کرده تحویل داد!! 2020_infinite به امید خدا

آقای ظریف برو زیر لحاف 🤓 شما اگر اطلاعات درستی داشتید محسن فخری زاده الان مثل شما زنده بود ولی چون اطلاعات درستی نداشتید او الان مرده و زیر خاک دفن شده است، دیر یا زود تو و افراد دیگر هم مثل محسن فخری زاده خواهید مرد، دیر یا زود داره ولی سوخت و سوز نداره چون هیچ حکومت ظالمی دوام نداشته و از بین رفته است.

ما که هستیم ولی ۱۰۰ درصد گ.... زیادی خوردن . دیگه گوه هم نتونستین بخورین داریم میریم که داشته باشم یه بدبختی که تا ۳۰۰ سال آینده نصیبمونه. تر و خشک با هم بگا میرن چه اونایی که حرف حق میزدن چه گیگیریمهای انتر. همه بگا میریم خدا کنه راست باشه خدا از زبونت بشنوه بوشفک mardemashreghi

اين عكس بهتر به اين بى شرف مياد ، خب مگر ٤٢ سال پدر ملت ايران را در نياورديد با شعار مرگ بر اينو ان يا بايد بيايد بگيد غلط كرديم و گ..... خورديم و گمشيد بريد كنار يا بيايد ديگه منتظر چى هستيد هم امريكا هم اسرائيل تو خليج فارس هستند اين شو كثيف بايد يكبار براى هميشه تمام بشه