ظریف: رئیس جمهوری ایران با طرحی برای صلح به سازمان ملل می آید

23/09/2019 06:02:00 ب.ظ

ظریف در دیدار وزیر خارجه ژاپن: رئیس جمهوری ایران با طرحی برای صلح به سازمان ملل می‌آید

ظریف در دیدار وزیر خارجه ژاپن: رئیس جمهوری ایران با طرحی برای صلح به سازمان ملل می‌آید

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با همتای ژاپنی خود گفت رئیس جمهوری ایران با طرحی برای صلح منطقه‌ای به سازمان ملل متحد می آید.

وی در این دیدار از تلاش های ژاپن برای ارتقای همکاری با جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و افزود:رئیس جمهوری هم با اشتیاق منتظر دیدار نخست وزیر ژاپن هستند.وزیر خارجه ایران ادامه داد: ما معتقدیم که اتفاقات منطقه نتیجه سیاست های جنگ طلبانه است. ما آماده ایم برای پایان دادن به جنگ یمن کمک کنیم.

ظریف خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری در سفر به نیویورک پیشنهاد جدیدی مطرح می کنند که ائتلاف برای صلح در تنگه هرمز است.وزیر امور خارجه ایران که از عصر جمعه برای همکاری رییس جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و چهارمین اجلاس عالی رتبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به مقر نیویورک این سازمان سفر کرده است،  با وزیران خارجه عمان، دانمارک، فرانسه و همچنین رییس صلیب سرخ جهانی دیدار  داشته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ترامپ تایید کرد که با رئیس جمهوری اوکراین درباره جو بایدن حرف زده استبر اساس اطلاعات منتشر شده دونالد ترامپ قصد داشته از طریق تحقیق درباره هانتر بایدن بداند که آیا پدرش جو بایدن به‌عنوان معاون رئیس جمهوری وقت، دولت اوکراین را برای اخراج دادستانی که در حال تحقیق درباره شرکت گازی وی در اوکراین بوده، تحت فشار گذاشته است؟

ظریف: آمریکا با تحریم ها مذاکره با ایران را غیرممکن می کندپکن- ایرنا- «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی 'سی جی تی ان' چین گفت: آمریکا می خواهد با اعمال تحریم ها علیه ایران، مذاکره با تهران را غیرممکن کند.

پرزیدنت ترامپ: هیچ قصدی برای دیدار با مقام‌های جمهوری اسلامی ندارم🔺پرزیدنت ترامپ: هیچ قصدی برای دیدار با مقام‌های جمهوری_اسلامی ندارم ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه با بیان این که هیچ گزینه‌ای به طور قطعی منتفی نیست، گفت که قصد دیدار با سران جمهوری اسلامی در نیویورک را ندارد. آخرش نفهمیدیم ترامپ از پای تلفن بلند شد یا هنوز نشسته پاش 😝 جدی؟ پس کی بود تا همین پریروز ها التماس دیدار می کرد؟ خبر درست اینه که بدلیل عدم تمایل رئیس جمهور ایران برای ملاقات با رئیس جمهور آمریکا ، ترامپ برنامه ای برای جایگزینی این ملاقات نداشته و می رود تا غاز بچراند. شروع شد برای یه مدت رژیم چنج بعد میکه من نمیخوام رژیم رو تغییر بدم ایرانی های مردم فوق الاده ای هستن بعد یه مدت دوباره میگه تروریست نیشن و الی آخر ، آقای ترامپ واقعیتش اینه که هیچ اعتمادی به تو نیست و مردم هم این رو خوب فهمیدن از تو رکب نمیخورن

رئیس فیفا: ایران نسبت به ورود تماشاگران زن به استادیوم اطمینان دادندجیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) روز یکشنبه اعلام کرد که مقام‌های ایرانی نسبت به حضور تماشاگران زن در جریان برگزاری مسابقه تیم ملی این کشور در تهران به او اطمینان خاطر داده‌اند. الان چهل ساله به مام خیلی وعده ها میدن ولی دریغ از یک مثقال عمل. اصن کلا متخصص اطمینان دادن اینا. خداروشکر 😐 وعده سر خرمن بهت دادن کل ورزش مملکتمونم تعطیل شه حضرات از خربازی های افراطیشون کوتاه نمیان persiansunshape چه زود باورن اینا

پس از لغو یکطرفه روادید چینی‌ها| ایران با لغو یکطرفه روادید اتباع عمانی موافقت کرددولت ایران با پیشنهاد دائمی شدن مقررات لغو روادید یکطرفه برای ورود اتباع عمانی به ایران، موافقت کرد. هیئت وزیران دولت روحانی روز یکشنبه ۳۱ شهریور با پیشنهاد وزارت امور خارجه مبنی بر دائمی شدن مقررات هر دم از این باغ بری میرسد

پمپئو: ماموریت آمریکا پیشگیری از جنگ با ایران و بازدارندگی استمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست و اعزام نیروهای ذخیره به منطقه خلیج_فارس با هدف «بازدارندگی و دفاعی» انجام شده است. توئیت های ایران_اینترنشنال رو که میخونم به نظر میاد یک سری کودک‌ با iq حداکثر ۴.۷ ( یه ذره بیشتر از کلم بروکلی آب پز) دارن این شبکه رو اداره میکنن! آقای بن_سلمان پولتو‌ ریختی تو چاه برادر من! 😄😂 این موضوع که آمریکا نمیخواهد واردجنگ با ایران شود، بارها توسط ترامپ ودولتمردان آمریکا گفته شده است که خواجه حافظ شیرازی هم از آن مطلع شده است. تکرار زیادآن توسط آمریکاییها مشکوک است. چون باعث جری شدن ملاها شده وبه شرارت این رژیم در منطقه میافزاید. هدف آمریکا چیست باید تحلیل شود. آمریکا باید از جهان اسلام اخراج شود. hsr

محمد جواد ظریف دوشنبه خود را با صبحانه کاری با جمعی از خبرنگاران سازمان ملل متحد آغاز کرد و سپس به دیدار وزیر خارجه ژاپن رفت.Aa دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه ۲۲ سپتامبر (سی و یکم شهریور) در جمع خبرنگاران کاخ سفید اذعان داشت که در تماس تلفنی با رئیس جمهوری اوکراین درباره جو بایدن و پسرش صحبت کرده است.ظریف در گفت و گو با این شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان چین که امروز یکشنبه منتشر شد، تصریح کرد: «ایالات متحده آمریکا گزینه های خود را از دست داده است، فشار حداکثری کار نمی کند.اشتراک مشاهده نظرات چاپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه با بیان این که هیچ گزینه‌ای به طور قطعی منتفی نیست، گفت که قصد دیدار با سران جمهوری اسلامی در نیویورک را ندارد.

وی در این دیدار از تلاش های ژاپن برای ارتقای همکاری با جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و افزود:رئیس جمهوری هم با اشتیاق منتظر دیدار نخست وزیر ژاپن هستند. وزیر خارجه ایران ادامه داد: ما معتقدیم که اتفاقات منطقه نتیجه سیاست های جنگ طلبانه است. هانتر بایدن، پسر جو بایدن نیز مدیر یک شرکت گاز در اوکراین است. ما آماده ایم برای پایان دادن به جنگ یمن کمک کنیم. جنبش حوثی های یمن مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. ظریف خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری در سفر به نیویورک پیشنهاد جدیدی مطرح می کنند که ائتلاف برای صلح در تنگه هرمز است. اظهارات اخیر آقای ترامپ دربارۀ تماس تلفنی‌ با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین در تاریخ ۲۵ ژوئیه، در حالی بیان می‌شود که یکی از مقامات کلیدی حزب دموکرات در کنگره اعلام کرده بود «تنها راه‌ حل و فصل اوضاع کنونی» استیضاح آقای ترامپ است. وزیر امور خارجه ایران که از عصر جمعه برای همکاری رییس جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و چهارمین اجلاس عالی رتبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به مقر نیویورک این سازمان سفر کرده است،  با وزیران خارجه عمان، دانمارک، فرانسه و همچنین رییس صلیب سرخ جهانی دیدار  داشته است. ایالات متحده روز جمعه، و بعد از مشخص شدن دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی ایران را تحریم کرد.

ظریف همچنین با وجود محدودیت های شدید اعمال شده از سوی دولت دونالد ترامپ که به منظور تضعیف صدای منطق و حق طلبی ایران انجام شده است، تا کنون با چندین رسانه امریکایی و بین المللی گفت وگوکرده است. اطلاعاتی در این باره که آیا جو بایدن در دوران فعالیت به عنوان معاون رئیس جمهوری، از مقام خود سوء استفاده کرده است یا نه. وزیر خارجه ایران افزود: «اقدامات آمریکا حذف تحریم ها را دشوار کرده است آنها می خواهند مذاکرات را غیرممکن سازند می خواهند یک تغییر را غیرممکن سازند حذف تحریم ها برای ترامپ و جانشین وی بسیار دشوار خواهد بود. قرار است رییس جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در اجلاس مجمع عمومی، سخنرانی کند. . جو بایدن تایید کرده است که او می‌خواسته که این دادستان اخراج شود اما این درخواست برای کمک به پسرش نبوده است و این‌که «دیگر نهادهای دولت آمریکا، اتحادیه اروپا و نهاد‌های بین‌المللی می‌خواستند که این دادستان به علت ناکارآمدی در مقابله با فساد اخراج شود.