ظریف: آمریکا خلیج فارس را آماده انفجار کرده است | DW | 12.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفر خود به دوحه قطر ائتلاف‌های نظامی در خلیج فارس را 'از پیش شکست‌خورده' نامید.

وزیر امور خارجه ایران حضور نیروهای خارجی را موجب"ناامنی خلیج فارس" نامید و گفت، آمریکا این منطقه را به"جعبه‌کبریت آماده اشتعال" تبدیل کرده است. اسحاق جهانگیری ‌نیز امنیت تنگه هرمز را"خط قرمز ایران" خوانده است.محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفر خود به دوحه قطر ائتلاف‌های نظامی در خلیج فارس را"از پیش شکست‌خورده" نامید.

به گزارش مشرق‌‌نیوز، وزیر امور خارجه ایران همچنین در مورد تردد کشتی‌های خارجی در تنگه هرمز گفت: «منطقه خلیج ‌فارس آماده احتراق است زیرا آمریکا و هم پیمانان این کشور، سیلی از تسلیحات را روانه این منطقه کرده‌اند.» طرح تشکیل ائتلافی نظامی در خلیج فارس در پی حمله به چندین نفتکش در خلیج فارس و به‌خصوص توقیف یک نفتکش بریتانیایی در تنگه هرمز توسط سپاه پاسداران ایران مطرح شده است.از سوی دیگر بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری، معاون‌اول رئیس‌جمهوری نیز در نخستین مجمع اقتصادی خزر در ترکمنستان در سخنانی مشابه امنیت خلیج فارس را به دلیل حضور نیروهای خارجی در معرض تهدید خواند.

معاون‌اول حسن روحانی با اشاره به خروج آمریکا از توافق اتمی با ایران گفت، ‌آمریکا"به توافقات بین‌المللی پایبند نیست." او گفت، آمریکا"با استفاده از ابزار تحریم و تهدید... ثبات و امنیت منطقه را به خطر انداخته و به معضلی جدی در صحنه بین‌الملل تبدیل شده است."آمریکا که جمهوری اسلامی را مسئول حملات اخیر به چند نفتکش در خلیج فارس می‌داند، تیرماه سال جاری پیشنهاد ایجاد یک ائتلاف جهانی برای حفاظت استراتژیک از تنگه هرمز، باب‌المندب و دریای سرخ را مطرح کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دینامیت تون کون علی دمپایی

این ماله کش اعظم با دیکته سیاست خارجی وداخلی به آخوندهای رژیم مالا ها را درلب تیقح پرت قرارداده است. . ادامه حمایت از سوریه. افتخار بطرفداری ار لبنان فلسطین ویمن .نتجه فروش نفت از شش ملیون در روز اول ان قلاب به امروز سیصد هزار بشکه در روز.

ظریف گه خورد !

همانطور که تحریم های ایالات متحده را از پیش شکست خورده می دانست

دلخوش باش که 2020 ترامپ برنده نمیشه و دوباره در میرین از زیر فشار سعید صحاف😃

باشه خو مگه بدت میاد شکست بخورن؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف: آمریکا خلیج فارس را به انبار باروت تبدیل کرده است«منطقه به یک انبار باروت آماده اشتعال تبدیل شده زیرا آمریکا و متحدانش دارند آن را از سلاح انباشته می‌کنند.» چرا ناقص روایت کردین. 'انبار باروت آماده انفجار' نه صبر کنند تا شما موشک هاتون آماده بشه برای تهدید کردن همه کشورها ماله کش اعظم از چرت و پرت گفتن دست برنمیداره خلیج فارس را نا امن کردند حرف مفت هم میزنه ما بنزینی هستیم که فقط منتظر کوچکترین جرقه ای میباشیم منتظر حضور سرد و بی روح اجساد شما هستیم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اقدام‌های آمریکا، منطقه را به بشکه باروت آماده انفجار تبدیل کرده استظریف در گفت‌وگو با الجزیره: اقدام‌های آمریکا، منطقه را به بشکه باروت آماده انفجار تبدیل کرده است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ظریف: آمریکا منطقه را به بشکه باروت آماده انفجار تبدیل کرده استوزیر امور خارجه کشورمان مداخله آمریکا در خاورمیانه و گسترش حضور نظامی این کشور در منطقه را عامل اصلی افزایش تنش‌ها در منطقه دانست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سپاه پاسداران: حضور اسرائیل در خلیج فارس ممکن است باعث جنگ شودفرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران هشدار داد که حضور اسرائیل در آب‌های خلیج فارس ممکن است باعث ایجاد جنگ و درگیری در منطقه شود و آن را غیرقانونی توصیف کرد. چه بهتر پخ پخ پخ پخ -- چهل سال پخ امیر عبداللهیان: اسرائیل پای خود را به تنگه_هرمز بکشاند ، در آتش خشم منطقه می سوزد. بی صبرانه منتظر لحظه زمان صفر برای روز واقعه هستیم ، حالا چه به بهانه تنگه هرمز چه به بهانه های دیگه hsr
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اقدامات کشورهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس، مشکلات منطقه را پیچیده‌تر می‌کنداقدامات کشورهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس، مشکلات منطقه را پیچیده‌تر می‌کند روحانی در تماس امیر قطر روابط تهران – دوحه را دوستانه،برادرانه و رو به توسعه خواند و تاکید کرد که روابط دو کشور در همه عرصه‌ها باید بیش از پیش توسعه و تحکیم یابد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزارت خارجه ایران: انتظار آمریکا برای تماس ایران بیهوده است | DW | 11.08.2019سخنگوی وزارت خارجه ایران 'انتظار' واشنگتن برای تماس تهران با خود را 'بیهوده' خواند و گفت: «هیچ آدم عاقلی وقتی اسلحه به سمتش گرفته شده، مذاکره نمی‌کند». ترامپ اخیرا گفته بود، ایران 'بدجوری' به دنبال مذاکره با آمریکاست. احسنت به وزارت امور خارجه فقط نکته‌ای که هست، آمریکا دشمن درجه ۱ ایران است و حتی اگر آمریکا اسلحه را هم بردارد نباید به مذاکره فکر کنید. بدانید که ما از دعای عرفه میفهمیم که خدا در برابر دشمنان با ما هست. خخ حال ببینیم ای تروریستهای_خونخوار. چهل_سال است که اسلحه چه عرض کنم توپ، تانک و هر چه در توان دارید بر روی مردم بجان آمده ایران و فرزندان واقعی آنها در شورای_ملی_مقاومت_ایران بکار میبندید و دنیا را از آرژانتین تا فرانسه، آلمان، سوئیس، ایتالیا و خاورمیانه بخاک و خون کشیده اید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »