ظریف: امنیت خلیج فارس بدون ایران امکان ندارد

31/05/1398 08:30:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه ایران ضمن اشاره به آنکه آمریکا در پی ماجراجویی در منطقه است تاکید کرد امنیت در خلیج بدون حضور ایران امکان‌پذیر نیست. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه ایران ضمن اشاره به آنکه آمریکا در پی ماجراجویی در منطقه است تاکید کرد امنیت در خلیج بدون حضور ایران امکان‌پذیر نیست. - خبرگزاری آناتولی Fatemeh Zengeneh | Istanbul استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران طی...

Fatemeh Zengeneh | Istanbul استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران طی سخنانی در موسسه امور بین الملل نروژ (نوپی) اظهار داشت: آمریکا به دنبال ماجراجویی در منطقه است، امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکان‌پذیر نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: آمریکا دنبال ماجراجویی در منطقه ماست ما نشان دادیم که علاقه‌مند به مذاکره هستیم. طی دو سال من و جان کری ساعت‌ها مذاکره داشتیم و ما از مذاکره نمی‌ترسیم. وزرای خارجه شش کشور و نماینده اتحادیه اروپا، درباره یک متن مذاکره کردیم. آمریکا از برجام خارج شد و بیشترین فشار اقتصادی و جنگ اقتصادی را علیه ما شروع کرد و جنگ اقتصادی مردم عادی را هدف قرار می‌دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تکرار ادعاهای پمپئو علیه ایران در شورای امنیت سازمان مللتکرار ادعاهای پمپئو علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر با تکرار ادعاهایی علیه ایران درباره به پایان رسیدن تحریم تسلیحاتی ایران و حمایت از کشتی‌های حامل سوخت ایران هشدار داد.

پمپئو در شورای امنیت: با لغو تحریم‌ها ایران غیرقابل کنترل می‌شودپمپئو: از زمانی که ایالات متحده از قصدش برای به صفر رساندن درآمدهای نفتی ایران سخن گفته است، آیت الله همه تلاش خود را معطوف راه اندازی کارزاری در موضوع دیپلماسی اخاذی کرده است.

تظاهرات ایرانیان مخالف حکومت ایران در سوئد در اعتراض به سفر ظریفتظاهرات گروهی از ایرانیان مقیم سوئد در اعتراض به سفر محمد‌جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در دومین روز حضور وی، در مقابل وزارت خارجه سوئد، پارلمان و موسسه 'سیپریس' در روز چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۱ اوت) ادامه یافت. گفت‌وگو با مهرداد درویش‌پور

آمار جدید از غرق شدگان در ایران؛ در چهار ماه، ۶۰۸ نفر جان باختندآمار جدید از غرق شدگان در ایران؛ در چهار ماه، ۶۰۸ نفر جان باختند بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه از سوی سازمان پزشکی قانونی ایران منتشر شد، این تعداد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل، که ۳۶۷ نفر بود، بیش از ۶۵ درصد افزایش داشته است.

حضور زنان در استادیوم؛ فوتبال ایران در ابهامایران به سرعت به مهلتی نزدیک می شود که فیفا برایش تعیین کرده و باید تکلیف حضور زنان در ورزشگاه‌ها را روشن کند.

ایران محور نشست شورای امنیت؛ حامیان تهران چه کشورهایی یودند؟دنی دانون، نماینده اسرائیل اعلام کرد که ایران با نقض برجام و قطعنامه‌های شورای امنیت همچنین با پشتیبانی از تروریسم، بر روابط امروزی تاثیر می‌گذارد و از جمله اینکه «این کشور سالانه بیش از ۷ میلیارد دلار به گروههای تروریستی مانند حزب الله کمک می‌کند».