ظریف به آذربایجان و ارمنستان سفر خواهد کرد/ پیشرفت‌های قابل توجهی در وین داشتیم/ تفاهم در دسترس است

03/03/1400 12:39 ب.ظ

خطیب‌زاده در نشست خبری:‌ ظریف به آذربایجان و ارمنستان سفر خواهد کرد/ پیشرفت‌های قابل توجهی در وین داشتیم/ تفاهم در دسترس است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: کاملا روشن است که پیشرفت‌های قابل توجهی در وین داشتیم و فکر می‌کنیم تفاهم در دسترس است. آنچه باقی مانده قابل توجه هستند. آنها باید مورد مداقه قرار گرفته و پیگیری شوند. سخنگوی وزارت امور خارجه موضوع تمدید قرارداد ایران با آژانس بین‌الملی گفت: درباره تمدید توافق ایران و آژانس باید دو نکته گفته شود؛ گفت‌وگو درباره این موضوع در شورای عالی امنیت ملی انجام شده و در پروسه نهایی شدن است.

با نهایی شدن، دبیرخانه یا سازمان انرژی اتمی خبر آن را اعلام می‌کنند.

خطیب زاده در خصوص روند مذاکرات وین و اظهارات دوگانه دو طرف در این رابطه،‌با تاکید بر اینکه دو گانه‌ای وجود ندارد، گفت: کاملا روشن است که پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم و فکر می‌کنیم تفاهم در دسترس است. آنچه باقی مانده قابل توجه هستند. آنها باید مورد مداقه قرار گرفته و پیگیری شوند.

وی ادامه داد: کسی فراموش نکند برجام به خاطر صبر راهبردی و اقدامات باتدبیر ایران زنده است و نه اقدامات آنها. آمریکا با تمام توان سعی کرد برجام از بین ببرد و اروپا با بی ‌عملی امکان انتفاع ایران از برجام را از بین برد. بنابراین طرف مقابل از این فرصت استفاده کند. این پنجره فرصت برای همیشه باز نخواهد بود. headtopics.com

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص مذاکرات برای احیای برجام گفت: درخصوص آنچه در وین اتفاق می‌افتد، با دقت و رعایت تمامی ابعاد اظهارنظر کردیم. تنها وقتی توافق خواهیم کرد که همه آنچه مدنظر ایران است و همه آنچه که باید توافق شود، درباره آنها توافق شود. ممکن است یک هفته، دو هفته و یک ماه طول بکشد.

ادامه مطلب:
ilnanews »