ظریف این بار از احتمال بازگشت امریکا به برجام انتقاد کرد

27/04/2020 08:14:00 ب.ظ

پشت_صحنه_یک_توییت

جمهوری اسلامی ایران که در دو سال گذشته به طور مکرر خواستار بازگشت امریکا به توافق برجام شده بود، این بار احتمالا متقاضی بیرون ماندن دولت ترامپ از این توافق است. یادداشت فرامرز داور 👇 اخبار_ایران پشت_صحنه_یک_توییت

را هم اعمال کرد.این تصمیم، بخشی از سیاست «فشار حداکثری» دولت ترامپ به جمهوری اسلامی ایران بود تا دولت این کشور «رفتاری عادی» در روابط بین‌المللی از خود نشان دهد.هرچند ایالات متحده با این خروج موجب توقف نسبتا کامل صدور نفت و محصولات پتروشیمی و سایر صادرات درآمدزای جمهوری اسلامی ایران شد اما امکان ارجاع اقدامات ایران در برجام به «شورای امنیت» را هم از دست داد. طی دو سالی که از خروج امریکا از برجام می‌گذرد، ایران در یک عمل متقابل، ذخایر اورانیوم غنی شده و آب سنگین خود را افزایش و در حال حاضر هم به تمامی تعهدات فنی خود که جلوی ساخت سانتریفیوژهای نسل جدید را می‌گرفت، پایان داده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ظریف و همتای اوکراینی پرونده سقوط هواپیمای این کشور را بررسی کردندهواپیمای_اوکراینی | وزرای امور خارجه ایران و اوکراین آخرین تحولات مربوط به پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی را بررسی کردند سقوط! چقدر بی شرمید؟زدن توسط سپاه .

تماس تلفنی ظریف و گوترش درباره یمنوزیر امور خارجه ایران و دبیرکل سازمان ملل متحد درباره مسئله یمن به‌صورت تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

بانوان ایرانی بخوانند / با این فرمول خیلی‌ساده خانواده‌تان را از "تراریخته" در امان بدارید- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimخانم‌های ایرانی که در انتخاب سبد غذایی خانوار نقشی تعیین‌کننده دارند، با این تکنیک ساده می‌توانند تقریباً مطمئن باشند که خانواده و عزیزان آنها از ریسک سلامت محصولات تراریخته به‌صورت کامل در امان‌اند. عزیزم برخی از بانوان که بلد نیستند غذاهای موجود در تصویر شما را درست بکنن که!!

گزارش ویژه تسنیم| این یک بلوف نیست؛ «ایران، می‌تواند غذای 500میلیون نفر را تأمین کند»- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimهلند «یک‌چهلم» مساحت ایران و «یک اقلیم» دارد؛ ایران «40برابر» هلند مساحت و «11 اقلیم از 13 اقلیم» و «11هزار سال سابقۀ کشاورزی» دارد. در 2019 صادرات کشاورزی هلند 103 و ایران 5 میلیارد دلار بوده است؛ یعنی «20برابر»! کمبود آب و از آن مهمتر سؤمدیریت را در نظر بگیرید! فعلا جهاد کشاورزی ، دستور دارد ،کشاورزی ایران را نابود سازد . ولی ۴۵ درصد جمعیت خودمون زیر خط فقرن... حتی توانایی تامین مواد غذایی خودشونم ندارن...پس این مواد غداییِ به اندازه ۵۰۰ میلیون نفر کجا میرن؟؟؟

جانسون پس از بازگشت به کار: بریتانیا همچنان در خطر حداکثری شیوع کرونا قرارداردنخست وزیر بریتانیا یک ماه پس از ابتلا به کووید-۱۹ برای اولین بار در مقابل مقر نخست وزیری سخنرانی کرد و کار خود را با اعضای کابینه از سرگرفت.

پس از برداشتن حکم شلاق، عربستان مجازات اعدام «کودک مجرمان» را نیز لغو کردعربستان سعودی پس از لغو مجازات شلاق این بار اعلام کرد که دیگر حکم اعدام «کودک - مجرم» در این کشور اجرا نخواهد شد. به گزارش رویترز، عواد العواد رئیس کمیسیون حقوق بشر عربستان با اشاره به این که «این سفارش کنید از شمشیر هم علیه بی گناهان استفاده نکنند آل_سعود الریاض بن_سلمان آل سقوط کودکان رو اعدام نمی کنند بلکه جلوی چشم مادراشون با شیشه نوشابه سرمی برند. شرمت_باد_صدای_آمریکا

ای را هم اعمال کرد.به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمدجواد ظریف» و «کولبا دمیترو» وزرای امور خارجه ایران و اوکراین ساعتی پیش با یکدیگر به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.وزیر امور خارجه ایران و دبیرکل سازمان ملل متحد درباره مسئله یمن به‌صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.{منبع:اینــــجـــا} ، مصرف همین محصولات مشکوک باشد.

این تصمیم، بخشی از سیاست «فشار حداکثری» دولت ترامپ به جمهوری اسلامی ایران بود تا دولت این کشور «رفتاری عادی» در روابط بین‌المللی از خود نشان دهد. هرچند ایالات متحده با این خروج موجب توقف نسبتا کامل صدور نفت و محصولات پتروشیمی و سایر صادرات درآمدزای جمهوری اسلامی ایران شد اما امکان ارجاع اقدامات ایران در برجام به «شورای امنیت» را هم از دست داد.   ظریف روز گذشته نیز با وزرای امور خارجه امارات، عراق و عمان و همچنین دبیرکل سازمان ملل متحد هم به صورت تلفنی گفت‌وگو کرده بود. طی دو سالی که از خروج امریکا از برجام می‌گذرد، ایران در یک عمل متقابل، ذخایر اورانیوم غنی شده و آب سنگین خود را افزایش و در حال حاضر هم به تمامی تعهدات فنی خود که جلوی ساخت سانتریفیوژهای نسل جدید را می‌گرفت، پایان داده است.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد امروز طی تماس تلفنی راجع به آتش‌بس در یمن و آغاز گفت‌وگوهای سیاسی در این کشور به تبادل نظر پرداختند. هرکدام از این اقدامات در صورتی که ایالات متحده عضو برجام بود، می‌توانستند باعث ارجاع ایران به شورای امنیت و بازگشت همه تحریم‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا شوند. اما به دلیل این که امریکا استفاده از ابزارهای برجام را از دست داده است، حتی نمی‌تواند طرح خود برای ادامه تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران را در شورای امنیت به راحتی دنبال کند. بخش عمدۀ این محصولات وارداتی است که با توجه به ارزان‌تر بودن انواع تراریخته در بازار جهانی، تا 50درصد {منبع: اینـــجـــــا} ، موردی جذاب برای تاجران انحصارگر این بازار در ایران به‌شمار می‌رود.

 ت . وزیر امور خارجه ایران در تماسی با یوسف بن علوی، همتای عمانی خود نیز راجع به روابط دو جانبه، مسائل منطقه‌ و مبارزه با شیوع کرونا به تبادل نظر پرداخته است.