ظریف: فقط یک تعهد را نشان بدهید که به آن عمل کرده‌اید

12/11/2019 09:40:00 ق.ظ

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری به اظهارات تروئیکای اروپا درباره اقدامات برجامی ایران واکنش نشان داد.

ظریف خطاب به تروئیکای اروپایی: *فقط یک تعهد را نشان دهید که به آن عمل کرده‌اید *به تعهدات خود ذیل برجام کاملا پایبند بوده‌ایم، شما؟! واقعاً؟! *وقتی که شما مشغول دفع‌الوقت بودید، ایران مکانیزم رفع اختلاف را به جریان انداخت و آنرا به اتمام رساند

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری به اظهارات تروئیکای اروپا درباره اقدامات برجامی ایران واکنش نشان داد.

" خطاب به همتایانم در اتحادیه اروپایی/ و سه کشور آلمان، فرانسه و انگلستان:۱- «به تعهدات خود ذیل برجام کاملا پایبند بوده‌ایم.»  شما؟! واقعاً؟!فقط یک تعهد را نشان دهید که در ۱۸ ماه گذشته به آن عمل کرده‌اید.۲- وقتی که شما مشغول دفع‌الوقت بودید، ایران مکانیزم رفع اختلاف را به جریان انداخت و آنرا به اتمام رساند.

ما اکنون در حال استفاده از اقدامات جبرانی مندرج در پاراگراف ۳۶ برجام هستیم. به نامه ششم نوامبر ۲۰۱۸ من مراجعه کنید."سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس روز گذشته در بیانیه‌ای آن‌چه"نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران" خوانده‌اند، را باعث دشوار شدن کاهش تنش‌ها در خاورمیانه دانستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ظریف خطاب به اروپایی‌ها: فقط یک تعهد را نشان دهید که در 18 ماه گذشته به آن عمل کرده‌اید- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به بیانیه وزرای خارجه اروپایی درباره برجام واکنش نشان داد.

کنایه روحانی به 'مبارزه با فساد' قوه قضائیه در سفر به یزد | DW | 10.11.2019حسن روحانی دستگاه قضائی را متهم کرد که به فسادهای میلیون و میلیارد تومانی رسیدگی می‌کند اما سراغ 'دانه درشت‌ها' نمی‌رود. در ابتدای سخنرانی او در یزد عده‌ای علیه دولت شعار دادند که روحانی گفت صدای آنها 'صدای مردم' نیست. حتما اینام خس و خاشاک بودن 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔 روحانی شیاد دزد جنایت کار انتقاد ندارد چون جنایت کار ودزدان هوای هم را دارند نمایش برای توهم زدن وتورویابودن هست شعار مردم را هم پخش کنید که چه به روحانی دراین لحظه ها می گویند این عکس چرا گذاشتید شماها هم دوروی سکه شدید آخوندها شیطانهای بزرگ دنیا وتاریخند کسایی که میرن این آخوند کثافت روببینن اصلا جزء مردم نیستن.

ترور، آدم‌ربایی و تهدید به قتل فعالان سیاسی عراق توسط شبه‌نظامیان وابسته به ایرانبیش از یک ماه است كه تظاهرات مردم عراق آغاز شده است طی اين مدت ترور و ربودن فعالان سیاسی و مدنی که صحیح اینه که بگی توسط مزدوران رژیم بچه کش سعودی...

ترکیه در پاسخ به تهدید بروکسل: به حفاری در شرق مدیترانه ادامه می دهیماعضای اتحادیه اروپا پیش از این در اوایل اکتبر بر سر اعمال تحریم های بر ضد آنکارا به دلیل انجام فعالیت های غیرقانونی و حفاری های غیرمجاز در سواحل قبرس به توافق رسیده بودند.

اوو مورالس به عنوان پناهنده سیاسی به مکزیک می‌روداوو مورالس یک روز بعد از استعفا از ریاست جمهوری بولیوی در خلال اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات اخیر، می گوید پیشنهاد پناهندگی مکزیک را پذیرفته است. همزمان بولیوی در روز دوشنبه شاهد درگیری های تازه بوده است.

