ظریف: آمریکا معتاد به تحریم است/ مراقب باشیم آمریکا یک‌جانبه‌گرایی‌اش را پوشش چند جانبه ندهد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ظریف: *در آینده کسی نمی‌تواند به امضای آمریکا اعتماد کند *آمریکا خود قربانی سیاست‌های خودش می‌شود *مراقب باشیم آمریکا یک‌جانبه‌گرایی‌اش را پوشش چند جانبه ندهد *آمریکا معتاد به تحریم است

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف طی سخنانی در نخستین کنفرانس بین‌المللی یک جانبه‌گرایی و حقوق بین‌الملل در دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد: چندجانبه‌گرایی یک انتخاب نیست یک ضرورت است. دولت‌ها ذاتا نسبت به حاکمیت خود بسیار بسیار با خست عمل کرده و می‌کنند و اگر نبود نیاز قطعی دولت‌ها به حل مسائل‌شان از طریق چند جانبه‌گرایی هیچ‌گاه چند جانبه‌گرایی پا نمی‌گرفت.

وزیر امور خارجه همچنین بیان کرد: امروز دولت‌ها نمی‌توانند یک جانبه برای جهان تصمیم بگیرند چون دولت‌ها انحصار خود را بر تصمیم‌گیری‌های جهانی از دست داده‌اند. ابزار و مراکز قدرت متکثر شده است و مرکز قدرت از غرب تغییر کرده است. فردی با یک موبایل کوچک پیام‌هایی را در دنیا مخابره می‌کند که دنیا را حرکت می‌دهد اگر همه دولت‌های دنیا دورهم جمع شوند باز هم بدون حضور سایر ذی‌نفعان نمی‌توانند تصمیم بگیرند.

وی با بیان این‌که بازی با حاصل جمع صفر امروز در دنیا غیرممکن است، اظهار کرد: براساس آن یعنی باید بتوانیم با هزینه دیگران برای خود منفعت خریداری کنیم حتی در صفرترین بازی که جنگ باشد پیروز و شکست خورده نداریم. وی با اشاره به این‌که آمریکا را می‌توان به عنوان یک نمونه یک جانبه‌گرایی در نظر گرفت، اظهار کرد: یک جانبه‌گرایی امری خطرناک و محتوم به شکست است، زیرا با واقعیت‌های بین‌المللی ناسازگار است. این طور نیست که بتواند پیشنهادهایی را ارائه کند زیرا یک جانبه‌گرایی مفهوم پذیرفته شده نیست.

ظریف ادامه داد: ساده‌لوحانه است که فکر کنیم دولتی که ذاتا تمایل به یک جانبه‌گرایی دارد حقوق بین‌الملل را نادیده می‌گیرد. آمریکا بدون توجه به خاصیت حقوق بین‌الملل یک جانبه‌گرایی را در پیش می‌گیرد اما در آینده کسی نمی‌تواند به امضای آمریکا اعتماد کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اینجای حرفش که آمریکا قربانی سیاستهای خودش میشه رو قبول دارم چون ترامپ داره از صندوق اعتماد و اعتبار جهانی که روئسای جمهور سابق آمریکا ساخته بودن استفاده میکنه در اصل داره بازی جنگا رو انجام میده خشت از زیردیوار برمیداره و بالای دیوار میذاره و این یعنی دیر یا زود دیوار میریزه

یک آمریکای معتاد به تحریم بهتر از یک آمریکای معتاد به جنگ است

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر دفاع آمریکا: نیروهای حاضر در سوریه به عراق منتقل خواهند شدمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا گفته است نیروهای آمریکایی حاضر در شمال سوریه به غرب عراق منتقل خواهند شد. آقای اسپر گفته است ماموریت این نیروها 'کمک برای دفاع از عراق' و مقابله با داعش خواهد بود. آمریکا در حال حاضر نزدیک به ۵ هزار نیرو در عراق دارد. امیدوارم به جهنم منتقل بشن چون آمریکا لیاقتش روهمین حد تعیین کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حمله کلینتون به یک نامزد دموکرات انتخابات آمریکا: او دوست روس‌هاست | DW | 20.10.2019هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات سابق ریاست جمهوری آمریکا، هشدار داد که روسیه از یک کاندیدای زن در انتخابات ۲۰۲۰ حمایت می‌کند. تولسی گابارد، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری، به او پاسخی تند و صریح داد. روسیه دیگه خیلی احمق باید باشه که روی کاندیدایی سرمایه گذاری کنه که هیچ کی اسمشم نشنیده بود. تازگیا تبلیغات انتخاباتی هم مدلش عوض شده.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سفر غیر منتظره وزیر دفاع آمریکا به افغانستانمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا طی سفری غیر منتظره وارد کابل، پایتخت افغانستان شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به افغانستان؛ نانسی پلوسی با اشرف غنی دیدار کرد🔺سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به افغانستان؛ نانسی پلوسی با اشرف غنی دیدار کرد ⚡️نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به همراه یک هیئت عالی رتبه از نمایندگان این ایالات متحده روز یکشنبه به افغانستان سفر کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفر مقامات ارشد آمریکایی به افغانستان؛ پلوسی هم پس از اسپر به کابل رفتسفر مقامات ارشد آمریکایی به افغانستان در حالی انجام می شود که به دنبال تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن نظامیان کشورش از سوریه نگرانی هایی در مورد میزان تعهد واشنگتن به متحدان خود از جمله دولت افغانستان پدید آمده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چهار سال زندان به خاطر تدریس؛ آزیتا رفیع زاده: به راهم باور داشتم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »