ظریف: برنامه‌های صداوسیما تخریب سیاست خارجی است | DW | 01.09.2019

10/06/1398 04:34 ب.ظ

وزیر خارجه ایران در گفت‌وگویی مفصل با روزنامه 'ایران' به موضوعاتی چون استعفایش، تحریمش، مخالفان داخلی برجام، منتقدان دیپلماسی و رویکردهای مخرب صدا و سیما پرداخته است.

وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌‌ای تفصیلی، با گلایه از رویکردهای مخرب صدا و سیما در تخطئه دیپلماسی، تحریم شدن خودش را به این معنا می‌داند که در خط آمریکا نبوده و نیست. او تمایل به ترک مسئولیت وزارت را نیز پنهان نمی‌کند. محمد جواد ظریف، اقدام آمریکا مبنی بر قرار دادن نامش در فهرست تحریم‌ها را نشانه"نفرت عمیق" نسبت به دیپلماسی می‌داند و می‌گوید: «می‌توان دیدگاه‌های رسمی کشور را به روش‌های مختلفی ارائه کرد.

این روش می‌تواند به گونه‌ای باشد که در داخل کشور مورد استقبال زیادی قرار گیرد؛ ولی در خارج از کشور بیش از اینکه به نفع مردم ایران باشد، توسط بدخواهان مورد سوءاستفاده قرار گیرد. چون این روش مقبولیت داخلی دارد بسیاری از دوستان ما از این روش استفاده می‌کنند. روش دیگری هم وجود دارد که ممکن است خیلی در داخل کشور با استقبال مواجه نشود اما باعث شود شما بتوانید بر افکارعمومی طرف مقابل تأثیر بگذارید.»

ظریف می‌گوید آمریکا او را به خاطر موفقیت‌هایش و حرف‌هایی که می‌زند تحریم کرده است: «اما تحریم نشدن کسانی که فریادهای ضد امریکایی‌شان گوش فلک را کر کرده است، نشان می‌دهد که امریکا هیچ مشکلی با آنها ندارد.»

ظریف از مناسبات حسنه و دیرپای خودش با قاسم سلیمانی نیز حرف می‌زند: «تصمیم گرفتیم که هرزمان که هردوی‌مان در تهران حضور داشتیم حتماً حداقل هفته‌ای یک بار یکدیگر را ملاقات کنیم و آخرین تحولات را مرور کرده و هماهنگی‌های ضروری را انجام دهیم...

ادامه مطلب:
dw_persian »

سقوط اتوبوس به رودخانه‌ای در پاكستان جان 24 نفر را گرفتسقوط یك دستگاه اتوبوس مسافربری به رودخانه‌ای در شمال غرب پاكستان موجب جان باختن 24 نفر شد. - خبرگزاری آناتولی

عمار حکیم خطاب به رژیم صهیونیستی: به وقتش پاسخ کلوخ را با سنگ می‌دهیمرهبر جریان اپوزیسیون 'حکمت ملی' عراق در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به مقرهای حشد شعبی تأکید کرد که آسمان این کشور صحنه هیچ‌گونه تعرض خارجی نیست و بغداد پاسخ مضاعفی به عامل این حمله خواهد داد.

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.

حوثی‌ها: در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به زندان ذمار ۶۰ نفر کشته شدندشاهدان عینی در ذمار از شش حمله هوایی به ساختمان زندان این شهر سخن گفته اند.

حوثی‌ها از کشته شدن دهها نفر در حمله نیروهای ائتلاف به زندانی در یمن خبر دادندشبه نظامیان شیعه حوثی از کشته شدن ۶۰ زندانی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یک بازداشتگاه در جنوب غرب شهر ذمار در یمن خبر داده‌اند. صلیب سرخ جهانی ضمن ابراز نگرانی نیروی امدادی به این منطقه اعزام کرده. ایران هم این حمله را محکوم کرده است .

بازی قرمزهای پرطرفدار را تراکتور برد/ دنیزلی مچ کالدرون را خواباندشکست پرسپولیس در برابر تراکتور *دیدار دو تیم پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز در پایان ۹۰ دقیقه با نتیجه یک بر صفر به سود میزبان به پایان رسید *تک گل این بازی در دقیقه‌ی ۴۵+۱ توسط احسان حاج‌صفی به ثمر رسید