مراجعه بیش از ۲۰۰۰ بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوامراجعه بیش از ۲۰۰۰ بیمار به اورژانس به دلیل آلودگی هوا سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی چند روز گذشته به دلیل بروز آلودگی هوا ۲۱۶۰ نفر به دلیل مشکلات قلبی و تنفسی به اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی مراجعه کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در واکنش به بیانیه وزرای خارجه اروپایی و با ضمیمه کردن نامه ۶ نوامبر ۲۰۱۸ خود خطاب به هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سایر اعضای برجام نوشت: " خطاب به همتایانم در اتحادیه اروپایی/ و سه کشور آلمان، فرانسه و انگلستان: ۱- «به تعهدات خود ذیل برجام کاملا پایبند بوده‌ایم.خبرگزاری تسنیم ، به‌دنبال اجرایی شدن گام چهارم ایران در کاهش تعهدات برجامی خود، آلمان، انگلیس، فرانسه و اتحادیه اروپایی روز دوشنبه 20 آبان در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند در صورت ادامه روند کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، یکی از سازوکارهای حل اختلاف موجود در برجام دوباره اعمال‌شدنی و تحریم‌های سازمان ملل بازگشتنی است.ایران کنایه روحانی به"مبارزه با فساد" قوه قضائیه در سفر به یزد حسن روحانی دستگاه قضائی را متهم کرد که به فسادهای میلیون و میلیارد تومانی رسیدگی می‌کند اما سراغ"دانه درشت‌ها" نمی‌رود.اعتراضات شهرها به ویژه فعالان حاضر در میدان تحریر بغداد و شهرهای جنوبی کشور را سازماندهی می‌کنند، روندی تصاعدی به خود گرفته است.

»  شما؟! واقعاً؟! فقط یک تعهد را نشان دهید که در ۱۸ ماه گذشته به آن عمل کرده‌اید. ۲- وقتی که شما مشغول دفع‌الوقت بودید، ایران مکانیزم رفع اختلاف را به جریان انداخت و آنرا به اتمام رساند. آنها همچنین گفته‌اند که به‌شدت نگران تصمیم ایران به ازسرگیری غنی‌سازی اورانیوم در سایت فردو هستند. ما اکنون در حال استفاده از اقدامات جبرانی مندرج در پاراگراف ۳۶ برجام هستیم. به گزارش خبرگزاری ایرنا، حسن روحانی روز یک‌شنبه ۱۹ آبان به قوه قضائیه کنایه زد که سراغ دانهدرشت‌ها نمی‌رود و پرونده"نهادها و افرادی" را که مرتکب فسادهای میلیارد دلاری شده‌اند پیگیری نمی‌کند. به نامه ششم نوامبر ۲۰۱۸ من مراجعه کنید. در این بیانیه آمده است: «ما آمادگی خود را برای منظور کردن تمامی سازوکارهای موجود در برجام، از جمله سازوکار حل اختلاف با هدف حل مشکلات مربوط به اجرای تعهدات برجامی از سوی ایران را اعلام می‌کنیم." سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس روز گذشته در بیانیه‌ای آن‌چه"نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران" خوانده‌اند، را باعث دشوار شدن کاهش تنش‌ها در خاورمیانه دانستند. شبه نظامیان وابسته به ایران با بیرحمی فعالان و وبلاگ نویسان را در تظاهرات در مرکز و جنوب عراق هدف قرار می دهند.

انتهای پیام .»، شما؟! واقعاً؟! فقط یک تعهد را نشان دهید که در 18 ماه گذشته به آن عمل کرده‌اید.» مبارزه قاطع با فساد از محورهای اصلی برنامه‌های رئیس جدید قوه قضائیه، ابراهیم رئیسی عنوان شده است.