ظریف در سوریه: ایران آماده برقراری رابطه نزدیک با عربستان است | DW | 13.05.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

وزیر خارجه ایران در سوریه انجام دیدار میان مقامات ایران و عربستان را تایید کرده و گفته جمهوری اسلامی خواهان برقراری روابط نزدیک با عربستان است. ظریف همچنین بر نقش 'رهبری' سوریه در 'محور مقاومت' تاکید کرده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزیر خارجه ایران در سوریه انجام دیدار میان مقامات ایران و عربستان را تایید کرده و گفته جمهوری اسلامی خواهان برقراری روابط نزدیک با عربستان است. ظریف همچنین بر نقش"رهبری" سوریه در"محور مقاومت" تاکید کرده است.محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه برقراری ارتباط میان ایران و عربستان را تایید کرده است.

دو کشور ایران و عربستان سعودی از سال ۲۰۱۶ روابط دیپلماتیک فی مابین را قطع کرده‌ و در بسیاری از درگیری‌های منطقه‌ای از جمله در یمن به طور نیابتی با یکدیگر در نبرد هستند. در یمن عربستان سعودی رهبری ائتلافی از کشورهای عربی را بر عهده دارد که با شورشیان حوثی مورد حمایت جمهوری اسلامی می‌جنگند.خبر مذاکرات مستقیم میان ایران و عربستان نهم آوریل منتشر شده بود. عربستان ابتدا این خبر را تکذیب ولی بعد از چند هفته تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری سانا فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه نیز دیدار ظریف از این کشور را در یک"موقعیت حساس" توصیف کرد. به گفته او"سیاست‌های خصمانه غرب، آمریکا و اسرائیل تنش را افزایش داده و مردم فلسطین در اثر اعمال خشونت‌بار اسرائیل در رنج و عذابند".

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ریشه و مادر تمام شرارت ها و پلیدی ها ... جمهوری اسلامی... تا این رژیم به کل نابود نشه ، دنیا رنگ زیبای صلح و آرامش رو نخواهد دید . در عجبم که ذات کثیف این رژیم چرا برای همه نمایان نشده ؟ اینها مهارت زیادی در ایفای نقش رژیم میانه رو و حامی مظلومان رو دارن یا دنیا کور و کر و احمقه؟

غلط کرده این مردک وطن فروش

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف: ارتباط‌هایی با عربستان داشته‌ایم/ سرکنسولگری ایران در حلب افتتاح می‌شودوزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: ارتباط‌هایی با عربستان سعودی داشته‌ایم و امیدواریم این تماس‌ها از طریق همکاری‌های بعد میان ایران و عربستان نتیجه‌بخش باشند؛ برای صلح و امنیت منطقه و به ویژه یمن که از فاجعه انسانی عظیمی رنج می‌برد. اگه رابطه با رژیم کودک کش صهیونیستی بده ، پس رابطه با رژیم کودک کش صعودی هم باید تحریم بشه .یمن مقاومت ظهور
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیدار نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با غنی در کابلنماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در امور افغانستان با رئیس جمهور این کشور در کابل دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ربیعی در واکنش به حملات اسرائیل: ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کندسخنگوی دولت ایران با بیان اینکه 'فاجعه‌ای دیگر توسط صهیونیستها قلب بیت‌المقدس را به درد آورده است'، تاکید کرد که ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

احتمال جیره‌بندی آب برای مردم در تهران؛ هشدار یک کارشناس درباره «مرحله ورشکستگی آب» در ایران🔺احتمال جیره‌بندی آب برای مردم در تهران؛ هشدار یک کارشناس درباره «مرحله ورشکستگی آب» در ایران مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران می‌گوید بیست درصد مردم پایتخت مصرف آب بالاتر از الگو دارند و این روند به آن چه او «نوبت‌بندی» آب نامیده، منجر خواهد شد وحشتناکه چی به سر مملکت آوردن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مرگ سه نفر در پی آتش‌سوزی «عمدی» در مرکز ترک اعتیاد در مشهد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ظریف به شلیک هشدار آمریکایی‌ها به سوی قایق‌های ایرانی در خلیج فارسوزیر خارجه کشورمان در توییتی به شلیک ۳۰ تیر هشدار به قایق‌های تندروی سپاه پاسداران از سوی ناوهای آمریکایی واکنش نشان داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »