ظریف جهت شرکت در مجمع دیپلماسی آنتالیا عازم ترکیه شد

27/03/1400 12:08 ب.ظ

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از راهی شدن ظریف به ترکیه جهت شرکت در اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از راهی شدن ظریف به ترکیه جهت شرکت در اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا خبر داد.سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بنا به دعوت مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه جهت حضور در اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا راهی این کشور شده است.

بنا به اعلام اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران، ظریف در این اجلاس پیرامون دکترین همسایگی ایران سخنرانی و سیاست‌های این کشور در این خصوص را تشریح خواهد کرد. خطیب زاده همچنین گفت: وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه این اجلاس با تعدادی از مقامات عالیرتبه و وزرای امور خارجه شرکت کننده دیدار و گفتگو خواهد داشت و در اجلاس سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، ترکیه و افغانستان نیز شرکت خواهد کرد.

‌همایش دیپلماسی آنتالیا روز جمعه هجدهم ژوئن با سخنرانی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه آغاز شده و بیستم همین ماه به پایان خواهد رسید. مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه در زمینه برگزاری این رویداد گفت: در کنار دو نشست با حضور سران، مقامات عالی‌رتبه و شخصیت‌های سیاسی سرشناس کشورهای مختلف، 15 نشست دیگر در چارچوب این همایش برگزار خواهد شد. همچنین در کنار این برنامه‌ها برگزاری نشست‌های دو و چند جانبه نیز در جریان خواهد بود.

ادامه مطلب:
aa_persian »

کوجا: هدف تزریق روزانه یک میلیون دوز واکسن کرونا محقق شدوزیر بهداشت ترکیه از تحقق به هدف تزریق روزانه یک میلیون دوز واکسن کرونا در کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

تیم ملی ترکیه قهرمان شنا در فینس جهان شدملی‌‌پوشان ترکیه عنوان قهرمانی رقابت‌های شنا در فینس جهان را از آن خود کردند. - خبرگزاری آناتولی

حضور اردوغان و علی‌اف در مسابقه اسب دوانی در شوشاروسای جمهور ترکیه و آذربایجان در شهر شوشا مسابقه اسب دوانی تماشا کردند.

پیش بینی ثبت رکورد جدید در فروش مسکن به خارجی‌ها در ترکیه

مشاور امنیت ملی افغانستان عازم قزاقستان شد

واکسن تولید داخل موثرترین و بی خطرترین واکسن در جهان استوزیر بهداشت: واکسن تولید داخل موثرترین و بی خطرترین واکسن در جهان است هیچ شهروند ایرانی به دلیل کووید یا غیرکووید پشت در 'آی سی یو'، سرگردان نشد زمانی که ویروس انگلیسی وارد کشورهای جهان شد همان هفته اول بیماران را در زمین‌های چمن و خیابان‌ها رها می‌کردند وزیر بهداشت سعید نمکی طی هشت سال با اجازه ملا روحانی و ملا خامنه ای شده : قاتل زنجیره ای در ایران که فقط کرونا به عمد در ایران بشود و قبرستان ها بیمارستان ها را فقط از ایرانی های بی گناه پر کرده است بدانید تمام این کارهاتون ذخیره امواتتان می شود چقدر نفرین ابدی بهتون می کنن آن سمت و وزارتی که همه ی شرافت انسانی و پزشکیت را روی آن قمار کردی رو به اتمامست حال در پایان این تراژدی تلخ و غیر انسانی جز روسیاهی چیزی دستگیرت نمیشود خفه‌شو انقدر ابروی نداشته خودتو بیشتر نبر‌‌‌. گاو

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از راهی شدن ظریف به ترکیه جهت شرکت در اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا خبر داد.سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بنا به دعوت مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه جهت حضور در اجلاس مجمع دیپلماسی آنتالیا راهی این کشور شده است.

بنا به اعلام اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران، ظریف در این اجلاس پیرامون دکترین همسایگی ایران سخنرانی و سیاست‌های این کشور در این خصوص را تشریح خواهد کرد.

خطیب زاده همچنین گفت: وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه این اجلاس با تعدادی از مقامات عالیرتبه و وزرای امور خارجه شرکت کننده دیدار و گفتگو خواهد داشت و در اجلاس سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، ترکیه و افغانستان نیز شرکت خواهد کرد.

‌همایش دیپلماسی آنتالیا روز جمعه هجدهم ژوئن با سخنرانی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه آغاز شده و بیستم همین ماه به پایان خواهد رسید.

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه در زمینه برگزاری این رویداد گفت: در کنار دو نشست با حضور سران، مقامات عالی‌رتبه و شخصیت‌های سیاسی سرشناس کشورهای مختلف، 15 نشست دیگر در چارچوب این همایش برگزار خواهد شد. همچنین در کنار این برنامه‌ها برگزاری نشست‌های دو و چند جانبه نیز در جریان خواهد بود.

در این همایش موضوعاتی چون «صلح منطقه‌ای و فرصت‌های جدید همکاری در جنوب قفقاز» و «همکاری منطقه‌ای در آسیا»، «رویکرد بشردوستانه در مورد پناهجویان و مهاجران»، «ثبات در خاورمیانه و شمال آفریقا»، «نقش زنان در برقراری صلح»، «مبارزه با رادیکالیسم و تبعیض»، «برگزاری کنفرانس برای منطقه مدیترانه شرقی»، « دیپلماسی جهان کار و امور اقتصادی»، « انرژی؛ آینده در انتظار ما»، «نگاه مشترک همسایگان و آینده اروپا» مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.