ظریف, آذربایجان, باکو, قره‌باغ

ظریف, آذربایجان

ظریف: آخر هفته به ترکیه سفر خواهم کرد

#ظریف: آخر هفته به #ترکیه سفر خواهم کرد

24/01/2021 09:55:00 ب.ظ

ظریف : آخر هفته به ترکیه سفر خواهم کرد

وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد در چارچوب سفر منطقه‌ای خود آخر هفته به ترکیه سفر می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

24.01.2021استانبول/ خبرگزاری آناتولیمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود به باکو، پایتخت آذربایجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشحالیم که این سفر بعد از وقفه‌ای انجام شد و انشاالله در روزهای آینده به ارمنستان، گرجستان و در آخر هفته به ترکیه سفر خواهم کرد.

همراهی برخی اعضای کنگره آمریکا از دو حزب در محکومیت اقدامات تروریستی و نقض حقوق بشر توسط حکومت ایران از چوپانی تا رفتگری؛ سرنوشت قهرمانان افتخارآفرین ورزش ایران | DW | 04.03.2021 ده روز مانده به پایان ثبت نام برای ماه‌گردی رایگان؛ هنوز برای ۸ نفر جا هست

به گزارش وزارت امور خارجه ایران، وی موضوع اصلی سفر خود به چند کشور همسایه را همکاری‌های منطقه‌ای اعلام کرد و گفت: همکاری با کشورهای منطقه برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و گسترش ارتباط دوجانبه با این کشورها برای ایران اهمیت بالایی دارد.ظریف درباره برنامه سفرش در باکو، گفت: انشاالله فردا در دیدار با مقامات آذربایجان در مورد بازسازی و وضعیت قره‌باغ و همکاری برای حفظ ثبات در این منطقه صحبت خواهیم کرد.

وی همچنین افزود: خوشنود هستیم که مردم کشور برادر و دوست ما سرزمین‌های خودشان را به دست آورده‌اند و امروز این سرزمین‌ها در اختیار مردم آذربایجان است. دوست داریم کمک کنیم که هرچه زودتر ساکنان سرزمین‌های آزاد شده بتوانند به خانه‌های خودشان بازگردند، همچنین در خصوص مسائل مربوط به ترانزیت و کریدور شمال به جنوب و جنوب به غرب با دوستان آذربایجانی صحبت خواهیم کرد. headtopics.com

وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: ما معتقدیم خلیج فارس نیازمند گفت‌وگو و همکاری است و با ایجاد روش‌های اطمینان میان کشورهای این حوزه آغوش ما برای همسایگان باز بوده و خواهد بود. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

ویدئو؛ لذت اسکیت و سورتمه سواری در دریاچه موچوخ جمهوری داغستان

ساکنان جمهوری داغستان روسیه، به سنت هرساله از فرصت یخ بستن دریاچه زیبا و دلفریب موچوخ استفاده کرده و از همه جای این سرزمین رهسپار این منطقه کوهستانی شده‌اند تا از اسکیت و سورتمه سواری روی آن لذت ببرند.