ظریف: سه کشور اروپایی در موضع توصیه به ایران نیستند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

وزیر امورخارجه ایران در واکنش به بیانیه سه کشور اروپایی درباره تعهدات برجامی ایران اعلام کرد که آنان صلاحیت توصیه را ندارند. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزیر امورخارجه ایران در واکنش به بیانیه سه کشور اروپایی درباره تعهدات برجامی ایران اعلام کرد که آنان صلاحیت توصیه را ندارند.محمد جواد ظریف٬ وزیر امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه سه کشور اروپایی آلمان٬ انگلیس و فرانسه درباره تعهدات برجامی تهران اعلام کرد که آنان در موضع توصیه به ایران نیستند.

ظریف تصریح کرد: این سه کشور باید از حفظ ظاهر نزد عموم دست بردارند و شجاعت به خرج داده و آنچه را که در ملاقات‌های خصوصی به آن اذعان دارند، علنا بیان کنند. ناتوانی از حتی عمل به وظایف خود در برجام به دلیل ناتوانی مطلق در مقاومت در برابر زورگویی ایالات متحده. پشت نقاب موجود، سه کشور اروپایی همدست ترامپ و نتانیاهو هستند و به هیچ وجه در موضع توصیه به ایران نیستند.

طبق قطعنامه 2221 شورای امنیت سازمان ملل متحد که پیرو توافق هسته‌ای با ایران صادر شد، تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی نوامبر آینده پایان می‌یابد. ایالات متحده اما پیش از این تاکید کرده بود که این تحریم‌ها باید تمدید شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تروئیکای اروپایی: از بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران حمایت نمی‌کنیم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimوزرای امور خارجه طرف‌های اروپایی برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) در بیانیه‌ای مدعی شدند که از فعال‌سازی بازگشت خودکار تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران حمایت نمی‌کنند. وزرای امور خارجه کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان امروز جمعه در پایان نشست خود که پس از تصویب قطعنامه پیشنهادی آنها علیه ایران در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار شد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مذاکره تروئيکای اروپایی درباره احتمال تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایرانسه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا تمام گزینه‌های لازم برای حفظ برجام و همچنین متعهد بودن ایران به اجرای تعهداتش در این توافق را بررسی می‌کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد شدید ایران از تروئیکای اروپاییسخنگوی وزارت امور خارجه، اقدام اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تصویب قطعنامه‌ای علیه ایران را اقدامی غیرسازنده، غیرمسئولانه و غیرقابل پذیرش توصیف کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سه زندانی ایرانی از تایلند به ایران منتقل شدندسه زندانی ایرانی که از چندسال قبل در زندان‌های تایلند به سر می‌بردند برای گذراندن ادامه دوران محکومیت خود به ایران منتقل شدند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جیسون رضائیان خواستار ادامه تلاش‌ها برای آزادی سه آمریکایی دیگر از ایران شد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران:‌ تعداد جان باختگان ناشی از ویروس کرونا در کشور به 9272 نفر رسیدایران:‌ با فوت 87 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان_باختگان ناشی از ویروس کرونا در کشور به 9272 نفر رسید موارد ابتلا به ویروس کرونای جدید در ایران با افزایش 2596 مورد به 197647 نفر افزایش پیدا کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »