ظریف در سوریه: ایران آماده برقراری رابطه نزدیک با عربستان است | DW | 13.05.2021

13/05/2021 10:58:00 ق.ظ

وزیر خارجه ایران در سوریه انجام دیدار میان مقامات ایران و عربستان را تایید کرده و گفته جمهوری اسلامی خواهان برقراری روابط نزدیک با عربستان است. ظریف همچنین بر نقش 'رهبری' سوریه در 'محور مقاومت' تاکید کرده است.

عربستان, ظریف

وزیر خارجه ایران در سوریه انجام دیدار میان مقامات ایران و عربستان را تایید کرده و گفته جمهوری اسلامی خواهان برقراری روابط نزدیک با عربستان است. ظریف همچنین بر نقش 'رهبری' سوریه در 'محور مقاومت' تاکید کرده است.

وزیر خارجه ایران در سوریه انجام دیدار میان مقامات ایران و عربستان را تایید کرده و گفته جمهوری اسلامی خواهان برقراری روابط نزدیک با عربستان است. ظریف همچنین بر نقش 'رهبری' سوریه در 'محور مقاومت' تاکید کرده است.

ظریف در سوریه: ایران آماده برقراری رابطه نزدیک با عربستان استوزیر خارجه ایران در سوریه انجام دیدار میان مقامات ایران و عربستان را تایید کرده و گفته جمهوری اسلامی خواهان برقراری روابط نزدیک با عربستان است. ظریف همچنین بر نقش"رهبری" سوریه در"محور مقاومت" تاکید کرده است.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامیمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه برقراری ارتباط میان ایران و عربستان را تایید کرده است.به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)  ظریف تصریح کرده که جمهوری اسلامی آماده برقراری رابطه‌ای نزدیک با عربستان سعودی است. او همچنین ابراز امیدواری کرده که تماس‌های اخیر میان دو کشور منجر به یک همکاری بزرگتر برای رسیدن به صلح و ثبات در منطقه و به خصوص در مورد جنگ یمن شود. 

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ریشه و مادر تمام شرارت ها و پلیدی ها ... جمهوری اسلامی... تا این رژیم به کل نابود نشه ، دنیا رنگ زیبای صلح و آرامش رو نخواهد دید . در عجبم که ذات کثیف این رژیم چرا برای همه نمایان نشده ؟ اینها مهارت زیادی در ایفای نقش رژیم میانه رو و حامی مظلومان رو دارن یا دنیا کور و کر و احمقه؟ غلط کرده این مردک وطن فروش

ظریف: ارتباط‌هایی با عربستان داشته‌ایم/ سرکنسولگری ایران در حلب افتتاح می‌شودوزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: ارتباط‌هایی با عربستان سعودی داشته‌ایم و امیدواریم این تماس‌ها از طریق همکاری‌های بعد میان ایران و عربستان نتیجه‌بخش باشند؛ برای صلح و امنیت منطقه و به ویژه یمن که از فاجعه انسانی عظیمی رنج می‌برد. اگه رابطه با رژیم کودک کش صهیونیستی بده ، پس رابطه با رژیم کودک کش صعودی هم باید تحریم بشه .یمن مقاومت ظهور

دیدار نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با غنی در کابلنماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در امور افغانستان با رئیس جمهور این کشور در کابل دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

ربیعی در واکنش به حملات اسرائیل: ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کندسخنگوی دولت ایران با بیان اینکه 'فاجعه‌ای دیگر توسط صهیونیستها قلب بیت‌المقدس را به درد آورده است'، تاکید کرد که ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند. - خبرگزاری آناتولی

احتمال جیره‌بندی آب برای مردم در تهران؛ هشدار یک کارشناس درباره «مرحله ورشکستگی آب» در ایران🔺احتمال جیره‌بندی آب برای مردم در تهران؛ هشدار یک کارشناس درباره «مرحله ورشکستگی آب» در ایران مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران می‌گوید بیست درصد مردم پایتخت مصرف آب بالاتر از الگو دارند و این روند به آن چه او «نوبت‌بندی» آب نامیده، منجر خواهد شد وحشتناکه چی به سر مملکت آوردن

مرگ سه نفر در پی آتش‌سوزی «عمدی» در مرکز ترک اعتیاد در مشهد

واکنش ظریف به شلیک هشدار آمریکایی‌ها به سوی قایق‌های ایرانی در خلیج فارسوزیر خارجه کشورمان در توییتی به شلیک ۳۰ تیر هشدار به قایق‌های تندروی سپاه پاسداران از سوی ناوهای آمریکایی واکنش نشان داد.

ایران ظریف در سوریه: ایران آماده برقراری رابطه نزدیک با عربستان است وزیر خارجه ایران در سوریه انجام دیدار میان مقامات ایران و عربستان را تایید کرده و گفته جمهوری اسلامی خواهان برقراری روابط نزدیک با عربستان است.به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف که به سوریه سفر کرده پس از دیدار با بشار اسد و همچنین همتای سوری خود در جمع خبرنگاران گفت: تشکر می‌کنم از دولت و مردم سوریه برای مهمان‌نوازی گرم آن‌ها و پیشاپیش عید سعید فطر را به مردم سوریه تبریک می‌گویم.نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در امور افغانستان با رئیس جمهور این کشور در کابل دیدار و گفتگو کرد.سخنگوی دولت ایران با بیان اینکه "فاجعه‌ای دیگر توسط صهیونیستها قلب بیت‌المقدس را به درد آورده است"، تاکید کرد که ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند.

ظریف همچنین بر نقش"رهبری" سوریه در"محور مقاومت" تاکید کرده است. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه برقراری ارتباط میان ایران و عربستان را تایید کرده است. ظریف تاکید کرد: اهمیت انتخابات آینده در سوریه موضوع مشتر ک ایران و سوریه است که ما اعتقاد داریم این انتخابات برای صلح و امنیت و ثبات و پیشرفت در  سوریه اهمیت بسیار زیادی دارد. به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)  ظریف تصریح کرده که جمهوری اسلامی آماده برقراری رابطه‌ای نزدیک با عربستان سعودی است.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی به گزارش دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری افغانستان٬ محمد اشرف غنی رئیس جمهور این کشور امروز با محمد ابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در امور افغانستان در کابل دیدار کرد. او همچنین ابراز امیدواری کرده که تماس‌های اخیر میان دو کشور منجر به یک همکاری بزرگتر برای رسیدن به صلح و ثبات در منطقه و به خصوص در مورد جنگ یمن شود. ظریف  در جمع خبرنگاران همچنین ادامه داد: یک خبر بسیار مهم هم دارم که با موافقت بشار اسد و وزارت خارجه سوریه امروز سرکنسولگری خودمان را در حلب افتتاح خواهیم کرد.  دو کشور ایران و عربستان سعودی از سال ۲۰۱۶ روابط دیپلماتیک فی مابین را قطع کرده‌ و در بسیاری از درگیری‌های منطقه‌ای از جمله در یمن به طور نیابتی با یکدیگر در نبرد هستند. وی با بیان اینکه"امروز بهترین راه برای مسدود کردن راه خشونت و ترور چه در شمایل صهیونیستی‌ و چه در تصویر داعشی آن، تقویت همکاری‌های منطقه‌ای است"، افزود: باید با کشورهای مسئولیت‌پذیر با هدف بازگرداندن صلح و آرامش پایدار به ملت‌های همسایه و مأیوس کردن تروریست‌ها از دستیابی به اهدافشان و خشکاندن ریشه‌های افراطی‌گری از افغانستان تا یمن و فلسطین همکاری کنیم.

در یمن عربستان سعودی رهبری ائتلافی از کشورهای عربی را بر عهده دارد که با شورشیان حوثی مورد حمایت جمهوری اسلامی می‌جنگند. وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه صحبت‌های خود بعد از دیدار با فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه گفت:  در این دیدار در مورد آخرین وضعیت اراضی اشغالی و احتمال شدت گرفتن  این وضعیت صحبت کردیم .. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید خبر مذاکرات مستقیم میان ایران و عربستان نهم آوریل منتشر شده بود. عربستان ابتدا این خبر را تکذیب ولی بعد از چند هفته تایید کرد. ظریف در پاسخ به سوالی درباره روابط با عربستان، بیان کرد: ما آماده‌ایم و همیشه آماده بوده‌ایم روابط نزدیکی با عربستان سعودی داشته باشیم. جمهوری اسلامی نیز به طور رسمی روز دوشنبه گذشته دیدار میان مقامات دو کشور را تایید کرد. گفت و گو درباره تنش میان اسرائیل و فلسطینیان محمد جواد ظریف در سوریه درباره تنش‌های اخیر میان اسرائیل و فلسطینیان نیز گفت‌وگو کرده است.  ظریف افزود: ارتباط‌هایی با عربستان سعودی داشته‌ایم و امیدواریم این تماس ها از طریق همکاری‌های بعد میان ایران و عربستان نتیجه بخش باشند،  برای صلح و امنیت منطقه و به ویژه یمن که از فاجعه ی  انسانی عظیمی رنج می برد. هر گونه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در این زمینه بر عهده نهادهای بالا دستی است.

به گزارش رسانه‌های سوریه او آنچه را که"اعمال جنایتکارانه صهیونیست‌ها در نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی" نامیده، به شدت محکوم کرده است. محمدجواد ظریف (وسط) وزیر خارجه ایران و در کنار او فیصل مقداد (دوم از چپ) وزیر خارجه سوریه دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید وزیر خارجه جمهوری اسلامی در دیدار با همتای سوری‌اش گفت،  سوریه یکی از"کشورهایی است که نقش رهبری و بسیار مهم در محور مقاومت و در منطقه" دارد.. به گزارش خبرگزاری سانا فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه نیز دیدار ظریف از این کشور را در یک"موقعیت حساس" توصیف کرد. به گفته او"سیاست‌های خصمانه غرب، آمریکا و اسرائیل تنش را افزایش داده و مردم فلسطین در اثر اعمال خشونت‌بار اسرائیل در رنج و عذابند". وزیر خارجه سوریه اضافه کرده که تهران و دمشق مواضع خود را با توجه به موقعیت کنونی در"سرزمین‌های اشغالی" تعیین می‌کنند. در طول سال‌های گذشته از گفتگو میان همسایگان از جمله عربستان سعودی حمایت و استقبال کرده‌ایم و امروز روزنه‌های امیدواری به رفع اختلافات گشوده شده است.

محمد جواد ظریف همچنین گفت که ایران حاضر است تا به عنوان ناظر در انتخابات ریاست جمهوری سوریه که ۲۶ مه برگزار می‌شود، حضور داشته باشد. در همین زمینه: .