ظریف در ژاپن: به دنبال افزایش تنش‌ها نیستیم

06/06/1398 10:27:00 ق.ظ

ظریف در ژاپن: به دنبال افزایش تنش‌ها نیستیم بیشتر بخوانید🔽

وزیر خارجه ایران در توئیتی به زبان ژاپنی نوشت که برای تقویت روابط دوجانبه، کاهش تنش‌ها در خلیج فارس و تضمین مزایای توافق هسته‌ای «گفتگوهای سازنده‌ای» داشته است. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در جریان سفر آسیایی خود روز چهارشنبه در ژاپن گفت که ایران «به دنبال افزایش تنش‌ها نیست اما هر کشوری باید بتواند ذیل قوانین بین‌المللی از حق و حقوقش برخوردار باشد.

»

وزیر خارجه ایران افزود: «همانطور که رئیس جمهوری ما گفته است ما به هیچ وجه به دنبال افزایش تنش‌ها نیستیم.» آقای ظریف این سخنان را در یوکوهاما در نزدیکی توکیو و در آغاز دیدار با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن بیان کرد.

وزیر خارجه ایران در توئیتی به زبان ژاپنی نوشت که برای تقویت روابط دوجانبه، کاهش تنش ها در خلیج فارس و تضمین مزایای توافق هسته‌ای گفتگوهای سازنده‌ای داشتیم. ظریف همچنین گفته است که بعد از ژاپن به مالزی سفر می کند. headtopics.com

به گزارش ایرنا آقای ظریف روز چهارشنبه در موسسه امور بین‌المللی ژاپن در خصوص سیاست خارجی ایران و چشم‌انداز آینده برجام و تنش‌های جاری در منطقه سخنرانی می‌کند. ژاپن از نزدیکترین متحدان آمریکاست و به لحاظ تاریخی روابط دوستانه‌ای با ایران دارد. نخست وزیر ژاپن در ماه ژوئن با سفر به تهران تلاش کرد تا راهی برای کاهش تنش‌های رو به افزایش میان آمریکا و ایران پیدا کند، سفری که نتیجه ملموسی در پی نداشت.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

پژوهشگران سوئیسی در مسیر خاتمه دادن به آلرژی به موی گربه | DW | 27.08.2019یک گروه پژوهشی در دانشگاه زوریخ موفق به تولید واکسنی شده که می‌تواند آلرژی به موی گربه را مهار کند. این واکسن به گربه تزریق می‌شود و تا کنون بر روی ۷۰ نمونه آزمایشگاهی با موفقیت امتحان شده است.

شهادت 2 فلسطینی دیگر در حملات اسرائیل به غزهوزارت بهداشت فلسطین از شهادت 2 نفر در حملات اسرائیل به نوار غزه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

یک مخالف حجاب اجباری در ایران 'به ۲۴ سال زندان محکوم شد'وکیل صبا کرد افشاری می گوید این فعال حقوق زنان و از مخالفان حجاب اجباری در دادگاه انقلاب از جمله به اتهام تشویق به فساد و فحشا، در مجموع به ۲۴ سال زندان محکوم شده است. گفته می شود که ۱۵ سال از این مدت قابل اجرا خواهد بود.

دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد♦️ دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد ⚡️ سرگی_ماگنیتسکی در سال ۲۰۰۸، ۲۳۰ میلیون دلار کلاهبرداری مالیاتی مقام های دولتی را فاش کرد اما به اتهام فرار مالیاتی بازداشت و مدتی بعد در زندان درگذشت.

انفجارهای پیاپی در غزه دو کشته و چندین زخمی به جای گذاشتدو انفجار جداگانه در غزه منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن چند فلسطینی دیگر شد. خبرگزاری رویترز بامداد سه شنبه شب ۵ شهریور به وقت محلی گزارش داد که انفجارها در مقابل دو پست بازرسی پلیس رخ داد. در

افزایش امید به تشکیل دولت حزب دموکرات و جنبش پنج ستاره در ایتالیاپیش از این گزارش ها از اختلاف نظر رهبران این دو حزب بر سر حضور جوزپه کنته در مقام نخست وزیری و لوئیجی دی مایو، رهبر جنبش پنج ستاره در مقام وزارت کشور حکایت داشت.