ظریف: اگر اروپایی‌ها تا روز پنج‌شنبه اقدامی نکنند گام سوم را برخواهیم داشت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

03/09/2019 09:34:00 ب.ظ

ظریف: اگر اروپایی ها تا پنج‌شنبه اقدامی در راستای اجرای تعهدات خود ذیل برجام صورت ندهند، #گام_سوم کاهش تعهدات هسته‌ای از سوی ایران برداشته خواهد شد

گام_سوم, اتحادیه اروپا

ظریف: اگر اروپایی ها تا پنج‌شنبه اقدامی در راستای اجرای تعهدات خود ذیل برجام صورت ندهند، گام_سوم کاهش تعهدات هسته‌ای از سوی ایران برداشته خواهد شد

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد اگر کشورهای اروپایی تا روز پنج‌شنبه اقدامی در راستای عمل به تعهدات برجامی خود انجام ندهند، جمهوری اسلامی ایران گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای خود را برخواهد داشت.

، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه‌شنبه در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما تأکید کرد اگر اروپایی ها تا پنج‌شنبه اقدامی در راستای اجرای تعهدات خود ذیل برجام صورت ندهند، گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای از سوی ایران برداشته خواهد شد.

ظریف در پاسخ به این سؤال که آیا ایران برای اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام آماده است، گفت: «بله حتماً. اگر اروپایی‌های اقدامات لازم برای انجام تعهدات خود را قبل از روز پنج‌شنبه انجام ندهند، ما گام سوم را برخواهیم داشت. آقای رئیس‌جمهور به‌زودی جزئیات گام سوم را اعلام خواهند کرد.»

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

روحانی: اگر تا پنج‌شنبه به نتیجه نرسیم ایران از تعهد هسته‌ای در برجام می‌کاهدحسن‌ روحانی رئیس جمهوری ایران امروز سه‌شنبه 3سوم سپتامبر 2019، در سخنرانی‌اش در مجلس گفت که اگر

احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با آناتولی: اگر من بودم هرگز برجام را امضا نمی‌کردممحمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری «آناتولی» ترکیه تصریح کرد: اگر من بودم هرگز برجام را امضا نمی‌کردم. من هرگز زیر بار امضای چنین چیزی نمی‌رفتم. - خبرگزاری آناتولی

اگر فرانسه بتواند کاری کند، ما استقبال می‌کنیممجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: با وجود فعال کردن اینستکس تعهدات برجامی اروپایی‌ها اجرایی نشد تا ما به دنبال کاهش تعهدات برجامی‌مان نباشیم. دولت نباید فریب بخورد و به حرف اروپایی‌ها اعتماد کند.

کوربین: اگر حزب کارگر دولت تشکیل دهد از طریق سازمان ملل برجام را احیا می‌کندجرمی کوربین در پارلمان بریتانیا از بوریس جانسون انتقاد کرد که در محکوم کردن اقدام یک جانبه ترامپ در خروج یک طرف از توافق هسته‌ای ایران که جامعه بین‌المللی آن را پذیرفته ناتوان بوده است. او همچنین از نخست وزیر بریتانیا پرسید ' 'آیا دولت از مقامات ایران خواهد خواست به دستگیری ناعادلانه نازنین زاغری رتکلیف خاتمه دهند'.

ایالات متحده می گوید اگر توافق با طالبان امضا شود ۵ پایگاه در افغانستان را ترک می‌‌کندایالات متحده می گوید اگرتوافق با طالبان امضا شود ۵ پایگاه در افغانستان را ترک می‌‌کند سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرد که تلاش های صلح تحت رهبری ایالات متحده به توقف تخاصم طالبان و مذاکرات مستقیم صلح بین دولت افغانستان و آن گروه شورشی می‌‌انجامد.

دیدار لاوروف و ظریف در مسکو- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«دیدار لاوروف و ظریف در مسکو» وزیر خارجه ایران که در مسکو به سر می‌برد با وزیر خارجه روسیه دیدار و گفتگو کرد

خبرگزاری تسنیم ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه‌شنبه در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما تأکید کرد اگر اروپایی ها تا پنج‌شنبه اقدامی در راستای اجرای تعهدات خود ذیل برجام صورت ندهند، گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای از سوی ایران برداشته خواهد شد.مذاکره‌های ایران و طرف‌های اروپایی در برجام تا پنج‌شنبه به نتیجه نرسد، ایران برای بار سوم از تعهدهای‌هسته‌ای‌اش در برجام می‌کاهد.محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری «آناتولی» ترکیه تصریح کرد: اگر من بودم هرگز برجام را امضا نمی‌کردم.مجتبی ذوالنوری، نماینده قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین ، به سفر ظریف و عراقچی به فرانسه و تماس تلفنی مکرون با روحانی اشاره کرد و گفت: .

ظریف در پاسخ به این سؤال که آیا ایران برای اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام آماده است، گفت: «بله حتماً. اگر اروپایی‌های اقدامات لازم برای انجام تعهدات خود را قبل از روز پنج‌شنبه انجام ندهند، ما گام سوم را برخواهیم داشت. او در ادامه گفت: «البته پس‌ از برداشتن گام سوم هم به مذاکره‌های‌مان با طرف‌های مقابل ادامه می‌دهیم. آقای رئیس‌جمهور به‌زودی جزئیات گام سوم را اعلام خواهند کرد.09.» وی افزود: «البته اتخاذ گام سوم به معنای پایان مذاکره نیست. حسن روحانی قبل از این نیز هشدار داده بود که اگر اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران بار دیگر سطح اجرای تعهداتش را در برجام کاهش خواهد داد، همچنان علی ربیعی سخنگوی دولت ایران نیز اعلام کرد که استراتژی تهران تعهد مقابل تعهد است، در این صورت گام سوم را متوقف می‌کنیم. ما در بیانیه شورای عالی امنیت ملی هم اعلام کردیم که ما مذاکرات را ادامه می‌دهیم و هرگاه که طرف مقابل به اجرای تعهداتش بازگردد، ما نیز می‌توانیم اقداماتی را که در چارچوب ماده 36 برجام انجام دادیم، متوقف کنیم. ما خروجی را نگاه می‌کنیم.

» انتهای پیام/ن . ما تعهد در مقابل تعهد را در دست گرفتیم، خوشبختانه در بسیاری موارد دیدگاه‌ها به هم نزدیک شده است. محمود احمدی نژاد، رئیس‌جمهور سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری «آناتولی» ترکیه ضمن بیان اینکه من پیشنهاد مذاکره به ترامپ را ندادم و در پاسخ به خبرنگار نفس مذاکره را تایید کردم، اظهار داشت: اگر من بودم هرگز برجام را امضا نمی‌کردم.