ظریف این بار از احتمال بازگشت امریکا به برجام انتقاد کرد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

جمهوری اسلامی ایران که در دو سال گذشته به طور مکرر خواستار بازگشت امریکا به توافق برجام شده بود، این بار احتمالا متقاضی بیرون ماندن دولت ترامپ از این توافق است. یادداشت فرامرز داور 👇 اخبار_ایران پشت_صحنه_یک_توییت

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این تصمیم، بخشی از سیاست «فشار حداکثری» دولت ترامپ به جمهوری اسلامی ایران بود تا دولت این کشور «رفتاری عادی» در روابط بین‌المللی از خود نشان دهد.

هرچند ایالات متحده با این خروج موجب توقف نسبتا کامل صدور نفت و محصولات پتروشیمی و سایر صادرات درآمدزای جمهوری اسلامی ایران شد اما امکان ارجاع اقدامات ایران در برجام به «شورای امنیت» را هم از دست داد. طی دو سالی که از خروج امریکا از برجام می‌گذرد، ایران در یک عمل متقابل، ذخایر اورانیوم غنی شده و آب سنگین خود را افزایش و در حال حاضر هم به تمامی تعهدات فنی خود که جلوی ساخت سانتریفیوژهای نسل جدید را می‌گرفت، پایان داده است.

هرکدام از این اقدامات در صورتی که ایالات متحده عضو برجام بود، می‌توانستند باعث ارجاع ایران به شورای امنیت و بازگشت همه تحریم‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا شوند. اما به دلیل این که امریکا استفاده از ابزارهای برجام را از دست داده است، حتی نمی‌تواند طرح خود برای ادامه تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران را در شورای امنیت به راحتی دنبال کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف و همتای اوکراینی پرونده سقوط هواپیمای این کشور را بررسی کردندهواپیمای_اوکراینی | وزرای امور خارجه ایران و اوکراین آخرین تحولات مربوط به پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی را بررسی کردند سقوط! چقدر بی شرمید؟زدن توسط سپاه .
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

تماس تلفنی ظریف و گوترش درباره یمنوزیر امور خارجه ایران و دبیرکل سازمان ملل متحد درباره مسئله یمن به‌صورت تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بانوان ایرانی بخوانند / با این فرمول خیلی‌ساده خانواده‌تان را از "تراریخته" در امان بدارید- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimخانم‌های ایرانی که در انتخاب سبد غذایی خانوار نقشی تعیین‌کننده دارند، با این تکنیک ساده می‌توانند تقریباً مطمئن باشند که خانواده و عزیزان آنها از ریسک سلامت محصولات تراریخته به‌صورت کامل در امان‌اند. عزیزم برخی از بانوان که بلد نیستند غذاهای موجود در تصویر شما را درست بکنن که!!
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

گزارش ویژه تسنیم| این یک بلوف نیست؛ «ایران، می‌تواند غذای 500میلیون نفر را تأمین کند»- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimهلند «یک‌چهلم» مساحت ایران و «یک اقلیم» دارد؛ ایران «40برابر» هلند مساحت و «11 اقلیم از 13 اقلیم» و «11هزار سال سابقۀ کشاورزی» دارد. در 2019 صادرات کشاورزی هلند 103 و ایران 5 میلیارد دلار بوده است؛ یعنی «20برابر»! کمبود آب و از آن مهمتر سؤمدیریت را در نظر بگیرید! فعلا جهاد کشاورزی ، دستور دارد ،کشاورزی ایران را نابود سازد . ولی ۴۵ درصد جمعیت خودمون زیر خط فقرن... حتی توانایی تامین مواد غذایی خودشونم ندارن...پس این مواد غداییِ به اندازه ۵۰۰ میلیون نفر کجا میرن؟؟؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جانسون پس از بازگشت به کار: بریتانیا همچنان در خطر حداکثری شیوع کرونا قرارداردنخست وزیر بریتانیا یک ماه پس از ابتلا به کووید-۱۹ برای اولین بار در مقابل مقر نخست وزیری سخنرانی کرد و کار خود را با اعضای کابینه از سرگرفت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پس از برداشتن حکم شلاق، عربستان مجازات اعدام «کودک مجرمان» را نیز لغو کردعربستان سعودی پس از لغو مجازات شلاق این بار اعلام کرد که دیگر حکم اعدام «کودک - مجرم» در این کشور اجرا نخواهد شد. به گزارش رویترز، عواد العواد رئیس کمیسیون حقوق بشر عربستان با اشاره به این که «این سفارش کنید از شمشیر هم علیه بی گناهان استفاده نکنند آل_سعود الریاض بن_سلمان آل سقوط کودکان رو اعدام نمی کنند بلکه جلوی چشم مادراشون با شیشه نوشابه سرمی برند. شرمت_باد_صدای_آمریکا
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »